Wystawa fotografii członków Stowarzyszenia Twórców Fotografii oraz wernisaż wystawy Macieja Nowackiego

In Sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Filia nr 7 – BIBLIOSFERA (ul. Kalinowa), serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Macieja Nowackiego „Między kształtem a kolorem”, który odbędzie się 7 lutego 2024 o godz. 17.00.  Wstęp wolny.

Maciej Nowacki jest malarzem i artystą wizualnym urodzonym w Sosnowcu. Autorem licznych wystaw indywidualnych (m.in Galeria Extravagance – Sosnowiec, 1994, Galeria Rynek – Bytom, 1995, Galeria Marchołt – Katowice, 2001, MUZA Art Cafe – Sosnowiec, 2009, Galeria Ładniej – wraz z Ireną Skalnik – Sosnowiec, 2014). Brał także udział w wystawach zbiorowych (Wystawa pokonkursowa „Konfrontacje93”       – Myślenice, 1993, „Ołówek, węgiel, piórko” – ZPAP, Katowice, 1996, „Sosnowieckie inspiracje” – Muzeum Pałac Schoena, Sosnowiec, 1997, 16. Biennale Plakatu Polskiego – BWA Katowice, 1999, wystawa pokonkursowa „Praca Roku” – ZPAP, Katowice, 2000, „Muzyka protestu” – Galeria Rondo Sztuki, Katowice, 2023). 

Artysta ukończył studia na Wydziale Grafiki katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 1987-92. Dyplom główny zdobył w Pracowni Projektowania Graficznego prof. Zbigniewa Pieczykolana, a dyplom dodatkowy w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja S. Kowalskiego.

Wystawę będzie można oglądać do 31 marca 2024 w godz. otwarcia biblioteki.

„W obliczu” – wystawa fotografii członków Stowarzyszenia Twórców Fotografii w Sosnowcu [5.02-2.03.2024]

Zagłębiowska Mediateka zaprasza na doroczną wystawę fotografii członków Stowarzyszenia Twórców Fotografii w Sosnowcu zatytułowaną „W obliczu”. Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek 5 lutego 2024 o godz. 18.00 w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Wstęp wolny. Wystawa będzie prezentowana do 2 marca 2024 w godzinach otwarcia Zagłębiowskiej Mediateki.

Michał Kusiak o wystawie „W obliczu”:

„Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy fotografii zatytułowanej „W obliczu…”, którą przygotowali członkowie Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu. Ta wyjątkowa ekspozycja jest rezultatem pleneru fotograficznego, który miał miejsce w zeszłym roku w malowniczym Obrazowie niedaleko Sandomierza.

W trakcie tego inspirującego pleneru uczestnicy podjęli wyzwanie stworzenia prac skupionych wokół tematu „W obliczu…”. Przebywając w otoczeniu takich miejsc jak Sandomierz, Opatów czy majestatyczne ruiny zamku Krzyżtopór, artyści szukali inspiracji zarówno w pięknie natury, jak i w formach architektonicznych.

Wystawa oferuje niezwykłą podróż poprzez wyzwania, z którymi zmierzyli się artyści, eksplorując unikalne przestrzenie i pejzaże. Ukazuje, jak doskonale potrafili oni uchwycić atmosferę różnorodnych miejsc. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki fotografii do zanurzenia się w fascynującym świecie wyobraźni i talentu, który odkryjecie podczas naszej wystawy”.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu