Pierwszy polski film o miłości w pokoleniu Z na VOD (7.10.21) i DVD (13.10.21)

In DVD i Blu-ray

13 października na DVD ukaże się głośny film Dawida Nickela „Ostatni Komers”, który był sensacją Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film jest już dostępny serwisach VOD.

fot. materiały prasowe

Akcja „Ostatniego Komersu” rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego
i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

fot. Jakub Socha

Pomysł na film zrodził się z chęci opowiedzenia o współczesnych relacjach bardzo młodych ludzi z blokowiska, z niewielkiego miasta, grupy społecznej wciąż ‘niewyeksploatowanej’ w polskiej kinematografii. Podjąłem się tego tematu w ramach debiutu, ponieważ opiera się o moje osobiste doświadczenia i portretuje środowisko, w którym się wychowałem, którego tęsknoty i problemy znam najlepiej – mówi Dawid Nickel, reżyser filmu.

W obsadzie zobaczymy świetnych aktorów młodego pokolenia: Sandrę Drzymalską, Mikołaja Matczaka, Nel Kaczmarek, Zofię Świątkiewicz i Jakuba Wróblewskiego. Jedną z głównych ról zagrał naturszczyk – Michał Sitnicki, odnaleziony przez reżysera na… Instagramie.

“Ostatni Komers” dostępny na DVD i serwisach VOD.

To jest historia o wszystkim, co pierwsze, a co za tym idzie – najintensywniejsze… pierwszy joint, pierwszy seks, pierwsze zakochanie i złamane serce – mówi producentka filmu, Marta Habior.

fot. Jakub Socha

To film o pierwszej fascynacji drugim człowiekiem, o poznawaniu siebie i wchodzeniu w młodocianą dorosłość. O tym, czego młodzi ludzie doświadczają w tym wieku. Widz tych ludzi nie ocenia, patrzy na nich z bardzo dużą, wrażliwością, czułością i akceptacją – dodaje Sandra Drzymalska, odtwórczyni roli Moniki.

Film został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków. – Już dawno nikt w polskim kinie z taką lekkością nie opowiadał o nastolatkach, w żaden sposób nie próbując ich oceniać czy stawiać się w roli mentora. Kapitalny debiut – pisał Krzysztof Połaski. Tsunami świeżości i wolności, bez retuszu, prawdziwie, bez nadęcia – podkreśla Karolina Korwin Piotrowska. To znakomity debiutancki strzał i chyba jedno z najciekawszych spojrzeń na pokolenie współczesnych nastolatków – dodaje Tomasz Raczkowski.

fot. Jakub Socha

Sensacja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Ostatni Komers” oparty na motywach fragmentów powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak to pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela, zarazem współautora scenariusza do filmu. Twórcy, jako cel postawili sobie opowiedzieć o kawałku świata młodych ludzi bez moralizowania i oceniania. Ważnym elementem filmu jest muzyka – DJ Lotos, Low Roar, Duit, Kalwi&Remi, Hania Rani, Bella Ćwir, Rysy, Rotterdam Terror Corps, MX TORO.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję z ramienia No Sugar Films odpowiadała Marta Habior. Koproducent – Telewizja Polska.
Partnerzy: ColorOFFon i Halo. Dystrybucja w Polsce – Galapagos Films.

Film zdobył 2 nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2020:

  • Nagroda za najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych dla filmu „Ostatni Komers”
  • NAGRODA JURY MŁODYCH dla Dawida Nickela za film „Ostatni Komers”
  • Wyróżnienie dla Michała Pukowca za dostosowanie formy zdjęć do zbiorowego portretu mikrospołeczności w filmie „Ostatni Komers” reż. Dawid Nickel
  • Wyróżnienie dla Sandry Drzymalskiej za wyjątkowo ciekawe portrety młodych bohaterek pokazanych w filmach „Ostatni Komers” reż. Dawid Nickel i „Każdy ma swoje lato” reż. Tomasz Jurkiewicz

„Ostatni Komers” został nominowany do takich nagród jak:

Młodzi i Film 2021

  • Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych – Udział w konkursie głównym Dawid Nickel

OFF CAMERA 2021

  • Konkurs Polskich Filmów Fabularnych – Udział w konkursie Dawid Nickel

Tofifest 2021

  • FROM POLAND. Konkurs Polski – Udział w konkursie Dawid Nickel

Kontakt dla mediów:

Bartosz Lachowicz

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ELVIS WIELKI POWRÓT KRÓLA ROCK’N’ROLLA JUŻ 28 WRZEŚNIA NA BLU-RAY™ I DVD

Baz Luhrmann, jeden z najbardziej oryginalnych reżyserów w Hollywood powraca z nowym filmem! W charakterystycznym dla siebie stylu, który idealnie pasuje

Read More...

Pełen nowości, porywający repertuar kin Helios!

Piątek to jeden z najbardziej filmowych dni tygodnia, a ten najbliższy będzie obfitował w moc wyczekiwanych premier. Na ekranach kin Helios

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Symbioza” to dostępny na platformie Audioteka serial audio, w którym usłyszymy między innymi głosy Bartłomieja Topy i Mariana Opani, którzy odegrali swoje role lepiej niż świetnie.

Pozornie niemożliwa przyjaźń okazuje się być początkiem ciekawej przygody. Dwóch mężczyzn, których połączyło pragnienie wolności. Janek (Bartłomiej Topa) to

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu