„ Od kiedy pamiętam wymyślałem rożne historie” – o 3 tomie cyklu Gliwickiego w wywiadzie z Wojciechem Chmielarzem.

In Literatura, Wywiady

Do księgarń trafiała nowa cześć cyklu gliwickiego pt. „ Wilkołak” z detektywem Dawidem Wolskim w roli głównej.

Trzecia część cyklu zamykająca całą trylogię rozpoczyna się od pogrzebu ojca głównego bohatera, na którym widzi on Igę, która od lat uchodzi za martwą. Przekonany, że Iga nie była jedynie przywidzeniem, razem z byłym prokuratorem Adamem Górnikiem próbuje dociec prawdy. W powieści znajdziemy wiele wątków, które prowadzą nas do tytułowego wilkołaka. Kto nim jest? Czego chce? Fabuła jest przemyślana i wciąga od pierwszego rozdziału. Dodatkowo całość wieńczą wspaniałe dialogi, wartka akcja i zaskakujące zakończenie.

Dawid Wolski to postać, którą możemy lubić bądź nienawidzić, ale każde słowo, każdy czyn bohatera w powieści ma znaczenie. Do tego należy dołączyć klimat thrillera, napięcie i stopniowaną tajemnicę przeszłości. Książkę z pewnością warto przeczytać.

 „Wilkołak” to także serial audio, który powstał na podstawie książki. W rolach głównych usłyszymy Aleksandrę Popławską, Cezarego Pazurę, Agnieszkę Żulewską, Marcina Bosaka oraz Krzysztofa Zalewskiego, który wcielił się w głównego bohatera. Serial jest dostępny na aplikacji EmpikGo.

Z okazji premiery książki i serialu audio mieliśmy możliwość spotkania z Wojciechem Chmielarzem, z którym, rozmawialiśmy m.in. o powstawianiu 3 tomu cyklu gliwickiego a także o serialu audio i jak postrzega Krzysztofa Zalewskiego, jako Dawida Wolskiego. To i wiele innych ciekawych informacji znajdziecie w naszym wywiadzie. Miłego odsłuchu.

O książce

Prywatny detektyw Dawid Wolski nie spocznie. Na cmentarzu, na pogrzebie swojego ojca, mecenasa Wolskiego, który doprowadził do uwolnienia mordercy Igi, kobiety jego życia – widzi ją z daleka i już wie, że przeszłość wróciła i niemożliwe stało się możliwe.

Dziewczyna jest dziesięć lat starsza, zmieniona, ale to Iga. Tylko on ją zobaczył, tylko on ją rozpoznał. Nikt mu nie wierzy, lecz on jest pewien – Iga żyje. Żyje i z jakiegoś powodu znowu znika. Od chwili jej śmierci Wolski wie, że coś jest nie tak i teraz ma pretekst, żeby to sprawdzić. Dopuszcza się profanacji i w niebezpieczną grę wciąga jedynego przyjaznego mu człowieka – prokuratora Adama Górnika. Prawda okaże się jednak zbyt trudna do przyjęcia, ale dla Wolskiego nie ma ratunku…

Nowa powieść wielokrotnie nominowanego i nagradzanego autora kryminałów, thrillerów i sensacji. To także wielki powrót detektywa Dawida Wolskiego, którego losy czytelnicy znają z tomów Wampir i Zombie. Świetna historia, wartka akcja, nieprzewidziane zakończenie, które dosłownie wbija w fotel.

O Autorze:

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015 – za powieść „Przejęcie”) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019 – „Żmijowisko”), sześciokrotnie nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Uznawany za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy kryminalnych. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018) i cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017), postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu” (2014) oraz thrillerów psychologicznych – „Żmijowisko” (2018 – bestseller Lubimyczytać.pl, nagroda Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego) oraz „Rana” (2019).

Na podstawie powieści „Żmijowisko” powstał serial dla Canal + (scenariusz: Dana Łukasińska, Wojciech Chmielarz, reżyseria: Łukasz Palkowski).

Wojciech Chmielarz pochodzi z Gliwic, mieszka z rodziną w Warszawie.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu