#wtonacjipromocji: Nastał czas polowania na „Balwierza” z Narwi!

In Literatura, Promocja

Katarzyna Bonda w ostatnim czasie przyzwyczaiła swoich czytelników do tego, że błyskawicznie ukazują się następne tomy przygód Huberta Meyera. Dopiero, co premierę miała książka pt. „Klatka dla niewinnych”, a już w październiku swój dzień będzie miał „Balwierz”.

fot. Wydawnictwo MUZA

Z jaką fabułą spotykamy się, kiedy sięgamy po tę pozycję?

Z ciała sześcioletniego Tymka spuszczono krew, a w pobliskim lesie snajper położył trupem księdza Donata. Wydarzenia są makabryczne, ale Hubert Meyer jest przekonany, że to zaledwie preludium do właściwego spektaklu, jaki szykuje morderca, okrzyknięty przez media „Balwierzem z Narwi”. Katarzyna Bonda powraca do korzeni i serwuje czytelnikom kryminalny majstersztyk! Misternie skonstruowany, wywołujący emocje, z których nie sposób się otrząsnąć! „Balwierz” w księgarniach już od 13 października!

Meyer zaszywa się w leśnej głuszy na Podlasiu. W niewielkiej Narwi szuka chwili wytchnienia, ale los nie da mu tej szansy. Z pozoru spokojną i odludną okolicą wstrząsa właśnie seria wyjątkowo krwawych i teatralnych wręcz zbrodni.

W środku lasu, w kapliczce świętego Huberta – niczym złożone w ofierze – leży ciało kilkuletniego Tymka, syna miejscowej femme fatale. W tym samym czasie na polanie pokrytej śniegiem i otoczonej niemal z każdej strony gęstym zagajnikiem pada strzał. Choć oddany z dużej odległości, bez trudu pozbawia życia księdza Donata Gizę – zapalonego myśliwego, aktywnego członka koła łowieckiego i ważną osobowość wśród lokalnej społeczności.

Hubert Meyer staje przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Musi sporządzić profil psychologiczny zbrodniarza, przedzierając się przez gąszcz powiązań między mieszkańcami Narwi, których łączą niejasne interesy, mroczne tajemnice, a przede wszystkim – zmowa milczenia. Tu wszyscy wszystko wiedzą. Ale wolą siedzieć cicho. Spirala obłędu nakręca się do granic, gdy odnalezione zostaje kolejne ciało. Staje się jasne, że w tym krwawym spektaklu do odegrania są tylko dwie role. Walczysz jak drapieżnik albo stajesz się ofiarą.

fot. Wydawnictwo MUZA

Którym tomem jest wspomniany tytuł?

„Balwierz” to szósta część uwielbianej przez czytelników serii o psychologu śledczym, Hubercie Meyerze. Jak każda część tego cyklu, stanowi osobną całość i można ją czytać bez znajomości poprzednich tomów.

Kim jest autorka „Balwierza”?

Katarzyna Bonda – najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Jest autorką serii kryminalnej z Hubertem Meyerem („Sprawa Niny Frank” „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, „Nikt nie musi wiedzieć”, „Klatka dla niewinnych”), tetralogii z profilerką Saszą Załuską („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” i „Czerwony Pająk”), a także powieści kryminalnych inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami „Miłość leczy rany” i „Miłość czyni dobrym”. Pisarka ma w dorobku również dokumenty kryminalne: „Polskie morderczynie” (na podstawie, których powstanie serial) oraz „Zbrodnia niedoskonała” i „Motyw ukryty” napisane wspólnie z Bogdanem Lachem.

fot. Wydawnictwo MUZA

W jakim stopniu nazwisko „Bonda” jest rozpoznawalne na świecie?

Do tej pory książki Katarzyny Bondy sprzedały się w Polsce w nakładzie przekraczającym dwa miliony egzemplarzy. Są wydawane w 16 krajach. Prawa do edycji zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House.

fot. Wydawnictwo MUZA

A jak w Polsce?

W kwietniu 2021 roku stacja TVN wyemitowała serial „Żywioły Saszy” na podstawie „Lampionów”. Prawa do adaptacji książki dokumentalnej Polskie morderczynie zakupiła Nordic Entertainment Group – serial fabularny będzie emitowany w Viaplay.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy, którym jest Wydawnictwo Muza i został wykorzystany na potrzeby tekstu promocyjnego do serii #wtonacjipromocji. I dodamy, że tytuł możecie kupić we wszystkich księgarniach, znajdujących się w Polsce. My jednak zachęcamy Was do nabycia tego tytułu ze strony Empiku: https://www.empik.com/balwierz-bonda-katarzyna,p1277149243,ksiazka-p.

fot. Wydawnictwo MUZA

Z jakimi szczegółowymi danymi się spotykamy na temat tej książki?

Premiera „Balwierza” będzie miała miejsce 13 października 2021 roku. Wspomniana publikacja liczy 352 strony, a także zostanie wydana w języku polskim. Ukaże się nakładem Wydawnictwa MUZA S.A., z którym od lat współpracuje autorka. Książka została oprawiona w miękką okładkę. Poniżej prezentujemy Wam graficzny wizerunek okładki „Balwierza”.

fot. Wydawnictwo MUZA

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu