Film dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Seans “Mistrza” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

In Aktualności, Kino

Już 14 grudnia o godz. 17:30 w Kinie Elektronik odbędzie się seans filmu “Mistrz” wraz ze spotkaniem na żywo z aktorem Piotrem Głowackim, odgrywającym główną rolę. Fundacja Kultury bez Barier zapewnia audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących podczas seansu. Spotkanie będzie tłumaczone także na polski język migowy. Wszystko to w ramach projektu Rodzina Kinomaniaków 2.0. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy.

fot. materiały prasowe

“Mistrz” z brawurową kreacją Piotra Głowackiego zostanie wyświetlony w ramach projektu Rodzina Kinomaniaków 2.0, którego celem jest udostępnianie filmów dla wszystkich, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. “Seanse są bezpłatne, tak aby każdy miał możliwość skorzystania z nich. Chcemy, żeby wspólne oglądanie filmów z rodziną i przyjaciółmi było dostępne bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności, czy sytuację materialną. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z audiodeskrypcji, napisów i pętli indukcyjnej. Podczas spotkania dostępny jest tłumacz  PJM” – mówi Aleksandra Szorc, koordynatorka dostępności w Fundacji Kultury bez Barier.

Projekt Rodzina Kinomaniaków działa od 2019 roku i ma na celu udostępnianie seansów poprzez zapewnienie napisów dla niesłyszących, tłumaczenia na polski język migowy i audiodeskrypcji dla osób niewidomych. Fundacja Kultury bez Barier udostępnia w ten sposób 10 filmów rocznie. Część z nich zostało przeniesionych do internetowej platformy MOJEeKINO, natomiast pokazy stacjonarne odbywają się także w Kinie Elektronik.

Spotkanie z “Mistrzem”

“Mistrz” zostanie wyświetlony z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących już we wtorek 14 grudnia o godz. 17:30 w Kinie Elektronik. Na sali kinowej podczas seansu dostępna będzie również   pętla indukcyjna. Po seansie natomiast odbędzie się spotkanie z Piotrem Głowackim, które będzie tłumaczone na polski język migowy. Aktor opowie o swoim procesie przygotowania do głównej roli oraz o wyzwaniach, jakim musiał sprostać, by wcielić się w postać słynnego boksera. Artysta przez kilka miesięcy trenował pod okiem profesjonalnego trenera, by wyćwiczyć sprawność i szybkość przydatną na ringu. Warto zaznaczyć, że wszystkie sceny walk odgrywał sam, bez pomocy dublera.

“Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego to oparta na faktach historia legendarnego pięściarza, który przetrwał obóz koncentracyjny dzięki walkom na ringu. Tadeusz “Teddy” Pietrzykowski z numerem obozowym 77 był jednym z pierwszych więźniów obozu Auschwitz-Birkenau. Stoczył tam kilkadziesiąt walk bokserskich, z czego przegrał tylko jedną. Walczył, by przeżyć i dawać nadzieję innym więźniom. Film pokazuje rzeczywistość obozową i spektakularne sceny walk bokserskich, a  fenomenalna rola pierwszoplanowa na długo pozostanie w pamięci widzów. U boku Piotra Głowackiego, znanego z takich filmów jak “Bogowie”, “Magnezja”, czy “Maria Skłodowska-Curie”, na ekranie pojawili się także Marian Dziędziel, Marcin Bosak i Rafał Zawierucha.

Informacje szczegółowe

Miejsce: Kino Elektronik, ul. gen. Zajączka 7, Warszawa

Data: 14 grudnia 2021 r.

Godzina: 17:30

Wstęp wolny

Zapisy prowadzone są przez formularz zgłoszeniowy

O Fundacji


Fundacja Kultury bez Barier działa na rzecz dostępności kultury dla osób z różnymi potrzebami. Organizacja inicjuje wydarzenia m.in. Festiwal Kultury bez Barier i pomaga innym instytucjom w przygotowaniu eventów dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami. Fundacja adaptuje materiały audiowizualne oraz wizualne poprzez tworzenie audiodeskrypcji, napisów dla niesłyszących czy tłumaczeń na język migowy. Jednym z działań fundacji jest popularyzacja tematu pętli indukcyjnych oraz tworzenie platformy TU Możesz, umożliwiającej zlokalizowanie miejsc przystosowanych do osób niesłyszących. Fundacja prowadzi także działalność edukacyjną i szkoleniową. Dodatkowo organizacja wspiera otwartość instytucji publicznych, przedsiębiorstw oraz przestrzeni miejskich.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu