Gdy masz informacje, jesteś bogaty! Thriller Magdaleny Witkiewicz „Wizjer” już w aplikacji Empik Go

In Audiobooki

„Uważaj, co wrzucasz do sieci”, „W Internecie nic nie zginie”, „Sprawdź, kto ma dostęp do Twoich prywatnych zdjęć”. Ile razy słyszeliśmy te zdania? Najpewniej wielokrotnie. Ile razy je zlekceważyliśmy? Jeszcze więcej. Empik Go oraz Wydawnictwo W.A.B. w najnowszej produkcji „Wizjer” (premiera 16 czerwca) wskazują, że Internet może okazać się dość brutalną przestrzenią i warto zwracać uwagę na te wyskakujące okna.

Z cyberprzestępczością w sieci musiała się zmierzyć Laura Kirsch, główna bohaterka najnowszej powieści stworzonej przez Magdalenę Witkiewicz. Jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek powraca w zupełnie nowym dla siebie gatunku. Premierze thrillera partnerować będzie produkcja audio w gwiazdorskiej obsadzie. W roli głównej wystąpi Maria Dębska. W “Wizjerze” weźmie udział także sama autorka oraz Maciej Więckowski. O tym jak stworzyć  scenariusz w sposób lekki, rozrywkowy i wciąż podejmujący tak ważny temat, opowiada Witkiewicz:

– Od dziecka wychowywałam się z komputerami, mój tata pracował na Politechnice. Przez wiele lat byłam także analitykiem marketingowym i tworzyłam modele ekonometryczne, więc tak naprawdę praca nad tytułem była swego rodzaju powrotem do przeszłości, którą wspominam z sentymentem.  Od zawsze wiedziałam, że podejmę ten temat w jednej z moich książek. Musiałam do tego dojrzeć. Musiałam też dojrzeć do gatunku: thriller. Moje poprzednie tytuły traktuję jako rozgrzewkę przed premierą „Wizjera” – mówi Magdalena Witkiewicz.

„Wizjer” to rzetelny, trzymający w napięciu thriller, który pokazuje, jak bardzo życie w Internecie może przenieść się do tego w „realu”. Magdalena Witkiewicz w werystyczny sposób przedstawia bohaterów, którzy każdego dnia mierzą się z problemami życia codziennego: samotnością, poszukiwaniem miłości, a także atakującymi nas zewsząd powiadomieniami z aplikacji. Bo przecież tak naprawdę, każdy z nas może zostać ofiarą tytułowego wizjera. W rolę główną w audiobooku wcieliła się Maria Dębska, która zdradza, na czym polega wyjątkowość tego formatu.

– Praca przy produkcjach audio to dla mnie wciąż nowość. Miałam przyjemność odkrywać ten format. Uważam, że to zupełnie inna dyscyplina sportu niż praca na planie filmowym czy w teatrze. To zupełnie inny poziom skupienia, stan fizycznego bezruchu i całej energii włożonej w głos. Nagrywanie audiobooków wymaga dużego skupienia ducha i ciała. Uważam też, że to niezwykłe doświadczenie. Możliwość szeptania do ucha i opowiadania historii jest jeszcze bardziej intymna niż gra w filmie czy teatrze – mówi Maria Dębska.

„Wizjer” 16 czerwca zadebiutuje w formacie książki papierowej, audiobooka oraz e-booka.

Wizjer”

Premiera: 16 czerwca

W roli głównej: Maria Dębska

W pozostałych rolach: Maciej Więckowski

Producent: Anita Rochalska, Empik Go

Reżyser nagrań: Bartosz Szurik

Realizacja dźwięku: Ewa Cybulska, Grzegorz Bartkowicz, Julia Jurkiewicz, Kacper Jasiński.

Kierownictwo produkcji: Dominik Lehman

Producent wykonawczy: Studio D-FM

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu