Ścieżki odważnych kobiet w nowej powieści Magdaleny Stykały pt. “Szlak serca”

In Literatura

Już 1 grudnia na półkach największych księgarni stacjonarnych i internetowych zagości najnowsza powieść obyczajowa Magdaleny Stykały pt. “Szlak serca”, opublikowana nakładem wydawnictwa BookEdit. W książce zostały ujęte historie niezwykłych kobiet – ich perypetie, emocje i refleksje – niejednokrotnie zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami.

Tematyka drugiej powieści Magdaleny Stykały koncentruje się na relacjach międzyludzkich, często trudnych i wymagających. Autorka konstruuje fabułę wokół sekretów, dylematów, bolesnych przeżyć i wyzwań, z którymi bohaterki muszą sobie poradzić. Dopracowane kobiece spojrzenie i fakt, że wiele tych historii opiera się na rzeczywistych zdarzeniach, sprawiają, że czytelnicy mogą odnaleźć się w książkowych opowieściach, w końcu stworzonych przez samo życie.

Burzliwe relacje

“Szlak serca” to zestawienie porywających i poruszających historii sześciu kobiet. Każda z bohaterek jest inna, pełna prawdziwych uczuć i namiętności, łagodna i dzielna. Nieokiełznana, pełna temperamentu Martyna ucieka od przeszłości. Piękna Sonia walczy o szczęście i przyszłość, podejmując ryzykowne działania. Amelia próbuje poukładać sobie świat po zdradzie męża. O tym, że zakazany owoc smakuje najlepiej, przekonuje się Karolina, miotana szarpiącymi emocjami i zakochana bez pamięci w żołnierzu Legii Cudzoziemskiej. Daria boryka się z ciężarem rodzinnej tajemnicy, a silna i jednocześnie delikatna Ulka spotyka w Bieszczadach swojego anioła.

Kojący krajobraz w tle

Przeciwwagą dla poruszających opowieści jest pełna harmonii sceneria akcji. “Szlak serca” prowadzi czytelnika częściowo przez piękny Wrocław, magiczny Kraków i słoneczne, bieszczadzkie pagórki. Akcja kolejnych historii rozgrywa się w olśniewającym Lwowie i tropikalnej Gujanie. Oczami wyobraźni ogląda się nie tylko wnętrza bohaterek, ale i malownicze tła wydarzeń. Metaforyczny szlak serca staje się tym samym ścieżką w konkretnym miejscu i czasie. Drogą, na której bohaterki odkrywają zakamarki swojej duszy, uczą się współczucia i zrozumienia wobec tych, którym tak trudno czasem wybaczyć.

Zachować optymizm

Pisałam “Szlak serca” z myślą o wszystkich swoich przyjaciółkach – mądrych, zaradnych i pięknych kobietach, które stale mierzą się z różnymi trudnościami i wyzwaniami w życiu. Ta odwaga i wytrwałość to nieodłączne elementy naszej kobiecej natury, które podziwiam i o których chcę opowiadać – tak o swojej książce mówi Magdalena Stykała. – Wśród tylu zawirowań, jakie nas często spotykają, staram się pielęgnować wewnętrzną radość. Chciałabym, by po odłożeniu książki, to właśnie ona została z czytelnikami – dodaje Stykała.

Książka, wydana w BookEdit, wydawnictwie działającym w modelu self-publishing, będzie dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych od 1 grudnia. Patronami medialnymi powieści są portale: CoPrzeczytać.pl oraz O-you.pl.

Magdalena Stykała – pisarka z pasji, z wykształcenia pedagożka. Żona z ponad dwudziestoletnim stażem, mama trójki dzieci, właścicielka dwóch wspaniałych psów. Zakochana w zwierzętach, przyrodzie, książkach i Bieszczadach. Nałogowa biegaczka i fotografka amatorka. Autorka powieści “Grunt pod nogami” oraz “Szlak serca”.

BookEdit to nowe wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki.

Nakładem BookEdit ukazało się dotychczas ponad 20 książek, m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej, “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba oraz “9 ognisk” Marka Tomalika.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu