Gdy masz informacje, jesteś bogaty! Thriller Magdaleny Witkiewicz „Wizjer” już w aplikacji Empik Go

In Audiobooki

„Uważaj, co wrzucasz do sieci”, „W Internecie nic nie zginie”, „Sprawdź, kto ma dostęp do Twoich prywatnych zdjęć”. Ile razy słyszeliśmy te zdania? Najpewniej wielokrotnie. Ile razy je zlekceważyliśmy? Jeszcze więcej. Empik Go oraz Wydawnictwo W.A.B. w najnowszej produkcji „Wizjer” (premiera 16 czerwca) wskazują, że Internet może okazać się dość brutalną przestrzenią i warto zwracać uwagę na te wyskakujące okna.

Z cyberprzestępczością w sieci musiała się zmierzyć Laura Kirsch, główna bohaterka najnowszej powieści stworzonej przez Magdalenę Witkiewicz. Jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek powraca w zupełnie nowym dla siebie gatunku. Premierze thrillera partnerować będzie produkcja audio w gwiazdorskiej obsadzie. W roli głównej wystąpi Maria Dębska. W “Wizjerze” weźmie udział także sama autorka oraz Maciej Więckowski. O tym jak stworzyć  scenariusz w sposób lekki, rozrywkowy i wciąż podejmujący tak ważny temat, opowiada Witkiewicz:

– Od dziecka wychowywałam się z komputerami, mój tata pracował na Politechnice. Przez wiele lat byłam także analitykiem marketingowym i tworzyłam modele ekonometryczne, więc tak naprawdę praca nad tytułem była swego rodzaju powrotem do przeszłości, którą wspominam z sentymentem.  Od zawsze wiedziałam, że podejmę ten temat w jednej z moich książek. Musiałam do tego dojrzeć. Musiałam też dojrzeć do gatunku: thriller. Moje poprzednie tytuły traktuję jako rozgrzewkę przed premierą „Wizjera” – mówi Magdalena Witkiewicz.

„Wizjer” to rzetelny, trzymający w napięciu thriller, który pokazuje, jak bardzo życie w Internecie może przenieść się do tego w „realu”. Magdalena Witkiewicz w werystyczny sposób przedstawia bohaterów, którzy każdego dnia mierzą się z problemami życia codziennego: samotnością, poszukiwaniem miłości, a także atakującymi nas zewsząd powiadomieniami z aplikacji. Bo przecież tak naprawdę, każdy z nas może zostać ofiarą tytułowego wizjera. W rolę główną w audiobooku wcieliła się Maria Dębska, która zdradza, na czym polega wyjątkowość tego formatu.

– Praca przy produkcjach audio to dla mnie wciąż nowość. Miałam przyjemność odkrywać ten format. Uważam, że to zupełnie inna dyscyplina sportu niż praca na planie filmowym czy w teatrze. To zupełnie inny poziom skupienia, stan fizycznego bezruchu i całej energii włożonej w głos. Nagrywanie audiobooków wymaga dużego skupienia ducha i ciała. Uważam też, że to niezwykłe doświadczenie. Możliwość szeptania do ucha i opowiadania historii jest jeszcze bardziej intymna niż gra w filmie czy teatrze – mówi Maria Dębska.

„Wizjer” 16 czerwca zadebiutuje w formacie książki papierowej, audiobooka oraz e-booka.

Wizjer”

Premiera: 16 czerwca

W roli głównej: Maria Dębska

W pozostałych rolach: Maciej Więckowski

Producent: Anita Rochalska, Empik Go

Reżyser nagrań: Bartosz Szurik

Realizacja dźwięku: Ewa Cybulska, Grzegorz Bartkowicz, Julia Jurkiewicz, Kacper Jasiński.

Kierownictwo produkcji: Dominik Lehman

Producent wykonawczy: Studio D-FM

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu