REMINISCENCJA już na DVD i Blu-ray!

In DVD i Blu-ray

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w której podróż przez utracone wspomnienia staje się możliwa. Reminiscencja ukaże się na DVD i Blu-ray™ już 24 listopada.  

Nick Bannister (Jackman), prywatny detektyw umysłu, porusza się po mrocznym, pociągającym świecie przeszłości, pomagając swoim klientom uzyskać dostęp do utraconych wspomnień. Żyjąc na obrzeżach zatopionego Miami, jego życie zmienia się na zawsze, gdy przyjmuje nową klientkę, Mae (Ferguson). Prosta sprawa rzeczy zgubionych i znalezionych staje się niebezpieczną obsesją. Gdy Bannister walczy o odkrycie prawdy na temat zniknięcia Mae, odkrywa brutalny spisek i musi ostatecznie odpowiedzieć na pytanie: jak daleko posunąłbyś się, by zatrzymać tych, których kochasz?

Hugh Jackman oraz Rebecca Ferguson, w filmie Reminiscencja

Mój bohater Nick Bannister jest weteranem wojennym, który podczas wojny używał nowoczesnej technologii. Jesteśmy w niedalekiej przyszłości. Miami jest zalane, przypomina Wenecję. W tym zmienionym klimacie jest tak gorąco, że ludzie żyją nocami, ponieważ funkcjonowanie w dzień staje się niebezpieczne. Moja postać prowadzi firmę, korzystającą z technologii zwanej maszyną wspomnień, która podczas wojny była używana do wchodzenia w umysły ludzi i znajdowania prawdy o tym, co się wydarzyło – w zasadzie służyła do ich przesłuchiwania. Dzięki tej maszynie możliwe jest przeżywanie wspomnień na nowo – mówi o swojej postaci Hugh Jackman.

Postapokaliptyczny thriller na Blu-ray™ i DVD już 24 listopada!

fot.materiały prasowe/Galapagos Films

Aktor od samego początku był zafascynowany scenariuszem oraz światem stworzonym przez reżyserkę Lisę Joy – pisarkę, producentkę i reżyserkę, która ma na swoim koncie świetnie przyjęty serial produkcji HBO „Westworld”. Skąd wziął się pomysł na fascynujący scenariusz, przenoszący widza w przyszłość?

Gdy będąc w ciąży Joy dowiedziała się o śmierci swojego dziadka, wspomnienia zaczęły wracać. Wizja zakończenia się jednego życia, a narodzin nowego, stała się motywem do zastanawiania nad wspomnieniami jakie człowiek gromadzi przez całe swoje życie.

Reminiscencja, ekscytujący, dystopijny kryminał,zadebiutuje na DVD i Blu-ray™ już 24 listopada. 

 Niektóre z najbardziej niesamowitych momentów życia tkwią w naszych głowach, są to historie do których wciąż wracamy, które sprawiają, że warto żyć. Czasami te historie nie są udostępniane nikomu innemu, więc kiedy odchodzisz, one odchodzą wraz z tobą. Myślę, że w końcu wszyscy stajemy się opowieściami. Łączymy się przez pokolenia. Zawsze w głowie miałam taka myśl: „Spróbuj, aby twoje czyny były dobre, abyś dodała temu światu więcej radości, niż z niego wyniosłaś” – mówi reżyserka

fot.materiały prasowe/Galapagos Films

Joy doskonale wiedziała, kogo chce obsadzić w swoim filmie – rola Nicka została stworzona specjalnie z myślą o Hugh Jackmanie. Uwage Jackmana przykuł przede wszystko, zaskakujący i intrygujący scenariusz.

Po przeczytaniu 20 stron scenariusza, zadzwoniłem do mojego agenta i powiedziałem: Nie skończyłem jeszcze czytać, ale na pewno zrobię ten film. Pomyślałem, że świat przedstawiony w filmie jest bardzo oryginalny. Uważam, że widzowie coraz częściej chodzą do kina, żeby zobaczyć coś, czego wcześniej nie widzieli. Zanurzyć się w świecie, którego nie znają. Chcą wyruszyć w podróż, której się nie spodziewają i właśnie to otrzymują od Lisy Joy. Reminiscencja ma jedno z najlepszych zakończeń, z jakimi spotkałem się ostatnio w kinie – mówi aktor.

Akcja Reminiscencji umiejscowiona jest w świecie przyszłości, zniszczonym przez katastrofę klimatyczną.  Aby przedstawić w filmie futurystyczne, zatopione Miami, Joy zwróciła się o pomoc do swoich przyjaciół z którymi współpracowała przy „Westworld” czyli Paula Camerona, Howarda Cummingsa i Marka Yoshikawy. Z pomocą specjalistów od efektów wizualnych, udało się umieścić miasto pod wodą, lecz okazało się, że nagrywanie scen w takich warunkach nie będzie proste. Ekipa nagrywała sceny korzystając z łodzi, co jednak, jak mówi Lisa Joy, sprawiało im dużo zabawy.Dzięki filmowaniu scen po części w prawdziwej wodzie, udało się osiągnąć bardzo realistyczny efekt, którego oczekiwała reżyserka.

fot.materiały prasowe/Galapagos Films

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

  • Komentarze Hugh Jackmana, Thandiwe Newton i innych
  • Kulisy filmu; Tworzenie wspomnienia – czym jest Reminiscencja? Reżyser Lisa Joy opowiada o procesie powstawania filmu, tworzeniu Hologauze – specjalnego tiulu do projekcji 3D, o korzyściach  płynących z praktycznego nagrywania oraz o roli muzyki w kinie i we wspomnieniach
  • Teledysk do piosenki „Save My Love”, stworzonej na potrzeby filmu
  • Welcome To Westworld – Zwiastun serialu HBO “Westworld.”

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Tworzenie Wspomnienia – Czym jest Reminiscencja? Reżyser Lisa Joy opowiada o procesie powstawania filmu, tworzeniu Hologauze – specjalnego tiulu do projekcji 3D, o korzyściach  płynących z praktycznego nagrywania oraz o roli muzyki w kinie i we wspomnieniach.
fot.materiały prasowe/Galapagos Films
 

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder czy Dolina Bogów oraz kontentu dla platform VOD.

Warner Bros. Entertainment Światowy lider na rynku filmów wideo. Obsługuje największą sieć dystrybucyjną, która oferuje najszerszy wybór filmów na świecie. Biblioteka Warner Bros. Entertainment zawiera najnowsze produkcje komercyjne oraz klasyki wyprodukowane przez Warner Bros. Pictures i HBO.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu