„Dogtanian. Psi muszkieterier” z przebojem i orkiestrą

In Kino

Dogtanian. Psi muszkieterier” (w kinach od 27 maja) to nie tylko pełna zwrotów akcji i humoru fabuła, ale także doskonała muzyka, której autorem jest Manel Gil-Inglada. Nie bez powodu filmowi przyznano nagrodę Movie Music International Award 2021 dla Najlepszej ścieżki dźwiękowej w filmie animowanym.

Nagrań dokonano z udziałem Orkiestry Symfonicznej z Nawarry (OSN) pod dyrekcją Vanessy Garde, uczennicy Johna Williamsa. Na batucie dyrygentki widniał podpis i dedykacja mistrza.

W filmie zachowano oryginalny muzyczny temat przewodni, który napisali niegdyś na potrzeby serialu Guido i Maurizio De Anglis („Orzowei”, „Sandokan”). Do nowej wersji „Dogtaniana” stworzyli trzy dodatkowe piosenki. Reżyser filmu Toni García wspominał: – Choć są panami po osiemdziesiątce, ciągle są aktywni. Powiedzieli: O tak, zrobimy to z chęcią! Oryginalny temat był wykonywany przez zaledwie kilka instrumentów, teraz zaś mieliśmy do dyspozycji potężną orkiestrę i potężny chór. Polecam napisy końcowe – tam będzie mnóstwo muzycznej zabawy. W polskiej wersji językowej przebojową piosenkę miłosną śpiewają Natalia Łukowiak i Kamil Bijoś.

Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Ptysiem wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zyskuje szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy Dogtanianowi uda się zostać muszkieterierem i zdobyć serce pięknej Juliette?

„Dogtanian. Psi muszkieterier” w kinach od 27 maja!

Kolorowanki dla dzieci: https://mab.to/KeFqnUQSJm1Ca

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/forumfilm

Instagram: https://www.instagram.com/forumfilmpoland/

Twitter: https://twitter.com/ForumFilm_PL

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu