„Gierek” wyjątkowa biografia na ekranach kin Helios!

In Kino

Edward Gierek – to nazwisko zna chyba każdy Polak. Pozostaje w pamięci jako jeden z najważniejszych Polaków XX wieku, choć jego nazwisko do dziś budzi kontrowersje… Po 30 latach gromadzenia materiałów na scenariusz filmowy, dzieło ujrzało właśnie światło dzienne. Sieć Helios zaprasza na premierowe seanse od piątku, 21 stycznia.

Jak zapowiadają twórcy filmu, nie jest to klasyczne kino polityczne, jak można byłoby wnioskować z tytułu. Edwarda Gierka poznajemy w filmie w momencie objęcia stanowiska I Sekretarza KC PZPR, a historia kończy się w roku 1982, na jego internowaniu. Twórcy dotarli do najbliższych Gierkowi osób, aby zebrać wiarygodny materiał obyczajowy. Dzięki temu widzowie będą mieli okazję spojrzeć na tę postać zza kulis władzy, a dokładniej oczami jego żony i matki.

Relacje rodzinne zajmują istotną część fabuły, a emocje temu towarzyszące, Michał Koterski – tytułowy Gierek – odwzorował bardzo wiarygodnie. Oceniającym był nie kto inny, jak sam syn Edwarda Gierka. Jest to historia życia człowieka, a polityka jest jedynie tłem, jest humor, wiele barwnych momentami przerysowanych postaci, momenty wzruszenia i łez.

Na ekranie oprócz wspomnianego Michała Koterskiego będzie można podziwiać Małgorzatę Kożuchowską, Ewę Ziętek, Jana Frycza, Rafała Zawieruchę, Sebastiana Stankiewicza,  Antoniego Pawlickiego, Cezarego Żaka, Agnieszkę Więdłochę, Krzysztofa Tyńca, Macieja Zakościelnego i Mikołaja Roznerskiego.

„Gierek” od 21 stycznia w kinach Helios

Sieć kin Helios zaprasza swoich widzów na premierowe seanse filmu „Gierek” od najbliższego piątku, 21 stycznia, szczegóły oraz bilety dostępne są pod adresem: www.helios.pl/gierek. Tej premiery absolutnie nie można przegapić! Kup bilet już dziś, wybierz najlepsze miejsce w sali i zaoszczędź najwięcej.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 52 kinami mającymi łącznie 291 ekranów i niemal 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu