XXVIII. Peña Flamenca TRIANA „Quien no ha visto amanecer Granada…”

In Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

XXVIII. Peña Flamenca TRIANA  „Quien no ha visto amanecer Granada…”

fot.Elżbieta Petryka Flamenco DreamCatcher

Cristian Delgado – śpiew
Marta Robles – taniec

Arturo El Polaco – gitara

3 czerwca 2017 (sobota) godz. 20.00
Instytut Cervantesa w Warszawie, ul. Nowogrodzka 22
Salón de Actos, 5. piętro

Bilety: 60PLN/50PLN

Rezerwacje: flamenco@triana.pl

Projekt Peña Flamenca TRIANA ma charakter cyklicznych koncertów, na których publiczność ma szansę posłuchać i obejrzeć hiszpańskich artystów flamenco reprezentujących różne pokolenia i różne nurty artystyczne. W centrum zainteresowań pozostaje zawsze tradycyjne flamenco puro, które okazuje się być niewyczerpanym źródłem inspiracji. Bogactwo tej kultury oraz talent i osobowość zaproszonych wykonawców sprawiają, że każdy koncert cyklu jest zupełnie inny, a publiczność zamienia się w „stałą publiczność”, która z niecierpliwością czeka na kolejną odsłonę.

Na najbliższych koncertach, które odbędą się zarówno w warszawskim, jak i krakowskim Instytucie Cervantesa, podziwiać będzie można wspaniały głos i niespożytą energię młodziutkiego śpiewaka z Granady – Cristiana Delgado. Cristian podbił serca widzów podczas lutowych koncertów w IC w Warszawie. Zachwycił bogactwem i różnorodnością repertuaru, przepięknym głosem o intrygującej barwie oraz niesłychaną witalnością i poczuciem humoru.

Na scenie towarzyszyć mu będą gospodarze peñi: znakomity gitarzysta Arturo El Polaco oraz tancerka Marta Robles. Artyści są liderami hiszpańsko-polskiej grupy flamenco LOS PAYOS oraz wielu projektów artystycznych związanych ze sztuką flamenco.

fot.Elżbieta Petryka Flamenco DreamCatcher

CRISTIAN DELGADO ROMERO w wieku zaledwie 20 lat ma już na swoim koncie liczne nagrody w konkursach śpiewu flamenco, organizowanych w różnych miastach Andaluzji, a także doświadczenia na ważnych scenach takich jak: La Peña Platería w Granadzie, Peña Juan Breva y Peña El Niño Velez w Maladze oraz występy w Niemczech i Polsce. Pierwszy konkurs wygrał w wieku 11 lat (Primer premio Jóvenes promesas Mijas Costa), a jako 14-latek był finalistą bardzo ważnego konkursu młodych talentów prowincji Granada.

Jego specjalnością są tradycyjne liryczne pieśni z Granady – granainas. W kategorii tego właśnie stylu dwukrotnie zdobywał pierwszą nagrodę – na konkursach Volaera Flamenca de Loja oraz Oro de Huetor Tajar.

Wspaniały głos, a także pracowitość i zaangażowanie sprawiły, że jego repertuar jest ogromny, od tradycyjnego, po nowoczesny. Cristian czuje się swobodnie we wszystkich niemal stylach (palos) flamenco, zarówno w poważnych (cante jondo), jak i radosnych (cante festero). Jego nagrania znalazły się na płycie „Młode talenty z Granady”(„Jóvenes Promesas de Granada”), nagranej z inicjatywy i przy wsparciu finansowym urzędu prowincji Granady, a także na płycie świetnego gitarzysty Alfrero Arrebola.

Rezerwacja biletów: flamenco@triana.pl

Zapraszamy gorąco!

Stowarzyszenie Flamenco Si
Instytut Cervantesa
Hiszpański w Andaluzji
https://www.facebook.com/Pe%C3%B1a-Flamenca-Triana-119127568516111/

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Audioriver 2023 – duże ogłoszenie polskich artystów!

To już 4. ogłoszenie line-upu jednego z najważniejszych polskich festiwali. Poznajemy kolejnych wykonawców Audioriver Festival 2023. W najnowszym ogłoszeniu

Read More...

„Metallica: 72 Seasons – Global Premiere” Helios zaprasza na wyjątkowy seans

Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał

Read More...

#wtonacjirozmowy: Artur Owczarski: „Lubię prowincjonalną Amerykę bo jest bardzo kulturowo zróżnicowana”.

Luizjańskie gumbo to złożone i aromatyczne danie, które należy spróbować będąc w Nowym Orleanie. Pełna aromatu i wyrazistego smaku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu