FlixClassic – rusza platforma VOD z klasykami filmowymi z całego świata

In Aktualności, DVD i Blu-ray

FlixClassic to platforma VOD dla miłośników kina, którzy chcą poznać lub odkryć na nowo klasykę kina z całego świata. O dobór filmowych propozycji dba Miłosz Stelmach, kurator programowy platformy.

Zapomniane hity, perełki światowego kina, evergreeny i filmy klasy B – pasjonaci kinematografii będą mogli odkryć na platformie klasykę kina na nowo. FlixClassic proponuje tytuły z całego świata. Wśród nich widzowie odkryją również propozycje niedostępne w innych polskich serwisach m.in.: Wielkie nadzieje, Góra boga kanibali, Ucieczka na Atenę, Obywatel John Doe czy Franciszek. Premierowa biblioteka platformy składa się z blisko 300 kultowych pozycji, jednak w każdym tygodniu planowana jest premiera nowych tytułów z kanonu m.in. kina czeskiego, węgierskiego, szwedzkiego, niemieckiego, indyjskiego i wielu innych. O repertuar FlixClassic dba Miłosz Stelmach − kurator programowy platformy, filmoznawca, krytyk filmowy oraz redaktor naczelny czasopisma o tematyce filmowej „Ekrany”.

FlixClassic – rusza platforma VOD

Dla widzów, którzy chcą odkryć klasykę kinematografii w różnych odsłonach, kurator platformy przygotował cztery ścieżki. Żelazny kanon to nieśmiertelne klasyki i kamienie milowe sztuki filmowej, np.: Metropolis, Lecą żurawie. Zapomniane perełki prezentują nieoczywiste tytuły, które zainteresują najbardziej wymagających widzów takie jak: Młody Sherlock Holmes, Lokator. Swobodna jazda przedstawia zaskakujące i najbardziej nietuzinkowe dzieła kina gatunkowego i autorskiego m.in.: Kret, Karnawał dusz. Natomiast gaz do dechy zaprasza na seans dziwnych i czasem przestrzelonych filmów, np.: Piekło czy Ja potwór.

W bogatych zbiorach FlixClassic każdy miłośnik klasycznego kina znajdzie coś dla siebie. Aby ułatwić widzowi poruszanie się po naszej ofercie powstały unikalne kategorie. Każda z nich dopasowana jest do innego rodzaju wrażliwości i kinofilskich potrzeb, pozwalając zanurzyć się w historii kina na własnych warunkach i eksplorować ją w najciekawszym możliwym kierunku – podkreśla Miłosz Stelmach, kurator programowy platformy.

Nowa platforma VOD dla miłośników kina

Wśród 300 pozycji dostępnych na platformie FlixClassic znalazły się takie tytuły jak: „Dzika planeta” Renégo Lalouxa i Rolanda Topora, „Nosferatu – symfonia grozy” F.W. Murnau’a, „Małgorzata, córka ŁazarzaFrantiška Vláčila, „Żony ze Stepford” Bryana Forbesa, „Jeżeli….” Lindsaya Andersona, „Pancernik Potiomkin” Siergieja Eisensteina, „Kostucha” Bernarda Bertolucciego, „Wstręt” Romana Polańskiego, „Głęboka czerwień” Daria Argento, „Złotoręki” Otto Premingera, „Plan 9 z kosmosu” Edwarda D. Wooda Jr. czy „Galaktyka terroru” Bruce’a D. Clarka.

Wszystkie tytuły dostępne na FlixClassic pochodzą z legalnych źródeł. Partnerem platformy jest Fundacja Legalna Kultura i portal Filmoterapia.pl.

Mamy wiele zapytań o to, gdzie można obejrzeć klasyki − stare dobre kino z legalnych źródeł. FlixClassic to platforma, na którą od dawna wszyscy czekają, my także. Dlatego chętnie wspieramy ten projekt, którego repertuar niesie za sobą unikalne wartości − dodaje Kinga Jakubowska, prezeska Fundacji Legalna Kultura.

Wszystkie produkcje dostępne są w jakości HD w oryginalnych wersjach językowych oraz z polskim lektorem lub napisami. Za 12,99 zł miesięcznie widz uzyskuje dostęp do całej biblioteki filmowych klasyków. Może również zdecydować się na jednorazową roczną opłatę w cenie 129,90 zł. Twórcy FlixClassic od początku chcą rozwijać platformę we współpracy z jej widzami, aby jeszcze bardziej odpowiadała ich oczekiwaniom. Dlatego pod koniec 2020 roku wypuścili na rynek jej testową wersję beta — Flixmojo.

Zapisując się do newslettera FlixClassic od 15 kwietnia do 29 kwietnia pod linkiem: www.portal.flixclassic.pl, można uzyskać darmowy dostęp do całej biblioteki filmów na 10 dni.

Platforma znajduję się pod linkiem: www.flixclassic.pl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Do autorek Czwartej Strony Kryminału dołącza…

Do grona autorek i autorów Czwartej Strony Kryminału dołącza Klaudia Muniak! fot. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Klaudia Muniak to autorka, która

Read More...

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu