#wtonacjirozmowy: Lidia Liszewska & Robert Kornacki : Mamy to szczęście ponieważ robimy to co lubimy ..

In Literatura, Wywiady

W lutym swoją premierę miała najnowsza powieść duetu Liszewska & Kornacki pt. „Macie dziś szczęście” wydanej przez Wydawnictwo Skarpa Warszawska.

“Macie dziś szczęście” to ciepła powieść obyczajowa, w której znajdziemy także skrzętnie wpleciony romans. Główni bohaterowie to Ewa i Jędrzej, którzy podróżują po kraju w poszukiwaniu najbardziej potrzebujących rodzin. Ich kolejna podroż postawi na ich drodze Jana Borzęckiego, leśniczego, wdowca wychowującego dwójkę dzieci. Rodzina Jana budzi tak wiele emocji, że sami mamy ochotę jej pomoc .W powieści oczywiście poznajemy też prywatne życie dziennikarzy ale jak się okazuję jest ono idealne tylko w telewizji…

fot.Pixaby

Autorom udało się mnie zaciekawić. Problemy, które są opisane w książce mogą spotkać każdego z nas w realnym świecie. Co ważne to wyjątkowa opowieść, szczera i dająca także nadzieje w ludzi i miłość. Lektura łatwa, lekka i przyjemna.

 Z okazji premiery książki miałem okazję porozmawiać z Lidią Liszewską i Robertem Kornackim odnośnie pracy nad książką. Z rozmowy dowiecie się także m.in. o tym czy Ewa i Jędrzej powrócą a także jak wygląda wspólna praca autorów oraz dowiecie się jakie seriale lubi Robert Kornacki. To i wiele ciekawych informacji znajdziecie w wywiadzie.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

O książce

Przejmująca powieść wypełniona po brzegi emocjami i bohaterowie, których nie sposób nie pokochać!

Ewa i Jędrzej prowadzą telewizyjny program Macie dziś szczęście, w którym pomagają potrzebującym. Chociaż audycja bije rekordy oglądalności, duet prowadzących poza ekranem nie darzy się sympatią i ciepłymi uczuciami. Nastawiona na sukces kobieta zmaga się z problemem, który odkrywa Jędrzej. On sam również nie jest bez skaz.

Losy podróżujących po całym kraju dziennikarzy przeplatają się z historiami kolejnych bohaterów Macie dziś szczęście. Miłość, rodzinne dramaty i życiowe wybory sprawiają, że Ewa i Jędrzej zaczynają spoglądać na życie z innej perspektywy. 

W telewizyjnym świecie i blasku fleszy wszystko jest na pokaz. Ale co dzieje się, gdy gasną kamery? I czy emocje da się wyłączyć równie łatwo?

Lidia Liszewska i Robert Kornacki jak zawsze piszą o miłości i pokazują, że z każdym, nawet największym problemem można sobie poradzić jeśli otaczają nas życzliwi ludzie, wierzący w szczerość, zaufanie i dobrą wolę. 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

fot. Anna Matusiak – Rześniowiecka

O Autorach:

Robert Kornacki

Z zamiłowania etnolog, zawodowo przez ponad dwie dekady związany z mediami. Jako siedemnastolatek debiutował w radiu, później współtworzył telewizje, prowadził gazety. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich, od 2021 roku stypendysta Prezydenta Miasta Bełchatowa w dziedzinie kultury.

Lidia Liszewska

Kilkanaście lat temu opuściła Bełchatów i osiadła na Mazurach, gdzie w bajkowej scenerii maluje, pisze i we własnej pracowni prowadzi warsztaty ceramiczne. Śpiewa, na swoim koncie ma płytę nagraną z chórem gospel, a w szufladzie kilka niezłych piosenek. W 2021 zrealizowała marzenie – ma w domu psa rasy golden retriever.

Strona WWW: https://liszewska-kornacki.pl/

Social media:

Facebook : https://www.facebook.com/LidiaLiszewska.RobertKornacki.official/

Instagram: https://www.instagram.com/liszewskaikornacki/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu