„Miałem to szczęście spotkać na swojej drodze dobrych pedagogów” – wywiad z Przemysławem Stippą.

In Wywiady

Przemysław Stippa to aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy, którego możecie kojarzyć z roli Władka Cieślaka serialu „Barwy Szczęścia”. Obecnie w kinach wyświetlany jest film „W jak morderstwo”, w którym wciela się w postać męża głównej bohaterki – apodyktycznego Tomasza. 

W 2004 zdobył dyplom warszawskiej Akademii Teatralnej a w 2006 otrzymał Nagrodę im. Janiny Nowickiej-Prokuratorskiej i Stanisława Prokuratorskiego przyznawaną przez Rektora AT za osiągnięcia artystyczne w ciągu dwóch lat od ukończenia studiów. Debiutował rolą Prousta w przedstawieniu „Czas odnaleziony” według prozy Marcela Prousta.

 Oprócz ról teatralnych, filmowych czy serialowych Przemysław Stippa ma bardzo duże doświadczenie w rolach dubbingowych. Mogliście go usłyszeć m.in. jako Yon-Roga w filmie „Kapitan Marvel” Jona Arbuckla w „Garfildzie” i oczywiście jako postać Mroku w „Strażnikach Marzeń”. Do tego dochodzą także gry takie jak Detroit: Become Human ,Diablo III: Reaper of Souls czy Battlefield 4.

Obecnie możemy aktora zobaczyć w komedii kryminalnej „W jak morderstwo” gdzie wciela się w postać Tomasza męża głównej bohaterki Magdy. Jak sam przyznał przyjął tę rolę ze względu na scenariusz, historię i świetną obsadę.

Właśnie w związku z owym filmem miałem okazję porozmawiać z Przemysławem o początkach jego aktorskiej kariery, wymarzonej roli oraz o rolach dubbingowych a także o pracy nad filmem „ W jak morderstwo” i o jego postaci Tomaszu. Zapraszam serdecznie do wysłuchania naszej rozmowy.

O filmie „W jak morderstwo”

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda, gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora. Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

Obsada: Anna Smołowik, Paweł Domagała, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Olga Sarzyńska, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Piotr Adamczyk, Emma Giegżno, Sandra Herbich, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik

fot: Marcin Wiśnios Fotograf

Przemysław Stippa

Od 2005 roku w zespole Teatru Narodowego. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (2004). Współpracował z teatrami warszawskimi: Sceną Prezentacje, Starą ProchOFFnią, Le Madame, Centrum Artystycznym M25, Studiem Teatralnym KOŁO, Teatrem Druga Strefa, Teatrem Dramatycznym, a także z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, lubelskim Centrum Spotkania Kultur oraz z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej.

Laureat Nagrody im. Janiny Nowickiej-Prokuratorskiej i Stanisława Prokuratorskiego przyznawanej przez Rektora Akademii Teatralnej w Warszawie absolwentowi Wydziału Aktorskiego za osiągnięcia artystyczne w ciągu dwóch lat od ukończenia studiów (2006). Uhonorowany Lubelską Nagrodą Artystyczną za „rozwój teatru na Lubelszczyźnie” oraz za role w przedstawieniach w reżyserii Artura Tyszkiewicza zrealizowanych w lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy – Puka w Śnie nocy letniej Shakespeare’a oraz Wolanda w Mistrzu i Małgorzacie Bułhakowa (2016). Za rolę Wolanda został wyróżniony także nagrodą specjalną na 17. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie (2017). Podczas 19. edycji „Dwóch Teatrów” otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską w spektaklu Teatru Telewizji – za rolę w monodramie Jednocześnie Griszkowca oraz Jana w Znakach Jakubowskiego (oba w reżyserii Artura Tyszkiewicza), a także za rolę Widma w Weselu Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego (2019; nagroda ex aequo z Grzegorzem Małeckim).

Facebook: https://www.facebook.com/PrzemekStippaOfficial

Instagram: https://www.instagram.com/przemek.stippa

Zdjęcie wyróżniające: Fot. Jacek Poremba Photography

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu