Małgorzata Walewska w nowej roli. Słynna mezzosopranistka pierwszą Ambasadorką projektu kulturalnego #PolishOperaNow

In Aktualności

Charyzmatyczna, uwielbiana przez widzów i uczestników jurorka programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”, ale przede wszystkim uznana śpiewaczka operowa, której mezzosopran doceniły największe sceny operowe świata, została Ambasadorką nowego portalu informacyjnego www.polishoperanow.com. Opera to przyszłość! Łączy w sobie genialne zasady sztuki wokalnej wypracowane w XIX wieku i współczesne rozwiązania reżyserskie. Taka wybuchowa mieszanka jest możliwa tylko w operze, gdzie Jakub Józef Orliński śpiewa jak Farinelli, a tańczy jak B-boy! – mówi Małgorzata Walewska.

W ramach swojej ambasadorskiej misji artystka nagrała krótki filmik promujący portal. Z werwą i poczuciem humoru zachęca do regularnego sprawdzania, co słychać na scenach operowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie, co obejrzeć, kogo śledzić i na jakie spektakle warto czekać. Filmik można obejrzeć na Instagramie: PolishOperaNow | Charismatic and inspiring, featured on the world’s greatest opera stages… We are proud to announce mezzo-soprano Małgorzata Walewska has… | Instagram

Misją serwisu #PolishOperaNow jest rzetelna, zwięzła i przejrzysta informacja kulturalna. Czytelnik poznaje realizatorów, miejsca, kompozytorów, śpiewaków, reżyserów, historię, mity i legendy. Portal to także skarbnica wiedzy z zacięciem edukacyjnym. Nie tylko informuje o bieżących wydarzeniach, ale także rozwija horyzonty, pasję i ułatwia zrozumienie sztuki operowej. Mocną stroną redakcyjną są wywiady z ludźmi opery, które dają możliwość lepszego poznania dzieł przed ich obejrzeniem na scenie. Informacje podawane są w dwóch językach: po polsku i po angielsku.

Wybitna Śpiewaczka Operowa Promuje Nową Platformę Informacyjną

Chcemy być serwisem informacyjnym pierwszego wyboru dla wszystkich miłośników opery, ale też inspirować jeszcze nieprzekonanych i pokazywać im piękno tej sztuki. Jesteśmy jedynym portalem w Polsce, który istnieje w wersji angielskiej. Promujemy na świecie to, co dzieje się w naszym kraju i głośno mówimy o sukcesach polskich śpiewaków na międzynarodowych scenach – mówi Agata Ubysz, pomysłodawczyni i założycielka portalu, który oficjalnie został uruchomiony w październiku 2023 roku, a już zgromadził całkiem pokaźne grono fanów (prawie 2 tys. obserwujących na Facebooku). 

Operowa agencja informacyjna www.polishoperanow.com pierwotnie była wirtualną przestrzenią do współpracy artystycznej w dziedzinie muzyki klasycznej. Udostępniała filmy wideo, efekty współpracy polskich śpiewaków operowych i reżyserów bądź artystów wizualnych. Filmy zrealizowali tacy polscy śpiewacy jak Andrzej Dobber, Aleksandra Kubas-Kruk, Małgorzata Walewska czy Michał Sławecki. Platforma otrzymała wsparcie od MKiDN w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Informacje #PolishOperaNow są dostępne w kanałach tj. Facebook, Instagram, YouTube i Twitter.

#polishoperanow #ktogdziekiedywoperze #małgorzatawalewska

Małgorzata Walewska

Jest jedną z najbardziej uznanych polskich śpiewaczek operowych. W swojej 30-letniej karierze współpracowała z wieloma światowej sławy dyrygentami i wystąpiła na ponad 30 scenach teatrów operowych m.in.: w Teatro Real w Madrycie, Covent Garden w Londynie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Semperoper w Dreźnie, Deutsche Oper w Berlinie, Teatro Nacional de São Carlos w Lizbonie, Teatro dell’Opera w Rzymie, Seattle Opera, San Francisco Opera, Grand Théâtre w Genewie, Finnish National Opera w Helsinkach, Washington National Opera czy Herodion Theatre w Atenach. Do pokazowych ról Małgorzaty Walewskiej należą Carmen, Amneris, Azucena, Dalila, Eboli, Ulryka, Kundry czy Santuzza. W 2014 roku artystka została mianowana Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. W 2016 roku otrzymała nadawany przez Ministerstwo Kultury i  Dziedzictwa Narodowego Złoty Medal  Gloria Artis,  podkreślający wybitny wkład artystki w rozwój kultury polskiej. Małgorzata Walewska to jedyna członkini jury, która zasiada w jury programu rozrywkowego Polsatu „Twoja Twarz Brzmi” od samego początku 8 marca 2014. Za występy w programie trzy lata z rzędu była nominowana do Telekamery „Tele Tygodnia” w kategorii Juror.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu