Grudniowe spotkania z kulturą w ramach cyklu Premiera online – AniKa Dąbrowska, LP i Maria Apoleika

In Aktualności, Wydarzenia

Płyty i książki to często najlepsze prezenty świąteczne. Muzyczne i literackie nowości można poznać podczas spotkań z cyklu Premiera online. W najbliższym tygodniu o najnowszych albumach opowiedzą AniKa Dąbrowska i amerykańska wokalistka LP. Z kolei ilustratorka Maria Apoleika zaprezentuje najnowszą książkę z serii „Psie sucharki”.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empik.com. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

fot.materiały prasowe

AniKa Dąbrowska – poniedziałek, 6 grudnia, godz. 18:00

W ramach cyklu Premiera online studio Empiku odwiedzi AniKa Dąbrowska. Porozmawia z Agnieszką Szydłowską o kulisach powstawania najnowszego albumu „Póki co”.

Zwyciężczyni 2. edycji The Voice Kids prezentuje swoje drugie studyjne wydawnictwo. AniKa podkreśla, że materiał jest zdecydowanie bardziej osobisty od pierwszej płyty. Artystka jest również autorką wszystkich znajdujących się na krążku utworów. Wokalistka zawarła na nim całą paletę uczuć i emocji.

Grudniowe spotkania z cyklu premiera online.

Tytuł płyty „Póki co”, nie jest przypadkowy. Nawiązuje do ulotności chwili, uczuć i emocji, które wraz z upływem czasu się zmieniają. Tą płytą wokalistka udowadnia, że mimo młodego wieku można mieć bardzo głęboką świadomość tego, co dzieje się wewnątrz nas.

Drogi słuchaczu. Z radością oddaję w Twoje ręce bardzo osobistą, pełną emocji i szczerych uczuć płytę „Póki co”. To moja autorska płyta, która we współpracy z Liker$ nabrała tak pięknych kształtów. Każda piosenka, którą napisałam wypływa prosto z mojego wrażliwego serca i przeżywanych w danym momencie uczuć: miłości, radości, smutku, troski, zakłopotania. Tytuł albumu odzwierciedla sytuacje z mojego codziennego, nastoletniego życia i odnosi się do przemijania i prawdy, że uczucia i emocje każdego z nas zmieniają się pod wpływem czasu. Mam nadzieje, że odnajdziesz w niej cząstkę siebie – mówi o swoim albumie AniKa.

Na spotkanie z artystką zaprasza Empik wspólnie z Universal Music Group oraz Going.

fot.materiały prasowe

LP – wtorek, 7 grudnia, godz. 18:00

Bohaterką kolejnego spotkania z cyklu Premiera online będzie LP, która w rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowie o swojej najnowszej płycie „Churches”.

Historia amerykańskiej wokalistki i autorki piosenek LP stanowi fenomen na światową skalę. Przez wiele lat tworzyła utwory dla innych artystów i wydawała albumy, które pozostawały niedocenione. Aż wreszcie wydana 5 lat temu piosenka „Lost On You” okazała się przełomem w karierze artystki. Płyta z tytułowym hitem stała się numerem 1 w 18 krajach oraz pokryła się diamentem we Francji, platyną w Grecji, czterokrotnie we Włoszech i Polsce. W 2020 roku wokalistka wydała także album koncertowy „Live In Moscow”, który został zarejestrowany w wypełnionym po brzegi Crocus City Hall w Moskwie. Teraz LP powraca z szóstym albumem studyjnym. Najnowsze wydawnictwo „Churches” promują single: „The One That You Love”, „How Low Can You Go”, „One Last Time”, czy „Goodbye”. Płyta powstała w wyjątkowym dla wszystkich okresie pandemii.

Ten album jest jak przyjaciel. Przyjaciel, który przeprowadził mnie przez jeden z najtrudniejszych okresów w historii ludzkości i jednocześnie dosyć trudny okres w moim życiu. To wiele prawdziwych historii i spostrzeżeń, którymi mam okazję się z Wami podzielić – tak opisuje swoje najnowsze dzieło artystka.

Spotkania z cyklu Premiera online.

LP prezentuje w swoim repertuarze wachlarz emocji. Przy pracy nad tym albumem główną inspiracją były własne przeżycia piosenkarki.

Tworzenie wspólnie z moimi najlepszymi przyjaciółmi to dar, którego nigdy nie biorę za pewnik, a emocje towarzyszące spotykaniu nowych osób to piękne doświadczenie. Jak zakochiwanie się. Wybaczcie mi, ale ja już zawsze będę się zakochiwać i odkochiwać. To dla mnie prawdziwa esencja życia i mimo, że momentami bolesna, nie zamieniłabym tego na nic innego. Czuję, że to mój sposób na przekazywanie emocji. Jestem wdzięczna za te piosenki i za ludzi, którzy je ze mną stworzyli. To spełnienie moich marzeń, móc się z Wami wszystkimi wreszcie nimi podzielić. Dziękuję – mówi o procesie powstawania utworów wokalistka.

Na spotkanie z artystką zaprasza Empik wspólnie z Universal Music Group, Magic Records oraz Going.

fot.materiały prasowe

Maria Apoleika – środa, 8 grudnia, godz. 18:00

Maria Apoleika, ilustratorka, której największą popularność przyniosły krótkie komiksy „Psie Sucharki” publikowane online, prezentuje najnowszą książkę – „Psie sucharki 2. Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa” (Wydawnictwo Znak). Z Weroniką Wawrzkowicz porozmawia o tym, skąd czerpie inspiracje i pomysły na nowe zabawne grafiki.

„Psie sucharki” to seria małych komiksów o psach, ich ludziach oraz wszystkich ich wspólnych problemach i sprawach. Maria Apoleika z wdziękiem i humorem przedstawia elementarz dobrego psiego opiekuna. Aplazja? Eksterier? Leptospiroza? Z psiosucharkowym słownikiem żadne tego typu słowa nie będą przysparzać kłopotów. Książka stanowi kompendium wiedzy dla właścicieli czworonogów, zamknięte w nietypowej, rysunkowej formie. Z lektury czytelnik dowie się na przykład, jak może wyglądać wizyta u weterynarza czy behawiorystki.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: 25 lat pisania, a to dopiero początek! Hanna Cygler i “Córki tęczy”

29 września w Scenie Relax odbyło się spotkanie autorskie wokół książki "Córki tęczy" oraz 25 - lecie pracy twórczej

Read More...

Wiedźmy Kijowa: Miecz i krzyż – Wydawnictwo Insignis

Dziś prezentujemy Wam jedną z ciekawych październikowych premier Wydawnictwa Insignis. Już 12 października ukaże się książka dla fanów fantasy

Read More...

#wtonacjirozmowy.Tomasz Lubert – po O.N.A nie mamy już takich pop rockowych zespołów….

Założyciel takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver, współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, postanowił powrócić w wyjątkowym

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu