Dwa mutanty – Roman Kulikow

In Literatura

Już 20 sierpnia nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów wydana zostanie kolejna książka Romana Kulikowa „Dwa mutanty”.W serii ukazały się już: Więzy zony- Sztych. „Dwa mutanty” to ścisła kontynuacja „Sztycha”

O wcześniejszym tomie:
Szczęście w nieszczęściu – tak można najkrócej opisać sytuację kapitana Aleksieja Siennikowa.Trafił pod mentalny atak kontrolera, a jednak cudem przeżył. Co jednak warte jest życie, wykastrowane z najsilniejszych emocji?Jak wegetować w cywilu, kiedy to COŚ zostało tam, za kolczastym drutem, w Zonie?Minął rok. Przewrotny los znów rzuca naszego kapitana za Kordon – wbrew jego woli i wbrew zamysłom ludzi, snujących szeroko zakrojone intrygi.Czy Aleksiej ujdzie cało, ratując przy okazji dwóch przypadkowych towarzyszy? Szanse na to gwałtownie spadają, gdy śladem całej trójki ruszają łowcy z każdej chyba strony konfliktu…

W „Dwóch mutantach” akcja się zagęszcza i nabiera tempa 🙂

O książce:

Godzina próby minęła, zaś stalker Kret i jego druhowie w końcu mają chwilę wytchnienia. Chomik nabiera sił po postrzale, Sztych próbuje przywyknąć do codzienności.

Jednak sielankę życia nad jeziorem przerywa kolejna niespodzianka. Otóż Palony – młody stalker-samotnik, którego z dobroci serca odratował i wyleczył Kret – radośnie sprzedaje informację o nieprzebranym skarbie artefaktów, kryjących się w pływającej chatce jego niegdysiejszego dobroczyńcy. Grupa bandytów wespół z bandą Wolnościowców decyduje się wykonać skok życia.

Z drugiej strony ku jezioru zmierzają aż trzy wzmocnione patrole Powinności pod komendą Borga, pchanego naprzód żądzą zemsty za śmierć ekipy Czołga.

Jezioro nie jest też obojętne wojenstalkerowi Szaremu, który po blamażu z nieudanym odnalezieniem Sztycha w Zonie dostaje jeszcze jedną, tym razem naprawdę ostatnią szansę.

Czarne chmury gromadzą się nad Zoną, niosąc ze sobą zapowiedź ważkich zdarzeń.

Opinie o serii:

*** Dużo pytań, zero odpowiedzi. A nawet żadnych podpowiedzi. Wszytko to wciąga i nie chce puścić jak wredna anomalia. Kulikow po raz kolejny pokazał, że na ZONĘ patrzy inaczej niż wielu autorów pochylających się nad tym uniwersum.

*** Roman Kulikow serwuje nam dawkę mocnych emocji, których doświadczamy dzięki wciągającej akcji oraz wyrazistym bohaterom, jakby skrojonym na miarę pod tę historię i pod to uniwersum.

*** Jeszcze nigdy żadnej z książek o Zonie nie dodałam do ulubionych, ale ta na to w pełni zasługuje.

*** Każdy fan gier, a także pozostałych książek z serii, poczuje się usatysfakcjonowany opowiedzianą tutaj historią. Roman Kulikow zostawił po sobie doskonałe wrażenie, które, mam nadzieję, będzie kontynuowane w kolejnych, planowanych już powieściach autora (…)

*** Wyrywa z butów i nie zostawia rannych.

*** Teraz książkę przekazuję synowi, jestem przekonana, że stanie się dla niego porywającą lekturą, na mocne męskie czytanie.

O autorze:

Kulikow Roman Władimirowicz – rocznik ’76, urodzony w równie pięknym, co mało znanym mieście Penza w Rosji.

Związany z pisaniem i literaturą od 2003 roku, kiedy zwyciężył w konkursie organizowanym przez wydawnictwo “Eksmo” oraz znaną jako twórca serii S.T.A.L.K.E.R. firmę GSC Game World. Już w 2005 roku zadebiutował pierwszą pełnoprawną powieścią military fiction “Spacer Limy”, od której zaczęła się jego popularność wśród czytelników rosyjskojęzycznych.

Nominowany oraz laureat szeregu nagród literackich; jego powieść “Powrócić do nieba” z serii “Anabioza” została okrzyknięta najlepszym projektem fantastyki roku 2011 oraz nominowana do nagrody Złotej Strzały w kategorii “najlepszy protagonista”.

Autor ponad dwudziestu książek, łącznym nakładem przewyższających 350 tysięcy egzemplarzy. Posiada rzeszę wiernych czytelników, na co dzień cytujących jego teksty, kręcących fanowskie filmy, tworzących komiksy oraz piszących wiersze w tematyce jego książek.

Jeden z najlepiej znanych i najbardziej lubianych autorów serii S.T.A.L.K.E.R.


Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Niesamowita okazja na zakupy książkowe!

Słońce przygrzewa, sezon urlopowy w pełni… można się wreszcie ZATRZYMAĆ na chwilę i zrobić coś dla siebie. Na przykład przeczytać książkę!

Read More...

Nadchodzi „Apokawixa”

Zdana matura, wakacje, plaża, melanż życia i… TO. Prezentujemy spot kampanii teaserowej zapowiadającej film „Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

Read More...

„Kino na wakacje, taniej przez aplikację” – akcja sieci Helios!

Lato tego roku obfitować będzie w moc wakacyjnych premier. Poza fantastycznymi filmami w przeróżnych gatunkach, Helios przygotował dla

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu