Prowincjonalne miasteczko, zmowa milczenia i mroczna przeszłość! | Premiera | Motel Sun Down Simone St. James

In Literatura

Tajemnicze zaginięcia, morderstwa i niezidentyfikowany sprawca tych zbrodni. Mieszkańcy uwikłani w zmowę milczenia i ukrywający niechlubne sekrety. Prowincjonalne miasteczko Fell to miejsce, w którym mroczne wydarzenia z przeszłości nigdy nie dadzą o sobie zapomnieć.

„Motel Sun Down” Simone St. James to klimatyczny i trzymający w napięciu thriller, który podbił serca czytelników – niemal 90 tysięcy osób oceniło go średnio na ponad 4 gwiazdki na platformie Goodreads. W księgarniach już od 15 czerwca! Już dziś wystartowała przedsprzedaż.


Jest rok 1982. Viv Delaney opuszcza rodzinne miasto. W drodze do Nowego Jorku zatrzymuje się w przydrożnym motelu w miasteczku Fell i od razu dostaje w nim pracę jako nocna recepcjonistka. 


Kobieta szybko orientuje się, że motel jest nawiedzony: w recepcji unosi się ciągły zapach dymu papierosowego, mimo że nikt nie pali, zdarzają się głuche telefony, w niektóre wieczory gasną światła w całym budynku, a drzwi otwierają się jedne po drugich. Zaniedbany, przestarzały, odrażający motel i jego goście skrywają swoje mroczne tajemnice. Mimo to Viv postanawia zostać.


Gdy dowiaduje się, że w Fell zamordowano trzy kobiety, a sprawcy morderstw nie odnaleziono, rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Jednak pewnej listopadowej nocy znika bez śladu… 
Trzydzieści pięć lat później do Fell przyjeżdża Carly, aby dowiedzieć się, co stało się z jej zaginioną w 1982 ciotką Viv. Historia zatacza koło, gdyż Carly zatrudnia się w motelu Sun Down jako nocna recepcjonistka i szybko doświadcza tego samego co jej ciotka, a jej historia zdaje się lustrzanym odbiciem historii jej zaginionej ciotki – wiele w niej pytań, które wciąż pozostają bez odpowiedzi. Carly zdaje sobie sprawę, że uwikłana jest w te same tajemnice, które niegdyś starała się rozwiązać Viv…


 „Motel Sun Down” wciąga i trzyma w napięciu, a jego atutem jest połączenie thrillera z elementami horroru. Książka wyróżnia się świetnie wykreowaną przez autorkę atmosferą: złowieszczą, mroczną i przyprawiającą o dreszcze, którą czytelnik czuje już od pierwszych stron. Niepokój, ciekawość i strach będą towarzyszyć mu do samego końca tej historii. To rozkosznie upiorna uczta literacka. – „The New York Post”.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Do autorek Czwartej Strony Kryminału dołącza…

Do grona autorek i autorów Czwartej Strony Kryminału dołącza Klaudia Muniak! fot. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Klaudia Muniak to autorka, która

Read More...

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu