#wtonacjipromocji: „Pakt królowej – Czarne kamienie – księga X”, czyli wielki powrót Anne Bishop

In Literatura, Promocja

„Pakt królowej” to następna publikacja należąca do bestsellerowej sagi fantasy, która została doceniona przez miliony czytelników na całym świecie! Poza tym została wyróżniona również przez „New York Timesa”, który jest jednym z najważniejszych amerykańskich dzienników. Dość powiedzieć, że NYT to trzecia pod względem nakładu gazeta w Stanach Zjednoczonych…

fot. Wydawnictwo Initium

Jaką historię opowiada „Pakt królowej – Czarne kamienie – księga X”?

Potęga ma swoją cenę – miłość również. Oto kolejna część bestsellerowej sagi fantasy docenionej przez „New York Timesa” – nowa odsłona mrocznego, zmysłowego i okrutnego świata Czarnych Kamieni. 

Wskutek młodzieńczego błędu reputacja lorda Dillona zostaje poważnie nadszarpnięta. Staje się on przez to podatny na niewybredne ataki ze strony młodych arystokratek szukających niezobowiązującej rozrywki. Aby odzyskać utracone dobre imię oraz honor, młody lord potrzebuje rocznego kontraktu małżeńskiego. Upatrzywszy sobie Jillian, młodą eyrieńską czarownicę z Ebon Rih, Dillon wydaje się przekonany, że nowa wybranka nie ma znaczących powiązań z klasą wyższą, która nim wzgardziła i go odrzuciła. Na nieszczęście dla niego prawda okazuje się zgoła inna – wszystko jednak wychodzi na jaw dopiero podczas konfrontacji młodego lorda z samym Lucivarem Yaslaną, nieprzewidywalnym i wybuchowym Księciem Wojowników Ebon Rih.

fot. Wydawnictwo Initium

Tymczasem małżeństwo Surreal SaDiablo wisi na włosku. Daemon Sadi, Książę Wojowników Dhemlanu, dostrzega problem. Nie ma jednak pojęcia, że próby, które podejmuje, aby stłamsić własną naturę i odciążyć w ten sposób żonę, niszczą jego umysł. Aby ocalić Daemona oraz Królestwo Kaeleeru, które w razie załamania Księcia znajdzie się w niebezpieczeństwie, potrzebna jest pomoc ze strony kogoś, kto już nie istnieje – jedynej Królowej potężnej na tyle, by okiełznać Daemona Sadiego, Czarownicy we własnej osobie. 

Gdy zakochana w Dillonie Jillian sunie na wiatrach swej pierwszej miłości, Daemon i Surreal usiłują uratować poharatane bliznami małżeństwo, które zostało wystawione na ciężką próbę. Lucivar natomiast musi znaleźć sposób, by ochronić tych, których kocha – nawet przed sobą nawzajem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy, którym jest Wydawnictwo Initium i został wykorzystany na potrzeby tekstu promocyjnego do serii #wtonacjipromocji.

fot. Wydawnictwo Initium

Dane techniczne publikacji

„Pakt królowej – Czarne kamienie – Księga X” Anne Bishop to powieść należąca do takich gatunków, jak fantastyka, fantasy. Jej premiera w Polsce miała miejsce 10 września tego roku. Poza tym jest kolejną odsłoną serii noszącej tytuł „Czarne kamienie”. Została wydana w języku angielskim, a za tłumaczenie na język polski odpowiada Karolina Podlipna. Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, jakich rozmiarów jest to pozycja, to ponownie Anne Bishop zafundowała swoim czytelnikom duży pod względem objętości egzemplarz. I to nie tylko dlatego, że książka liczy 528 stron. Mam na myśli jej wymiary, czyli 35 x 145 x 208 mm! Poza tym wspominana publikacja została wydane w miękkiej oprawie. Książkę możecie nabyć w księgarniach w całej Polsce.

O autorze, czyli kim jest Anne Bishop?

Jest amerykańską, popularną pisarką powieści fantasy. Najwięcej sławy przyniosła jej „Trylogia Czarnych Kamieni”, za którą otrzymała wiele nagród, chociażby takich, jak: wyróżnienie Crawford Award w 2000 roku. Swoją karierę literacką rozpoczynała od publikowania krótkich opowiadań, a obecnie stawia na tworzenie przede wszystkim dłuższych form. Interesujące i ważne jest również, że wiele jej powieści jest znanych publiczności międzynarodowej. Dość powiedzieć, ze jej książki zostały przetłumaczone do tej pory na niemalże każdy język świata.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu