#Wtonacjirozmowy: Alek Rogoziński: Kryminał nie tylko musi być do bania się, ale także do tego by czasem się uśmiechnąć.

In Literatura, Wywiady

Nowa książka „Dom (nie)spokojnej starości” duetu Anny Kasiuk i Alka Rogozińskiego ujęła mnie od pierwszego rozdziału.

Dom seniora „Zaciszny Kącik” to dość ciekawe obiekt. Zazwyczaj takie miejsca kojarzą się z spokojem ciszą, … ale w tym przypadku tylko do chwili. Pewnego dnia w Zakątku pojawiają się dwie nowe „Seniorki”, Emilia emerytowana dziennikarka, i Maria. Pojawienie się Pań zmienia placówkę o 180 stopni.

fot: Pixaby

W „Zacisznym Kąciku” zaczyna robić się głośniej ( poprzez imprezę, na której pojawia się alkohol i marihuana), ale i ciekawiej. W pewnym momencie okazuje się, że dom, może być zamknięty. W obliczu widma zamknięcia „Zacisznego Zakątka” okazuje się, że mieszkańcy mają wiele rewelacyjnych pomysłów jak zdobyć pieniądze by uratować swój „dom”. Jak potoczą się losy bohaterów musicie sprawdzić sami sięgając po książkę. Na prawdę WARTO!!

Z okazji wydania tej przezabawnej książki miałem okazję porozmawiać z Alkiem Rogozińskim. W trakcie rozmowy poruszyliśmy wiele ciekawych tematów jak m.in. jak wyglądała praca nad książką, co było najtrudniejsze, ile bohaterowie książek autora mają z niego dowiecie się także czy Alek ma gatunek literacki, z którym chciałby się zmierzyć. Miłego słuchania.

music: Walk the Cat by Ahjay Stelino

O książce:

fot.materiały prasowe

Losy czterech kobiet krzyżują się w jednym miejscu. W dodatku takim, które mało komu dobrze się kojarzy…

Kiedy Maria i Emilia trafiają do domu opieki dla seniorów, są pewne, że wszystko, co w życiu najlepsze, mają już dawno za sobą. Paradoksalnie to samo myśli Justyna, młodsza od nich o trzydzieści lat kierowniczka tej placówki, rozwódka, zdradzana latami przez męża, i to z jej byłą najlepszą przyjaciółką. Jedyną kobietą, która ma jeszcze nadzieję na to, że czeka ją coś dobrego, jest Lena, zbuntowana nastolatka, która pomaga pensjonariuszom jako wolontariuszka.

Kiedy okaże się, że jesień życia wcale nie musi być monotonna i nudna, dom spokojnej starości zamieni się w dom bardzo niespokojnej starości, na jaw wyjdą tajemnice z przeszłości starszych pań, a we wszystko wmiesza się niesforny Amor, nagle się okaże, że placówce, którą wszystkie cztery kobiety zaczęły traktować jak swój dom, grozi zamknięcie. Aby ją uratować, potrzeba cudu! Na szczęście zbliża się pora, kiedy cuda lubią się wydarzać…

„Dom (nie)spokojnej starości” to dodająca otuchy komedia romantyczna, która udowadnia, że nigdy nie jest za późno, aby odkryć swoje powołanie, przeżyć ognisty romans, a przede wszystkim znaleźć prawdziwych przyjaciół.

O Autorze

fot: Anna Powałowska

Z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista… to znaczy – twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse (magazyn „Party”).

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com.

Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać.

Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata póżniej za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Rolę Róży Krull zagrała w spektaklu Aleksandra Kowalczyk. Bilety na kilkanaście pierwszych spektakli wyprzedały się w ciągu kilku godzin. Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, że kolejne spektakle musiały zostać odwołane. Powrót sztuki na afisz planowany jest po wygaśnięciu epidemii.

W sumie książki Alka rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy. Najlepiej sprzedające się jego pozycje (wg danych na marzec 2021 roku) to:

1. „Teściowe muszą zniknąć” (W.A.B.)
2. „Zbrodnia w wielkim mieście” (Filia)
3. „Miłość Ci nic nie wybaczy” (Edipresse)
4. „Jak Cię zabić, kochanie?” (Filia)
5. „Kto zabił Kopciuszka?” (Filia)

Alek ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…

( Źródło: https://www.alekrogozinski.pl/o-mnie/)

fot. wyróżniające : Anna Powałowska

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

One commentOn #Wtonacjirozmowy: Alek Rogoziński: Kryminał nie tylko musi być do bania się, ale także do tego by czasem się uśmiechnąć.

  • Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzięki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu