Gry na które czekamy w 2021r.

In Aktualności, Gry

Rok 2020 był dla rynku gier, pomimo paru nieoczekiwanych wpadek, patrz premiera Cyberpunka 2077, bardzo dobrym okresem. Pod względem ilości i jakości zapowiadanych premier następne dwanaście miesięcy zapowiada się jeszcze lepiej. Dziś przedstawię listę pięciu tytułów, na które czekam z zdecydowaną niecierpliwością:

Persona 5: Strikers

Jednym z ostatnich odkryć świata elektronicznej rozrywki była dla mnie seria Persona. Niestety, miałem przyjemność zagrać tylko w część piątą wersji podstawowej jak i “Royal”, która jest swego rodzaju ulepszeniem wcześniej wydanej gry. Strikers ma być swego rodzaju grą musou. Tytuły tego ,,gatunku’’ mają to do siebie, że występują w nim ogromne skupiską wrogów z którymi walczymi. Dobrym przykładem jest cykl Dynasty Warriors. Ciekawi mnie jak twórcy przystosują system turowy do tego typu rozgrywki. 

Premiera ma się odbyć 23.02.2021 na platformach PC, PS4 i Nintendo Switch.

Shin Megami Tensei V

Shin Megami Tensei w  krajach zachodu jest mniej znane niż jego spin-off Persona. Możliwe, że za sprawą stylistyki i poziomu trudności cechujące pierwszy z wymienionych tytułów. Piąta część na razie jest zagadką, niewiele informacji zostało, nam odbiorcom, przekazanych. Tylko dwa krótkie zwiastuny na , podstawie których ciężko cokolwiek konkretniejszego wywnioskować.

Premiera 2021 na Nintendo Switch.

Outriders

Gra od polskich twórców People Can Fly, zespołu odpowiedzialnego za Bulletstorma. Ich najnowsze dzieło ma być kooperacyjną, trzecioosobową strzelanką z elementami RPGa. Ostatnio tego typu gry ponosiły wyłącznie finansowe fiaska. Pomimo tego ja jestem spokojnie i optymistycznie nastawiony w stosunku do tego  projektu. Zaprezentowane materiały rozgrywki wyglądają obiecująco i podsycają emocje.

Premiera 1.04.2021 na platformach PC, PS4,PS5,Xbox One,Xbox Series X. 

Mass Effect: Legendary Edition

Jeśli chodzi o Mass Effect’a to grałem wyłącznie w drugą i trzecią część na PS3, więc nie było mi dane prześledzić całej trylogii. Jednak nawet po tak krótkim obcowaniu z tym uniwersum zdecydowanie jestem stęskniony i z nostalgią powrócę do niego dzięki remasterowi. Sam cykl opowiada o losie ludzkiego komandora Sheparda w Mlecznej Galaktyce. Rozgrywka jest Rpgiem akcji, składa się z elementów trzecioosobowych strzelanin oraz wielu dobrze napisanych dialogów. Przedstawiony świat jest interesujący i chociażby przez wzgląd na niego warto zainteresować się tym tytułem, jeśli do tej pory jeszcze nie wiedzialiście czym jest ten cykl.

Premiera 14.05.2021 na platformach PC, PS4,PS5,Xbox One,Xbox Series X. 

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Cykl Lego, a zwłaszcza Lego Star Wars jest mi niezmiernie bliski. Dzięki niemu zacząłem interesować się grami komputerowymi. The Skywalker Saga będzie dla mnie przypomnieniem tych czasów. Sam tytuł ma zaoferować wszystkie dziewięć epizodów z Gwiezdnych Wojen i aż 500 postaci. Dla fanów tej marki to będzie nie lada gratka i długie godziny poświęcone na usilnych próbach osiągnięcia 100%

Premiera 2021 na platformach PC, PS4,PS5,Xbox One,Xbox Series X, Nintendo Switch. 

Tak się prezentuje moja lista. A na jakie gry Wy czekacie. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!

W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu