#wtonacjirozmowy: Magdalena Witkiewicz. Założenie było takie by była to historia dziejąca się w wolnym mieście Gdańsku.

In Literatura, Wywiady

fot: Ania Powałowska – Fotografka.eu

W lutym tego roku nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska ukazała się nowa powieść Magdaleny Witkiewicz pt. “Córka generała”.

Książka zaskoczyła mnie szczególnie po lekturze „Wizjera”. Nasza nowość to opowieść o miłości w czasach przedwojennych. Główną bohaterką jest córka generała Elise von Hummel. Jest to postać , która łączy związanych z nią przyjaciół Haliny, Andrzeja i Józefa a ich historia i los może zaskoczyć.

Atutem książki jest przedwojenny Gdańsk i dzięki autorce mamy możliwość przejścia się po ulicach tego miasta. Po przeczytaniu tej wojennej opowieści czułem pewien niedosyt i byłem ciekaw dalszych losów bohaterów. Być może kiedyś pojawi się kontynuacja.

Książkę „Córka generała” czyta się szybko i przyjemnie a historia w niej opowiedziana wciąga od pierwszego rozdziału. Na wieczór z gorącą herbatą jest idealną pozycją.

Miałem okazję spotkać się z Magdaleną Witkiewicz i porozmawiać odnośnie pracy nad książką. Jej talizmanach, które w pewien sposób pomogły w tworzeniu powieści. Z rozmowy dowiecie się także m.in. o tym kogo autorka widziała by w głównych rolach gdyby pojawił się serial na motywach jej powieści. To i wiele ciekawych informacji znajdziecie w wywiadzie.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

O książce

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami poruszająca opowieść o trudnej miłości w cieniu walki o przetrwanie.
Każdy w Wolnym Mieście Gdańsku czuje, że wojna wisi w powietrzu. Jednak myśli Andrzeja Tapera zaprząta coś zupełnie innego – jest z wzajemnością zakochany w Elise, córce emerytowanego niemieckiego generała, zafascynowanego Hitlerem i jego ideologią. Generał von Hummel, który nie akceptuje relacji córki z Polakiem, zrobi wszystko, by chronić swoją rodzinę, nawet jeśli miałby stanąć na drodze wielkiemu uczuciu…


Jak potoczą się losy Elise? Czy Andrzej zdradzi miłość swojego życia? Jak wojenna zawierucha wpłynie na los zakochanych i czy przyjaciele będą w stanie wypełnić pustkę w sercu Andrzeja?

fot. Ania Powałowska

O autorce

Magdalena Witkiewicz– Mistrzyni happy endów! Pisarka, która o poważnych sprawach potrafi pisać w lekkim stylu.

Magdalena Witkiewicz, bestsellerowa polska autorka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka.

Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki i Amerykanki.

W swych powieściach porusza trudne tematy samotności, poszukiwania sensu życia, dokonywania niełatwych wyborów, miłości.

Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, opowiada o poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. Dla dzieci i dla dorosłych.

O jej książce „Pierwsza na liście” Janusz L. Wiśniewski napisał: „Witkiewicz intryguje i wzrusza. Napisała współczesną historię o ludzkiej dobroci. Po tej książce chce się natychmiast stać lepszym człowiekiem”.

W 2014 Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi. Jej powieść „Szkoła żon” wkrótce zostanie zekranizowana. W maju 2017 bestsellerowa powieść „Czereśnie zawsze muszą być dwie” była festiwalową premierą Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof. Została też Najlepszą Książką Roku 2017 portalu Lubimyczytac.pl.

Jej książki sprzedają się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Pisze też książki dla dzieci jak: „Lilka i spółka” i „Lilka i wielka afera”, „Mateusz i zapomniany skarb”.

Facebook: https://www.facebook.com/witkiewicz

Instagram: https://www.instagram.com/magdalenawitkiewicz/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ZAUŁEK KOSZMARÓW NAJNOWSZY FILM W REŻYSERII GUILLERMO DEL TORO JUŻ 15 CZERWCA NA DVD!

Dwukrotny laureat Oscara® Guillermo del Toro – twórca takich obrazów jak „Labirynt Fauna”, czy „Kształt wody”, wraca z nowym

Read More...

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej! “WYJDŹ ZA MNIE” na Blu-ray i DVD 15 czerwca

Para supergwiazd Kat Valdez (Jennifer Lopez) i Bastian (debiutujący w filmie Maluma) mają się pobrać na oczach milionów widzów. Kiedy jednak

Read More...

FESTIWAL CLASSIX NA ŻYWIECCZYŹNIE JUŻ OD 13-15 Maja 2022

Festiwal ClassiX to innowacyjny festiwal na styku sztuk. Łamie schematy i konwencje. Łącząc różne gatunki sztuki łączy ludzi. Czwarta edycja Festiwalu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu