Mery Spolsky, Samantha Shannon, Michał Szczygieł – spotkania online wokół najciekawszych kulturalnych premier

In Aktualności, Wydarzenia

Debiut literacki gwiazdy sceny alternatywnej, reportaż o Polakach na wakacjach oraz wyczekiwana kontynuacja bestsellerowej dystopijnej serii – w najbliższym tygodniu bohaterkami spotkań autorskich z cyklu Premiera online będą Mery Spolsky, Justyna Dżbik-Kluge i Samantha Shannon. Ponadto Michał Szczygieł opowie o swoim debiutanckim krążku „Tak jak chcę”, a Artur Gadowski zdradzi kulisy pracy nad dwunastym już albumem IRA, którym zespół powraca po pięciu latach.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Justyna Dżbik-Kluge – poniedziałek, 21 czerwca, godz. 18:00

Justyna Dżbik-Kluge opisuje Polaków oczami… pilotów wycieczek. Książka „Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek” (Wydawnictwo W.A.B.) to zbiór opowieści profesjonalistów, którzy z ramienia biur podróży opiekują się turystami podczas wycieczek. Co zdradza nasze zachowanie na wakacjach? O pracy nad reportażem autorka opowie podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Urlop to czas zawieszony, w którym nie działają normalne zasady. Turysta z dala od domu pozwala sobie na znacznie więcej niż w normalnym życiu. Wieczne narzekanie. Zabieranie jedzenia na zapas ze stołówek. Picie na umór. Ostentacyjne wywyższanie się. Pozostawianie bałaganu wokół siebie. Rozwiązywanie zaległych sporów rodzinnych.

O Polakach na wakacjach najwięcej wiedzą cierpliwi, niedziwiący się niczemu piloci wycieczek. Z ich opowieści powstała książka o naszych wadach i zaletach, o aspiracjach i zaległościach, o marzeniach, a także o ograniczeniach, które te marzenia oddalają.

Samantha Shannon – poniedziałek, 21 czerwca, godz. 20:00

Fani „Czasu Żniw” wreszcie doczekali się polskiego wydania czwartego tomu cyklu. Z okazji premiery książki „Czas Żniw. Koniec maskarady. Tom 4” (Wydawnictwo SQN, tłum. Maciej Pawlak) Samantha Shannon połączy się z polskimi czytelnikami, aby zdradzić, jakie niespodzianki przyniosła kontynuacja serii i odpowiedzieć na pytania. Spotkanie online z pisarką poprowadzi Katarzyna Borowiecka, a przetłumaczy Anna Rosiak.

Paige Mahoney po raz kolejny uniknęła śmierci. Wydarta ze szponów swoich ciemiężców uciekła do bezpiecznej kryjówki w Paryżu. Los rzuca ją między walczące z Sajonem frakcje oraz zbirów gotowych zabić, byle ocalić marionetkowe imperium Refaitów. Tajemniczy Program Domino ma wobec Paige plany, ale ona kieruje się swoimi własnymi ambicjami. Wraz z Arcturusem Mesarthimem – niegdysiejszym wrogiem – rusza na niebezpieczną misję, która zawiedzie ją do paryskich katakumb, a z nich prosto ku połyskliwym korytarzom Wersalu.

IRA – Artur Gadowski – wtorek, 22 czerwca, godz. 18:00

Po 5 latach od wydania krążka „My” IRA powraca w nowej muzycznej odsłonie. Na półki sklepowe oraz serwisy muzyczne właśnie trafił długo wyczekiwany, dwunasty w dyskografii zespołu album „Jutro”. Podczas spotkania autorskiego online wokalista Artur Gadowski, opowie, z jakich inspiracji i doświadczeń zrodził się premierowy materiał. Rozmowę z muzykiem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Artur Gadowski sam wyreżyserował klipy do singli pochodzących z albumu – „W górę patrz” czy „Zimowa”. Na krążku znalazły się balladowe utwory, ale ku radości wiernych fanów zespołu nie zabrakło też mocnego gitarowego grania. Muzykę do większości piosenek napisali Sebastian Piekarek wraz z Piotrem Koncą i Marcinem Limkiem, zaś teksty stworzyli Artur Gadowski i Wojciech Byrski.

Na spotkanie zaprasza Empik wspólnie z Universal Music Polska oraz Going.

Michał Szczygieł – wtorek, 22 czerwca, godz. 20:00

Michał Szczygieł już w wydanym w 2018 r. singlu „Nic tu po mnie” jasno oznajmił światu, że zamierza iść w swoją stronę i zaskakiwać słuchaczy. Od tego czasu nieustannie szlifował swoje wokalne i songwriterskie umiejętności, czego efekty słychać na debiutanckim krążku „Tak jak chcę”. Podczas spotkania online artysta opowie o drodze do pierwszej płyty oraz o balansie między spontanicznością a konsekwentnym budowaniem muzycznej tożsamości. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Na „Tak jak chcę” trafiło 11 utworów przepełnionych lekkością, szczerością i pewnego rodzaju nostalgią. Szczygieł serwuje słuchaczom nowoczesny pop, będący mieszanką różnych stylów: od dynamicznych, tanecznych hitów o klubowym rodowodzie, przez bujające produkcje z elementami urban, aż po ballady oparte na gitarowych brzmieniach. Całości dopełniają chwytliwe melodie oraz unikalny głos Michała – z jego mocą, wrażliwością i swobodą interpretacji. Za produkcję odpowiadają m.in. Hotel Torino (Dominic Buczkowski-Wojtaszek & Patryk Kumór) i Undersealevel Music (Szymon Frąckowiak & Jakub Laszuk).

Na spotkanie zaprasza Empik wspólnie z Universal Music Polska oraz Going.

Mery Spolsky – środa, 23 czerwca, godz. 20:00

Mery Spolsky debiutuje jako pisarka niepokorną książką „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” (Wydawnictwo Wielka Litera). Pisze w niej o chłopcach, których kiedyś kochała, dziewczynach, które były jej przyjaciółkami oraz o rodzicach, którzy wiele dla niej znaczą. Dużo uwagi poświęca też tej najważniejszej relacji – z samą sobą. To przede wszystkim opowieść o świadomym wyznaczaniu własnych granic. O debiutanckiej książce, która już zdobyła status bestsellera, z artystką porozmawia Agnieszka Szydłowska.

Marysia jest dwudziestokilkulatką i właśnie układa sobie życie. Narratorka zabiera czytelników na kolejne randki i dzieli się przemyśleniami na temat spraw damsko-męskich. Podgląda podstarzałą kobietę w barze, która ewidentnie szuka czegoś więcej niż jednonocnej przygody. Zastanawia się, ile jeszcze czeka ją spokojnych dni wypełnionych filmami z Netflixa, pochłanianiem lodów i drapaniem zwierzaków po brzuchach. Wkurza się na absurdy codzienności, Instagram i zniekształcone życie zamknięte w kwadratach. „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” to historia autobiograficzna, a zarazem zbiorowy portret całego pokolenia współczesnych młodych kobiet.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nowa książka bestsellerowego Gorzki. Co kryje powieść „Dziewięć”?

8 grudnia, nakładem wydawnictwa Bukowy Las, w księgarniach ukaże się „Dziewięć” – kontynuacja bestsellerowego „Polowanie na psy” z charyzmatycznym komisarzem Marcinem Zakrzewskim

Read More...

Piękność i delikatność niczym Afrodyta Ingi Mejer

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.Utwór powstał, bo autorka zauważyła jakie kobiety

Read More...

Autobiografia Willa Smitha – “Will”

Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu