„Miałem to szczęście spotkać na swojej drodze dobrych pedagogów” – wywiad z Przemysławem Stippą.

In Wywiady

Przemysław Stippa to aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy, którego możecie kojarzyć z roli Władka Cieślaka serialu „Barwy Szczęścia”. Obecnie w kinach wyświetlany jest film “W jak morderstwo”, w którym wciela się w postać męża głównej bohaterki – apodyktycznego Tomasza. 

W 2004 zdobył dyplom warszawskiej Akademii Teatralnej a w 2006 otrzymał Nagrodę im. Janiny Nowickiej-Prokuratorskiej i Stanisława Prokuratorskiego przyznawaną przez Rektora AT za osiągnięcia artystyczne w ciągu dwóch lat od ukończenia studiów. Debiutował rolą Prousta w przedstawieniu „Czas odnaleziony” według prozy Marcela Prousta.

 Oprócz ról teatralnych, filmowych czy serialowych Przemysław Stippa ma bardzo duże doświadczenie w rolach dubbingowych. Mogliście go usłyszeć m.in. jako Yon-Roga w filmie „Kapitan Marvel” Jona Arbuckla w „Garfildzie” i oczywiście jako postać Mroku w „Strażnikach Marzeń”. Do tego dochodzą także gry takie jak Detroit: Become Human ,Diablo III: Reaper of Souls czy Battlefield 4.

Obecnie możemy aktora zobaczyć w komedii kryminalnej „W jak morderstwo” gdzie wciela się w postać Tomasza męża głównej bohaterki Magdy. Jak sam przyznał przyjął tę rolę ze względu na scenariusz, historię i świetną obsadę.

Właśnie w związku z owym filmem miałem okazję porozmawiać z Przemysławem o początkach jego aktorskiej kariery, wymarzonej roli oraz o rolach dubbingowych a także o pracy nad filmem „ W jak morderstwo” i o jego postaci Tomaszu. Zapraszam serdecznie do wysłuchania naszej rozmowy.

O filmie “W jak morderstwo”

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda, gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora. Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

Obsada: Anna Smołowik, Paweł Domagała, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Olga Sarzyńska, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Piotr Adamczyk, Emma Giegżno, Sandra Herbich, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik

fot: Marcin Wiśnios Fotograf

Przemysław Stippa

Od 2005 roku w zespole Teatru Narodowego. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (2004). Współpracował z teatrami warszawskimi: Sceną Prezentacje, Starą ProchOFFnią, Le Madame, Centrum Artystycznym M25, Studiem Teatralnym KOŁO, Teatrem Druga Strefa, Teatrem Dramatycznym, a także z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, lubelskim Centrum Spotkania Kultur oraz z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej.

Laureat Nagrody im. Janiny Nowickiej-Prokuratorskiej i Stanisława Prokuratorskiego przyznawanej przez Rektora Akademii Teatralnej w Warszawie absolwentowi Wydziału Aktorskiego za osiągnięcia artystyczne w ciągu dwóch lat od ukończenia studiów (2006). Uhonorowany Lubelską Nagrodą Artystyczną za „rozwój teatru na Lubelszczyźnie” oraz za role w przedstawieniach w reżyserii Artura Tyszkiewicza zrealizowanych w lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy – Puka w Śnie nocy letniej Shakespeare’a oraz Wolanda w Mistrzu i Małgorzacie Bułhakowa (2016). Za rolę Wolanda został wyróżniony także nagrodą specjalną na 17. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie (2017). Podczas 19. edycji „Dwóch Teatrów” otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską w spektaklu Teatru Telewizji – za rolę w monodramie Jednocześnie Griszkowca oraz Jana w Znakach Jakubowskiego (oba w reżyserii Artura Tyszkiewicza), a także za rolę Widma w Weselu Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego (2019; nagroda ex aequo z Grzegorzem Małeckim).

Facebook: https://www.facebook.com/PrzemekStippaOfficial

Instagram: https://www.instagram.com/przemek.stippa

Zdjęcie wyróżniające: Fot. Jacek Poremba Photography

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu