To chyba naturalna kolej rzeczy … wywiad z Robertem Ziębińskim

In Aktualności, Literatura, Wywiady

Robert Ziębiński to człowiek, który od wielu lat kojarzony jest z radiem czy też prasą. Ale też dał się poznać jako autor książek. Teraz, na rynku pojawiła się jego nowa książka ” Lockdown”.

Robert Ziębiński to autor m.in takich książek jak ” Furia”, “Czarny Staw” czy “Stephen King: instrukcja obsługi. Pierwsza powieść (“Dżentelmen“) ukazała się w 2010 roku i została bardzo dobrze odbierana wśród czytelników. “Lockdown” to książka na czasie! Znajdziemy w niej siejącą spustoszenie pandemię, która powoduje chaos w życiu każdego człowieka.

Historia którą przedstawia nam autor jest przepełniona akcją nie znajdziemy w niej momentu, w którym nic by się nie działo. Fabuła książki dzieje się na przestrzeni trzech następujących po sobie dni. Wiec trzeba więc działać szybko. Czy główna bohaterka – Olga Maj odzyska córkę i jaka rolę odegra jej prywatny kierowca? Jeśli jesteście ciekawi historii Olgi odsyłam Was do lektury książki.

Woman in mask. Coronavirus theme. Lady by the window.

Dzisiaj zapraszam Was to wysłuchania wywiadu, w którym Robert Ziębiński zdradza nie tylko swoje literackie inspiracje i plany wydawnicze, ale także inne ciekawe informacje.

Zapraszam do wysłuchania mojej rozmowy

O książce:

72 godziny w Warszawie ogarniętej chaosem.
W zdominowanej przez pandemię rzeczywistości zdeterminowana matka złamie każdą zasadę, żeby ocalić życie dziecka.
Olga ma wszystko. Miliony na koncie, wielki dom, firmę oraz córkę, którą kocha nad życie. Za miesiąc otworzy swój najnowszy biznes – gigantyczną galerię handlową w stolicy. Nigdy nie była ryzykantką. Zawsze potrafiła działać tak, by nic nie stracić.


Jest piątek. Olga dowiaduje się, że ktoś uprowadził jej córkę Dominikę. Porywacz żąda zapłacenia dziesięciu milionów euro do poniedziałku. Zdobycie tych pieniędzy nie byłoby dla Olgi wielkim problemem, gdyby nie lockdown. Odcięta od bankowych kont musi znaleźć sposób na zdobycie pieniędzy.
Na ulicach wybuchają zamieszki, a wirus zbiera śmiertelne żniwo. Zaczyna się rozpaczliwy wyścig z czasem. Olga będzie musiała wniknąć do przestępczego świata warszawskich gangsterów. Tylko tam może dostać to, czego szuka.

Biogram Roberta Ziębińskiego

Warszawa, Polska; 05.2018r. Robert Ziębiński – pisarz, dziennikarz, były redaktor naczelny Playboya. fot. Adam Tuchlinski

dziennikarz i publicysta

Współprowadzący audycję „Gra wstępna” w Antyradiu. Przez prawie dekadę pracował w dziale kultury „Newsweek Polska”, pisał dla „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Przekroju” i „Nowej Fantastyki”. W latach 2017-2019 redaktor naczelny „Playboya”.

pisarz i znawca popkultury

Autor dwóch unikatowych na skalę europejską książek o Stephenie Kingu: „Stephen King: instrukcja obsługi” (2019) i „Sprzedawca strachu” (2014), a także kryminałów: „Furia” (2019), „Wspaniałe życie” (2016), „Dżentelmen” (2010), horrorów: „Dzień wagarowicza” (2020), „Piosenki na koniec świata” (2019), powieści dla młodzieży „Czarny staw” (2020) i przewodnika szlakiem kultowych londyńskich filmów, zespołów i książek: „Londyn. Przewodnik POPkulturowy” (2015).

miłośnik jazzu

Jazz to jego ulubiony gatunek muzyczny. Na kartach jego książek słychać właśnie jazz. Autor w wywiadach śmieje się, że cały czas otacza się martwymi ludźmi. Słucha starych jazzowych płyt, czyta stare powieści i ogląda stare filmy.

Facebook: https://www.facebook.com/robertziebinskiautor

Instagram: https://www.instagram.com/robert_ziebinski/?hl=pl

www: http://robertziebinski.pl/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Black Week w Audiotece – tysiące audiobooków w promocyjnych cenach

Audioteka, w ramach tegorocznego Black Friday, przygotowała dla swoich klientów aż tydzień obniżek. Black Week w Audiotece to tysiące audiobooków dostępnych z

Read More...

Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga” – tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie. Film w polskich kinach od 30 grudnia, już od dziś w wybranych kinach pokazy specjalne.

Czy „Fabelmanowie” Stevena Spielberga zrobią wielkie zamieszanie podczas Oscarów – dowiemy się dokładnie za dwa miesiące! Już 30 grudnia

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu