Sanah, Zalewski, Zawiałow, Rojek, Lipnicka i inni na scenie gali Bestsellery Empiku 2021

In Aktualności, Wydarzenia

Nieoczywiste, przekraczające granice gatunkowe i pokoleniowe duety artystów oraz nieśmiertelne polskie przeboje w nowych aranżacjach. Gala Bestsellery Empiku 2021 jak co roku dostarczy niezapomnianych muzycznych wrażeń. Na scenie wystąpią: Krzysztof Zalewski, sanah, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Igo, Anita Lipnicka, Vito Bambino, Julia Wieniawa, Stanisław Soyka, bracia Kacperczyk i Szczyl. Za aranżacje opowiada Wojtek Urbański, tegoroczny dyrektor muzyczny wydarzenia. Transmisję gali będzie można śledzić 15 lutego na antenie TVN, a streaming z relacją zza kulis – na profilach Empiku w mediach społecznościowych oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik.

Gala Bestsellerów Empiku 2021 będzie porywającą opowieścią o sile kultury i twórczego talentu. Uznany kompozytor i producent Wojtek Urbański wraz z zespołem przygotował aranżacje ikonicznych piosenek z lat 90. W repertuarze znajdzie się też kilka utworów współczesnych, choć i one zostaną zinterpretowane na nowo.

fot.materiały prasowe

Klasyki zagramy z przestrzennym, elektronicznym i filmowym podejściem. W warstwie emocji i znaczeń, utwory te do dziś nie straciły na ważności. Na gali podejmiemy próbę ukazania ich w bardziej współczesnych formach. Wspólnym mianownikiem wszystkich piosenek wybranych do repertuaru jest głębia ich przekazu oraz piękne emocje. W obecnych, trudnych czasach właśnie takich piosenek nam trzeba – komentuje Wojtek Urbański.

Na scenie pojawią się zarówno muzyczne legendy, Anita Lipnicka, Stanisław Soyka i Artur Rojek, jak i przedstawiciele młodego pokolenia. Wśród nich szerokie grono artystów nominowanych do Bestsellerów Empiku 2021: sanah, Daria Zawiałow i Vito Bambino, którzy mają szansę na statuetki w kategoriach Pop & rock (albumy „Irenka” i „Męskie Granie 2021”) i Streaming (single „etc. (na disco)”, „Ale jazz!” i „I Ciebie też, bardzo”), Igo wyróżniony w nowej kategorii Live za pożegnalną trasę Bass Astral x Igo oraz Krzysztof Zalewski, który swoją rolą lektorską przyczynił się do popularności serialu audio „Wilkołak”. Wystąpią również bracia Kacperczyk, aktorka i wokalistka Julia Wieniawa oraz Szczyl nominowany przez grono ekspertów do nagrody Odkrycie Empiku 2021 w kategorii Muzyka.

Gala. Nagrody. Kultura.

Statuetki Bestsellerów Empiku 2021 powędrują 15 lutego do autorów najpopularniejszych książek, płyt i filmów minionego roku. Wśród nominowanych – ulubionych twórców polskiej publiczności – znaleźli się również m.in. Jakub Żulczyk, Adele, Remigiusz Mróz, Mata, Young Leosia, Jan Holoubek czy Kwiat Jabłoni.

fot.materiały prasowe

Podczas gali zostaną także ogłoszone Literackie, Muzyczne i Filmowe Odkrycia Empiku – wyróżnienia przyznawane artystom, którzy w 2021 roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie kultury, a ich twórczy fenomen doceniło eksperckie Jury. Na nagrody, poza wspomnianym Szczylem, szanse mają m.in. OCHMAN, Oxford Drama, Łukasz Barys, Dorota Kotas, Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt, Aleksandra Terpińska oraz Łukasz Grzegorzek.

W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie także Nagroda Publiczności. Użytkownicy aplikacji mobilnej Empik wybiorą jednego zwycięzcę – najgorętszą premierę 2021 roku, bestsellera bestsellerów – spośród wszystkich nominowanych w 12 kategoriach książek, muzyki i filmów. Na swoich faworytów można głosować od 1 do 10 lutego. W tym czasie każdy użytkownik będzie miał do dyspozycji w sumie 12 głosów – po jednym w każdej z kategorii. Warto uzasadnić swój wybór, ponieważ autorzy trzech najciekawszych wypowiedzi zostaną nagrodzeni podwójnymi zaproszeniami do świata Bestsellerów Empiku. 15 lutego wraz z osobami towarzyszącymi spędzą dzień na planie produkcji telewizyjnej z udziałem największych gwiazd – od prób do samej gali na żywo.

Transmisja wydarzenia na antenie TVN rozpocznie się o 20:15, natomiast o 19:45 wystartuje streaming online z relacją zza kulis, dodatkowymi występami muzycznymi i wywiadami. Będzie go można oglądać na kanałach Empiku na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTube oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik. Galę poprowadzi Marcin Prokop w towarzystwie Gabi Drzewieckiej. Prezenterka wraz z Michałem Szpakiem zrelacjonuje również wydarzenia z backstage’u, które będzie można śledzić w streamingu.

Pełna lista nominowanych i szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na oficjalnej stronie: Empik.com/bestselleryempiku.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Audioriver 2023 – duże ogłoszenie polskich artystów!

To już 4. ogłoszenie line-upu jednego z najważniejszych polskich festiwali. Poznajemy kolejnych wykonawców Audioriver Festival 2023. W najnowszym ogłoszeniu

Read More...

„Metallica: 72 Seasons – Global Premiere” Helios zaprasza na wyjątkowy seans

Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał

Read More...

#wtonacjirozmowy: Artur Owczarski: „Lubię prowincjonalną Amerykę bo jest bardzo kulturowo zróżnicowana”.

Luizjańskie gumbo to złożone i aromatyczne danie, które należy spróbować będąc w Nowym Orleanie. Pełna aromatu i wyrazistego smaku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu