O miłości, stracie i niepokonanej sile literatury, która potrafi rozjaśnić nawet najgęstszy mrok.Ostatnia księgarnia w Londynie

In Literatura

Ponadczasowa opowieść o miłości, stracie i niepokonanej sile literatury, która potrafi rozjaśnić nawet najgęstszy mrok. Madeline Martin błyskotliwie i zarazem pokrzepiająco opisuje trudy życia w targanym wojną Londynie, a jej pełna ciepła, uroku i pogody ducha opowieść przyniesie Wam moc wzruszeń i radości. Polska premiera książki „Ostatnia księgarnia w Londynie” już 1 czerwca.

Sierpień, 1939. Londyn szykuje się do wojny. Grace Bennett zawsze marzyła o przeprowadzce do stolicy, ale nie spodziewała się, że zastanie w niej bunkry, worki z piaskiem i zasłony zaciemniające w oknach. Nie sądziła też, że zatrudni się w Primrose Hill, zakurzonej księgarni w samym sercu miasta, której właścicielem jest gburowaty pan Evans. I chociaż Grace planuje zostać tam tylko pół roku (a po otrzymaniu upragnionych referencji zatrudnić się w jakimś ciekawszym miejscu), trochę z nudów, a trochę z ambicji zaczyna wprowadzać w księgarni zmiany.

fot.materiały prasowe

Ostatnia księgarnia w Londynie już w księgarniach od 1 czerwca

Wkrótce Grace poznaje George’a, przystojnego inżyniera i pilota, stałego bywalca księgarni. Rozmawia z nim za każdym razem, gdy ten odwiedza sklep, aż w końcu mężczyzna zaprasza ją na kawę. Niestety, niemal od razu musi odwołać randkę, ponieważ zostaje wezwany do Królewskich Sił Powietrznych…

Czy George, na którego dziewczyna czeka z utęsknieniem, wróci do domu? Jak potoczą się losy księgarni i jej okolicznych mieszkańców? Czy w czasie coraz brutalniejszych ataków na pogrążone w ciemności miasto Grace doceni magię literatury?

Madeline Martin, pisząc swoją powieść, inspirowała się prawdziwymi losami londyńskich księgarń, które padły ofiarą niemieckich nalotów w czasie wojny. Autorka doskonale wydobywa emocjonalne niuanse i kreśli przejmujące obrazy wciągając czytelnika w wir wydarzeń. Wszystko to sprawia, że przy lekturze „Ostatniej księgarni w Londynie” każdy uroni łezkę lub dwie.

Madeline Martin – jest amerykańską autorką historycznych romansów i powieści obyczajowych. Na koncie ma bestsellery „New York Timesa” i „International”. Mieszka na słonecznej Florydzie ze swoim niesamowitym narzeczonym, dwiema słodkimi córkami i jednym bardzo rozpieszczonym kotem.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Do autorek Czwartej Strony Kryminału dołącza…

Do grona autorek i autorów Czwartej Strony Kryminału dołącza Klaudia Muniak! fot. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Klaudia Muniak to autorka, która

Read More...

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu