Nic nie jest ostateczne. Nawet śmierć.„Projekt Riese” Remigiusza Mroza tylko w Empik Go

In Audiobooki, Literatura

Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy powraca z niespodzianką dla swoich fanów. „Projekt Riese” to katastroficzna historia, w której Mróz zabiera bohaterów książki w podróż, z której nie ma odwrotu. Premierze powieści towarzyszy serial audio w gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach usłyszymy m.in. Michała Żurawskiego, Kornelię Strzelecką, Sebastiana Delę oraz Karolinę Gorczycę. Pierwsze 4 odcinki są już dostępne w aplikacji Empik Go.

Remigiusz Mróz w swojej najnowszej powieści (Wydawnictwo Filia) łączy wydawałoby się dwa odległe światy: pandemiczną rzeczywistość oraz owiany tajemnicą, największy projekt nazistowskich Niemiec.

Cała ta historia zasadza się na odkrywaniu prawdy razem z naszymi bohaterami, więc nie można zdradzić wiele. Ale osią fabuły jest pewien czarny scenariusz pandemii, który miał uwidocznić, że wszyscy, jak świat długi i szeroki, jesteśmy jedną tkanką. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę na początku, kiedy w skali globalnej dotknęło nas to samo – potem jednak zapomnieliśmy o tym, że żyjemy w układzie naczyń połączonych.

Remigiusz Mróz

Audioserial na podstawie powieści „Projekt Riese” to produkcja audio, której akcja rozpoczyna się w starym, poniemieckim kompleksie Riese w Górach Sowich.

Grupa turystów postanawia zwiedzić stare tunele Riese. Podczas ich eksploracji dochodzi do trzęsienia, a stropy ulegają zawaleniu, odcinając ludzi od świata i pozbawiając szans na ratunek. Natalia Szatecka i Parker, grani w słuchowisku przez Kornelię Strzelecką i Michała Żurawskiego, robią wszystko, by przeżyć. Kiedy udaje im się wydostać na powierzchnię, odkrywają, że świat, który znali, przestał istnieć – a oni mogą być jedynymi, którzy przetrwali kataklizm. Rzeczywistość stworzona w nowej powieści przez Remigiusza Mroza zaskakuje swoją różnorodnością. Jak zaznacza Aleksandra Szatkowska, kierowniczka produkcji audio, oddanie klimatu powieści było sporym wyzwaniem dla twórców.

Już na etapie pracy nad scenariuszem i wyboru obsady należało dokładnie przyjrzeć się światom przedstawionym przez autora. Musieliśmy stworzyć dokładną mapę, rozrysować plan, uwzględnić wielowymiarowość każdej postaci. Sporym wyzwaniem okazała się także praca nad dźwiękiem. Bardzo zależało nam na tym, by przy pomocy muzyki oraz dźwięków równocześnie uwydatnić cechy każdego miejsca, ale także zadbać o motyw przewodni całej produkcji.

Aleksandra Szatkowska

Rzeczywistość stworzona w nowej powieści przez Remigiusza Mroza zaskakuje:

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Projekt RiesePremiera: 26 stycznia w aplikacji Empik Go https://www.empik.com/go/projekt-riese

W rolach głównych:

Parker – Michał Żurawski

Natasza – Kornelia Strzelecka

Hawro – Sebastian Dela

Radek – Kamil Pruban

Bronia – Elżbieta Kijowska

Pezalska – Karolina Gorczyca

Rodecki – Krystian Pesta

Murański – Marek Kalita

Narrator: Maciej Więckowski

W pozostałych rolach: Leszek Zduń, Joanna Kwiatkowska – Zduń, Szymon Kukla, Oliwer Witek, Mikołaj Trynda, Jakub Jakubiec, Wiktor Piechowski, Grzegorz Szponder

Reżyseria: Krzysztof Czeczot i Wojciech Pątkiewicz

Nagrania i realizacja Dźwięku: Wojciech Pątkiewicz, Jan Świtlak i Mikołaj Dobber

Adaptacja scenariusza: Aleksandra Szatkowska

Kierownictwo produkcji: Aleksandra Szatkowska

Producent wykonawczy: OSORNO

Producent: Paweł Heba i Anita Rochalska (Empik Go)

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: „Roksana Węgiel odkrywa magię w piosence 'Mavka i Duch Lasu’

W ostatnich latach Roksana Węgiel zaskakiwała nas swoim niezwykłym talentem wokalnym i zdolnościami scenicznymi. Teraz jednak młoda artystka postanowiła

Read More...

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu