Rusza oryginalny podcast Empik Music „Rozmowy Metza”. Elton John bohaterem odcinka specjalnego

In Aktualności, Audiobooki

Co w duszy gra topowym muzykom rodzimej sceny? Dociec postara się Piotr Metz, jeden z najbardziej wpływowych dziennikarzy muzycznych w Polsce. W swoim autorskim podcaście „Rozmowy Metza” o twórczych zmaganiach i rozmaitych doświadczeniach porozmawia m.in. z Królem, Hanią Rani, Grabażem, Fiszem, Organkiem, Czesławem Mozilem i Nergalem. Bohaterem odcinka specjalnego będzie Elton John, który zdradzi, jakie niespodzianki przygotował dla fanów na najnowszym albumie „The Lockdown Sessions”. Podcast dostępny jest w Empik Music.

Podcast dla dociekliwych – „Rozmowy Metza”

Piotr Metz, jeden z założycieli i wieloletni dyrektor muzyczny RMF FM, a do niedawna także jeden z czołowych dziennikarzy Trójki, powraca z zupełnie nowym projektem – autorskim podcastem „Rozmowy Metza”. Zgodnie z założeniem samego prowadzącego, to coś więcej niż wywiady wokół najnowszych płyt – to okazja do lepszego poznania artystów, ich przemyśleń i doświadczeń. Każdy odcinek podcastu to minimum pół godziny szczerej, niespiesznej rozmowy z wyjątkowymi gośćmi, którzy fascynują swoją twórczością i charyzmą. Piotr Metz zapowiada, że najnowsze muzyczne projekty będą stanowić jedynie punkt wyjścia do dyskusji o inspiracjach, artystycznych planach i po prostu – o życiu.

– Płyty są przede wszystkim do słuchania, a nie opowiadania o nich. Propozycja z Empik Music zainteresowała mnie głównie dlatego, że w odróżnieniu od współczesnych standardów medialnych „im krócej, tym lepiej”, rozmowy miały trwać w założeniu co najmniej 30 minut 

– tłumaczy autor „Rozmów Metza”.

Podcast zadebiutował w piątek 22 października, a bohaterem pierwszego odcinka jest Król.Kolejne premierowe „Rozmowy Metza” udostępniane będą cyklicznie, w każdy piątek, wyłącznie w aplikacji Empik Music.

Album, którego wcale miało nie być – to i wiele innych ciekawych historii tylko w „Rozmowach Metza”

Premierze podcastu towarzyszy odcinek specjalny z udziałem żywej legendy, sir Eltona Johna. Muzyk jeszcze w 2018 roku zapowiedział pożegnalną trasękoncertową, która miała zakończyć się w 2020 roku. Z powodu pandemii i innych komplikacji tournée „Farewell Yellow Brick Road” potrwa jeszcze dwa lata, a artysta nie próżnuje w przerwach od występów. Czas izolacji wykorzystał w sposób twórczy, a efektem muzycznych eksperymentów jest album „The Lockdown Sessions”. Już w środę 27 października do aplikacji Empik Music trafi zapis spotkania z Eltonem Johnem poświęconego płycie, której muzyk wcale nie planował.

Autorski podcast „Rozmowy Metza” dostępny już w EmpikGO

– Nie myślałem o stworzeniu albumu podczas lockdownu, ale sprawiło mi to ogromną frajdę. (…) Wszystko zaczęło się od spotkania Charliego Putha w marcu 2020 roku w restauracji w Los Angeles. Nigdy wcześniej go nie poznałem i nie miałem pojęcia, że mieszka cztery domy ode mnie. Powiedział, że ma studio i gdybym chciał wpaść, skoro tu jestem, moglibyśmy coś wspólnie nagrać. Tak zrobiłem, było fantastycznie, a nasz wspólny utwór „After All” znalazł się na płycie. Nazajutrz wpadłem do mojego wydawcy i po raz pierwszy pracowałem na Zoomie 

– wspominał muzyk.

Elton John, znany z ogromnego szacunku i uwielbienia dla młodych głosów na muzycznej scenie, w pandemii współpracował z kilkunastoma artystami. Utwory, które nagrał w ramach różnorodnych projektów, zostały zebrane na albumie „The Lockdown Sessions”.

– Nigdy wcześniej nie nagrywałem na Zoomie, więc było inaczej. Jednak gdy artysta czy producent, z którym pracujesz, wie dokładnie, czego chce i dobrze się komunikuje, wszystko staje się dużo prostsze. (…) Czasem, gdy u kogoś gram, bywam zbyt „eltonowy” i dobrze, kiedy słyszę „Możesz trochę odpuścić? Grasz na mojej, nie na swojej płycie”. To bardzo interesujące– przekonać się, czego oni chcą, a nie, co ja bym zagrał– skomentował sir Elton John.

Piotr Metz nie ukrywa, że w rozmowach w naturalny sposób wypływać będzie wątek tego, w jaki sposób pandemia wpłynęła na muzyków:

– Trudno uciec obecnie od tematu tego, co zmieniło ostatnie kilkanaście miesięcy. Szczególnie w branży muzycznej. Każdy ma tu swoją własną, indywidualną historię– zapowiada autor „Rozmów Metza”.

Tysiące podcastów w Empik Music

Empik Music, które zadebiutowało w 2020 roku jako aplikacja streamingowa oferująca katalog z milionami utworów muzycznych z całego świata, obecnie integruje różnorodne treści audio. W jednym miejscu udostępnia zarówno muzykę, jak i podcasty. Użytkownicy mogą wybierać spośród kilkudziesięciu tysięcy tytułów, a do biblioteki wciąż dodawane są nowe treści. W katalogu Empik Music można też znaleźć coraz więcej produkcji oryginalnych – zarówno publikowane wcześniej „Nagrywki pani Szydłowskiej” dziennikarki kulturalnej Agnieszki Szydłowskiej i „Droga do SBM Ffestivalu” wytwórni SBM Label, jak i najnowsze „Rozmowy Metza”.

Nowe podcasty w EmpikGO

– Treści audio to dziś jeden z najmocniej rosnących segmentów w świecie online. Rośnie jednak nie tylko czas spędzany na „konsumpcji” tych treści, ale i potrzeby słuchacza. To już nie tylko nieograniczony dostęp do starej i nowej muzyki, ale właśnie również podcasty–inspirujące rozmowy, pogłębione poradniki z różnych dziedzin wiedzy, ekscytujące serie kryminalne czy komediowe. Dzięki synergii usług cyfrowych Empiku, obecnie użytkownicy Empik Music mają już dostęp do ponad trzydziestu tysięcy odcinków podcastów, w tym treści audio tworzonych przez najpopularniejszych polskich twórców. „Rozmowy Metza” to pierwsze, ale nie ostatnie tej jesieni słowo Empik Music w temacie oryginalnych produkcji audio. Jesteśmy przekonani, że w tym wypadku niekwestionowana dziennikarska jakość przełoży się na zaangażowanie słuchaczy – mówi Kuba Ambrożewski, brand manager Empik Music.

Aplikacja mobilna Empik Music jest dostępna w sklepach Google Play (Android), App Store (iOS) i Huawei AppGallery. Nowi użytkownicy usługi mogą skorzystać z bezpłatnego, 30-dniowego okresu próbnego.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Ściana deszczu, rzeka dźwięku i morze ludzi. Przenosiny Audioriver do Łodzi okazały się sukcesem! 

Tegoroczna edycja Audioriver to pierwsza odsłona organizowana w nowej lokalizacji, na terenie Łódzkich Błoni. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, które

Read More...

Następca Marvina Gaye’a i uwielbiana w Polsce, enigmatyczna grupa. Malta Festival poszerza swój muzyczny program.

Malta Festival właśnie ogłosiła kolejną porcję wydarzeń, które ubarwią repertuar jej 34. edycji – pierwszej pod przewodnictwem nowej mecenaski

Read More...

Na planie drugiego sezonu serialu MINUTA CISZY padł ostatni klaps! Zobacz specjalne video

Wracamy do Bożej Woli. Przy udziale bohaterów znanych z pierwszego sezonu: Mietka, Jacka, Synka i Celiny rozgrywać się będzie

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu