Najmroczniejsza historia, jaką kiedykolwiek napisał Michał Gołkowski

In Aktualności, Literatura

Już 5 marca na rynek trafi książka Michała Gołkowskiego „Fort 72″. Jest to kolejna opowieść z cyklu „Stalowe szczury”, znanego do tej pory czytelnikom z tytułów takich, jak „Błoto” „Chwała” czy „Koenigsberg”.

O książce:

Mieli wziąć fort szturmem.
Mieli bronić fortu do ostatniej kropli krwi. 
Teraz muszą zrobić wszystko, by po prostu z niego uciec.

Kilkudziesięciu żołnierzy z obu stron konfliktu zostało zasypanych w zbombardowanym forcie. Jeśli istnieje jakakolwiek droga na powierzchnię – oni o tym nie wiedzą. Jeśli istnieją jakiekolwiek zapasy – oni o tym nie wiedzą. Jeśli istnieje jakikolwiek sposób, by uciec szaleństwu – oni o tym nie wiedzą. 

Pośród wszechogarniającej ciemności podziemnych korytarzy, w monotonnym kapaniu przesączającej się przez beton wody i miarowym dudnieniu dział słyszalnym z nieosiągalnej powierzchni snuje się ponura opowieść o obowiązku, honorze żołnierza, tkwiących w duszy każdego człowieka uprzedzeniach i strachu – oraz o demonach, które budzą się do życia w miarę tego, jak gaśnie wątły płomień rozumu.
Nie ma drogi wyjścia. Nie ma nadziei. Nie ma ucieczki przed ciemnością, która w końcu przychodzi po każdego.

O Autorze:

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

15. edycja Audioriver zostaje przełożona na przyszły rok i odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 roku.

W swoim komunikacie organizatorzy Audioriver informują, że pomimo intensywnych przygotowań i wielu starań, zmuszeni są przełożyć tegoroczną edycję festiwalu na

Read More...

Pan Lodowego Ogrodu – NOWE WYDANIE

Już 18 czerwca do księgarń trafi pierwszy tom nowego wydania klasycznej powieści Jarosława Grzędowicza. Pierwszy tom został wydany w

Read More...

Galapagos i HBO® przedstawiają: “TO WIEM NA PEWNO”

Miniserial HBO® ,,To wiem na pewno” to sześcioodcinkowa historia oparta na powieści Wally’ego Lamba, w pełni wydobywająca talent aktorski Marka Ruffalo.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu