#wtonacjirecenzji: „SWEAT” opowieść o tym jak bardzo można być samotnym w otaczającym nas świecie mimo, że nasze social media kipią radością, kolorem i blichtrem.

In Recenzje

Kolorowy świat social mediów vs. rzeczywistość. Co jest prawdą a co tylko pięknym obrazem, za którym kryje się osamotnienie?! 3 dni z życia gwiazdy Instagrama obserwowanej przez tysiące osób.

                Sylwia jest influencerką (w tej roli Magdalena Koleśnik), która każdego dnia motywuje ludzi głównie kobiety do zdrowego tryby życia, ćwiczeń, dbania o sylwetkę. „Chcesz wyglądać tak jak ja ćwicz ze mną”- mówi codziennie za pośrednictwem social mediów do spragnionych idealnego ciała kobiet. Sylwia traktuje swój zawód jako misję, dba o fanów, wydaje się być  silną kobietą, która wie czego chce i czerpie z życia pełnymi garściami. Jednak wracając do domu jest sama mimo tego, że otacza się rzetelnymi współpracownikami a fani ją kochają.

#wtonacjirecenzji – „Sweat”

Pewnego dnia na swoim Instagramie wrzuca relację podczas której ze łzami w oczach opowiada o tym jak bardzo jest samotna, jak bardzo marzy o tym aby mieć się do kogo przytulić, jak mocno pragnie kochać i być kochana. Nie wstydzi się przy tym swoich tak bardzo osobistych emocji. Na efekty nie musi długo czekać, internet przemawia. Pod jej domem pojawia się dziwny mężczyzna, który ewidentnie ją obserwuje.

Sylwia zaczyna obawiać się, że ma stalkera i w akcie paniki zaczepia go po czym atakuje aby przestał stać pod jej domem, przestał na nią patrzeć karze mu natychmiast odjechać. Chwilę później dostaje wiadomość prywatną na Instagramie od swojego stalkera. Mężczyzna  wysyła jej nagranie wideo, w którym uzewnętrznia się, że on również jest bardzo samotny, że tak samo marzy o miłości, bliskości ale też przeprasza za zaistniałą pod jej domem sytuację jakiej się dopuścił. Jest w rozpaczy ma jednak nadzieję, że być może ich samotności się połączą. W tym momencie odkrywają się ciemne strony jej popularności.

Samotność jako współczesna choroba. Czy samozwańczy adorator spełnia oczekiwania pięknej Sylwii?

                Otóż nie, nie jest ani przystojny ani majętny. Jest mężczyzną w średnim wieku, z brzuszkiem. Nie jest to typ jaki mógłby podobać się kobiecie sukcesu. Dziewczyna czuje się nierozumiana, osamotniona lecz na zewnątrz wciąż przybiera maskę silnej i uśmiechniętej. Jak długo można żyć stwarzając pozory szczęścia?

Sylwia podczas urodzin matki zwierza się, że ma stalkera. Matka dziewczyny(w tej roli Joanna Konieczna) krytykuje ją,  wyrzuca, że nazbyt pochopnie oceniła tego człowieka i sugeruje jej, że być może jest to fajny facet. Oburzona Sylwia nie kryje irytacji jaką wywołały słowa matki. Tego samego wieczora dziewczyna udaje się na imprezę branżową. Błyszczy na tak zwanej ściance. Do domu wraca ze swoim kolegą, z którym prowadzi zajęcia fitness. Jak łatwo się domyśleć nie chce być sama tej nocy. Narasta w niej zarówno desperacja jak i bezradność. Pokazuje mu stojące pod jej domem auto, w którym siedzi wspominany stalker. Co wydarzyło się później? Jaki kluczowy moment nastąpił? W tym momencie zachęce do obejrzenia filmu dostępnego już na platformie Canal +.

                Sylwia nie jest bohaterką negatywną bo tak naprawdę od pierwszych minut filmu wzbudza sympatię. Na dużą pochwałę zasługuje tutaj fenomenalna gra Magdaleny Koleśnik. Owszem może jest nieco zmanierowana  ale też niesamowicie oddana temu co robi. Widać, że szanuje swoich fanów bo to w dużej mierze to właśnie oni stoją za jej sukcesem.

Czy warto zobaczyć „Sweat” ?

„Sweat” to film bardzo mocno na miarę naszych czasów, czasów w których jeśli nie ma cie w social mediach to nie istniejesz. W sposób doskonały obnaża, że to co widzimy w internecie nie koniecznie ma przełożenie na rzeczywistość. W gruncie rzeczy skłania widza do smutnej refleksji w jak bardzo konsumpcyjnym i sztucznym świecie przyszło nam żyć. Ostateczny wydźwięk tego filmu, jest dosyć mocny, aby nie oceniać ludzi i być blisko tych słabych i beznadziejnych. Dla  głównej bohaterki te 3 dni okazały się być próbą, z której wyciągnęła słuszne wnioski.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu