Autorzy przekazują swoim bohaterom cząstkę siebie.… o serii książek o redaktorze Rafale Pilnym w rozmowie z Adamem Michejdą.

In Aktualności, Literatura, Wywiady

Po rozwiązaniu sekretu „Skarbu Getta” i ,,Tajemnicy Canaletta” czas na kolejną porcję historii o znanym redaktorze Pilnym.

Trzecia część pt. ,,Pilny na tropie. Gwiazda Północy” ukazała się w listopadzie zeszłego roku. Tym razem Rafał Pilny i jego towarzysze będą starali się rozwikłać zagadki takie jak co ma wspólnego napoleoński okręt oraz słynna polska szlachcianka Maria Walewska?

Adam Michejda swoją serię kieruje do młodzieżowego odbiorcy ale myślę że także i starsi czytelnicy znajdą w książkach coś dla siebie. „Pilny na tropie. Gwiazda Północy” autor naprawdę napisał ciekawą i klimatyczną książkę młodzieżową i warto wyczekiwać kolejnego tomu. Dołączcie zespołu Rafała Pilnego i przekonajcie się sami!

Zapraszam Was na rozmowę z autorem w której rozmawialiśmy o inspiracji do powstania serii. Czy też ile Rafał Pilny ma z Adama Michejdy ?  To i wiele ciekawych informacji znajdzie w wywiadzie.

O książce: Pilny na tropie. Gwiazda Północy

Redaktor Pilny na tropie napoleońskiego okrętu. Niewinny zakład o najdalej wysunięty na północ punkt Polski i włamanie do domu latarnika z Rozewia rozpoczynają kolejna niezwykła przygodę Rafała Pilnego i jego ekipy. Pościgi, tym razem po pięknych bałtyckich klifach, podwodne bitwy i nagłe zwroty akcji, w tym te dosłowne – na jachcie.

A w tle walka o napoleoński skarb z zatopionego francuskiego okrętu z bandą Hien pod wodzą… tajemniczego Ptaszyska. Dokąd zaprowadzi naszych bohaterów dwustuletni dziennik pokładowy? Jaka tajemnice kryje Diabelska Skała? I co z tym wszystkim wspólnego ma najbardziej wpływowa Polka początku XIX wieku Maria Walewska? Dołączcie do ekipy Pilnego i przekonajcie się sami!

O AUTORZE

Adam Michejda – Rocznik 1973. Pierwsze teksty zaczął publikować w wieku 17 lat. Pracował jako reporter w „Expressie Wieczornym” i „Życiu Warszawy”. Najdłużej związany był z „Super Expressem”, gdzie był m.in. zastępcą redaktora naczelnego. Przez kilka lat mieszkał w Nowym Jorku, gdzie kierował największą gazetą polonijną w Stanach Zjednoczonych – „Super Expressem USA”. Po powrocie do Polski osiadł nad Jeziorem Zegrzyńskim, a zawodowo współtworzy portal Party.pl. „Gwiazda północy” to, po „Skarbie Getta” i „Tajemnicy Canaletta”, trzeci tom przygód redaktora Pilnego i jego ekipy.

Znajdźcie nasze podcasty na:

Anchor

Breaker

Google Podcasts

Pocket Casts

RadioPublic

Spotify

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Gierek” wyjątkowa biografia na ekranach kin Helios!

Edward Gierek - to nazwisko zna chyba każdy Polak. Pozostaje w pamięci jako jeden z najważniejszych Polaków XX wieku, choć

Read More...

Wygraj z nudą w zimowe wieczory – 7 najciekawszych planszówek

Gry planszowe to wymagająca i inteligentna rozrywka, która rozwija mózg, ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Spędzenie wieczoru przy planszówce

Read More...

#wtonacjirozmowy: Patryk Jaroń: Chcę, by czytelnicy w trakcie odbioru dobrze się bawili

– Mogę jedynie dodać, że jedną z najważniejszych kwestii, jakie chcę przekazać moim czytelnikom jest to, by sięgając po

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu