Katarzyna Bonda o nowej powieści Gorzki: „To najlepsza książka tego autora!”

In Aktualności, Literatura

Już w maju ukaże się nowa książka Mieczysława Gorzki zatytułowana Polowanie na psy. To kontynuacja przygód komisarza Marcina Zakrzewskiego. Nowa powieść autora, którą poleca królowa polskiego kryminału – Katarzyna Bonda, z pewnością przykuje uwagę czytelników.

Miłośników literatury kryminalnej czeka emocjonująca premiera. Mieczysław Gorzka – twórca, który zjednał sobie wielu fanów kryminałów, znany z bestsellerowego cyklu „Cienie przeszłości”, powraca z nowym tytułem. – To najlepsza książka tego autora! Ucztujcie powoli, czeka na Was iście gorzki deser… – chwali nową powieść polskiego pisarza Katarzyna Bonda. 

Autor kryminałów, na którego czekaliśmy

Fenomen Mieczysława Gorzki wciąż zadziwia miłośników kryminałów. Jego pierwsza seria o komisarzu Zakrzewskim sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy i zbiera niemal same najwyższe oceny na lubimyczytac.pl. W ciągu kilkunastu miesięcy, podczas których ukazały się trzy jego powieści „Martwy sad”, „Iluzja” i „Totentanz”, Gorzka zdobył  popularność i zaufanie fanów. Ich nadzieje na powrót ulubionego policjanta z Wrocławia nie zostaną zawiedzione. W tym roku pisarz został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura, który w województwie dolnośląskim prowadzi Gazeta Wrocławska.

Najnowsza powieść – czego możemy się spodziewać? 

Akcja powieści „Polowanie na psy” toczy się w dwóch horyzontach czasowych. Współcześnie akcja zawiązuje się, gdy na parkingu pod Wrocławiem zostają znalezione zwłoki dwóch zastrzelonych policjantów. Śledztwo zaczyna prowadzić komisarz Marcin Zakrzewski. Drugi horyzont czasowy to początek stanu wojennego we Wrocławiu. Popełnione zostaje brutalne morderstwo. Po nim następują kolejne. W miarę rozwoju swojego śledztwa Zakrzewski dochodzi do wniosku, że obie te sprawy, mimo że dzieli je 35 lat, są ze sobą powiązane. Czuje też pewne pokrewieństwo z milicjantem prowadzącym śledztwo z 1981 roku.

Podobnie jak w wypadku powieści znanego norweskiego pisarza Jo Nesbø Gorzka osadza akcję swoich książek w scenerii prawdziwego miasta (i okolic), co nadaje im autentyczności, głębi i tekstury całej historii. Dzięki swemu unikatowemu, opisowemu stylowi potrafi pokazać znany i nieznany Wrocław. Jest to w równym stopniu niepokojące co absorbujące oraz sprawia, że wielu czytelników wraca po więcej. 

Zbrodnia, zagadka , śledztwo

Niewielu polskich autorów kryminałów umie wciągnąć czytelnika tak szybko w świat tajemnic i podejrzeń – Gorzka jest mistrzem tej sztuki. Ma niezwykły talent do budowania wielowątkowych, skomplikowanych  fabuł, od których nie można się oderwać. Tym, co przyczyniło się także do sukcesu powieści z cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, jest też ich realistyczny, prosty i precyzyjny styl.

„Polowanie na psy” to kolejna jego historia utrzymana w mrocznym  klimacie, która zaskakuje niebanalnym zakończeniem.

 – Mogę tylko powiedzieć, że na końcu odpalam bombę, a w następnych książkach napięcie będzie już tylko rosło – mówi Gorzka. 

Czytelnicy doceniają go również za staranność przedstawiania postaci. Niezależnie od tego, czy są pierwszoplanowe, czy odgrywają niewielką rolę, opisuje je bardzo dokładnie i obrazowo.

O autorze

Mieczysław Gorzka urodził się w Środzie Śląskiej, ale od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, prowadzi własną firmę zajmującą się podatkami oraz księgowością.

Jego największą pasją od zawsze było i jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, pisząc opowiadania fantastyczno-naukowe, powieści fantasy, sensacyjne i kryminalne oraz horrory.

Mimo wszystkich swoich dotychczasowych sukcesów, pozostaje skromny – jak mówi o sobie – po prostu kocha to, co robi. 

Wydawnictwo Bukowy Las

Wydawnictwo Bukowy Las ma w dorobku 250 nowości  książkowych – oferuje czytelnikom szeroki i różnorodny repertuar gatunków literackich i serii wydawniczych.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ZAUŁEK KOSZMARÓW NAJNOWSZY FILM W REŻYSERII GUILLERMO DEL TORO JUŻ 15 CZERWCA NA DVD!

Dwukrotny laureat Oscara® Guillermo del Toro – twórca takich obrazów jak „Labirynt Fauna”, czy „Kształt wody”, wraca z nowym

Read More...

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej! “WYJDŹ ZA MNIE” na Blu-ray i DVD 15 czerwca

Para supergwiazd Kat Valdez (Jennifer Lopez) i Bastian (debiutujący w filmie Maluma) mają się pobrać na oczach milionów widzów. Kiedy jednak

Read More...

FESTIWAL CLASSIX NA ŻYWIECCZYŹNIE JUŻ OD 13-15 Maja 2022

Festiwal ClassiX to innowacyjny festiwal na styku sztuk. Łamie schematy i konwencje. Łącząc różne gatunki sztuki łączy ludzi. Czwarta edycja Festiwalu

Read More...

2 commentsOn Katarzyna Bonda o nowej powieści Gorzki: „To najlepsza książka tego autora!”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu