Powrót kultowej postaci w najbardziej wyczekiwanym filmie roku! BATMAN na 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD 27 maja

In DVD i Blu-ray

W skorumpowanym Gotham City wraz z morderstwem burmistrza pojawia się całkowicie nowa groźba. Bruce Wayne w stroju Człowieka-Nietoperza udaje się w mroczną misję rozwikłania zagadki serii zabójstw i razem z Jamesem Gordonem natrafia na trop mordercy. Nowy „Batman” zadebiutuje na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD już 27 maja.

Dwa lata pod postacią Batmana (Robert Pattinson) i strach w sercach kryminalistów sprawiły, że Bruce Wayne ujrzał najmroczniejsze oblicze Gotham City. Mając u boku jedynie garstkę zaufanych sojuszników — w tym Alfreda Pennywortha (Andy Serkis) i porucznika Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) — i występując przeciwko sitwie skorumpowanych urzędników oraz osobistości, samotny mściciel stał się w mniemaniu obywateli miasta jedynym obrońcą sprawiedliwości. Nieznany zabójca w sadystyczny i wyrachowany sposób nęka elitę Gotham. Największy Detektyw Świata, kierując się zaszyfrowanymi wiadomościami, trafia do półświatka. Tam w trakcie swojego śledztwa spotyka takie postacie jak Selina Kyle, zwana Kobietą-Kot (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot, czyli Pingwin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) i Edward Nashton, znany także jako Człowiek-Zagadka (Paul Dano). Wreszcie dowody zaczynają się konkretyzować, a zamiary sprawcy stają się jasne. Batman zostaje zmuszony do szukania nowych sprzymierzeńców, żeby zdemaskować winowajcę i położyć kres nadużywaniu władzy i korupcji, od dawna nękających Gotham City.

Człowiek nietoperz powraca

Kiedy reżyser filmu Matt Reeves rozpoczął pracę nad „Batmanem”, był podekscytowany możliwością pracy z historią postaci tak ikonicznej, żyjącej w komiksach od przeszło ośmiu dekad. Pomysłem na nadanie mu nowego życia był powrót do jego początków. Batman zaczynał jako detektyw­ – tłumaczy –chciałem więc znaleźć sposób żeby do tego wrócić, żeby odsunąć na bok jego możliwości jako superbohatera, ale pokazać go w jego bardziej ludzkich dążeniach. Zawsze uważałem, że w pracy nad kinem gatunkowym niezwykle istotne jest odnajdywanie czegoś osobistego i wydaje mi się, że postać Batmana to umożliwia. Chcieliśmy pokazać go, jako człowieka, którego prawdziwą mocą jest jego wola zaprowadzenia porządku.

Chociaż więc napisany z Peterem Craigiem scenariusz istnieje w oderwaniu od poprzednich filmów o Batmanie, w wyraźny sposób nawiązuje do początków historii bohatera znanych z komiksów. Chciałem rozpocząć tę opowieść w momencie, w którym Batman dopiero zaczyna realizację swojej misji. To daje dużo przestrzeni na rozwój postaci – mówi dalej Reeves. Postawiliśmy więc Batmana przed zadaniem rozwiązania zagadki i stworzyliśmy film, który nawiązuje do nastroju pierwszych komiksów, ale jednocześnie nie jest ich bezpośrednią adaptacją.

fot. materiały prasowe

Nowy „Batman” zadebiutuje na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD już 27 maja.

Batman nie jest więc tutaj postacią nieskazitelną. Jak każdy człowiek ma swoje wady i ograniczenia. Takie podejście głęboko wpisuje się w naturę Batmana, który jak zauważa Reeves – ma swój strój, samochód i wszystkie gadżety, które czynią go niesamowitym, ale tak naprawdę pod tym wszystkim widzimy zwykłego człowieka. To prawda, że ma pragnienie naprawienia rzeczywistości, co prowadzi go do podejmowania się czynów heroicznych, ale widzimy równocześnie, że nie robi tego wszystkiego w czysto altruistycznym sensie. To sprawia, że staje się postacią przystępną.

Tę ludzką twarz Batmana chcieli twórcy pokazać w jak najgłębszy sposób. Film staje się więc opowieścią o człowieku próbującym rozwikłać zagadkę serii zabójstw, co sprawia że jest raczej dramatem psychologicznym niż klasycznym filmem o superbohaterze. Ten psychologiczny realizm, do jakiego dążyli twórcy daje też wcielającemu się w tytułowego Batmana, Robertowi Pattinsonowi, możliwość zaprezentowania szerokiej palety emocjonalnej. Jak zresztą sam mówi: nigdy nie byłem zainteresowany wystąpieniem w filmie superbohaterskim, ale z jakiegoś powodu Batman zawsze wyróżniał się jako postać wyjątkowa. Kiedy więc usłyszałem, że Matt Reeves będzie kręcił ten film, i kiedy wkrótce później pokazał mi pierwsze storyboardy, od razu byłem podekscytowany. Było w tym coś zupełnie świeżego, nawet w samej postaci Bruce’a Wayne’a, który jest tutaj człowiekiem samotnym, działającym niejako pod wewnętrznym przymusem.

fot. materiały prasowe

Najbardziej wyczekiwany film roku!

Jednak praca nad tytułem o tak dużej tradycji i tak wielkim gronie fanów jest nie tylko olbrzymią szansą, ale także olbrzymim ryzykiem, z jakim wiąże się zawsze chęć rzucenia świeżego spojrzenia na świat, który jest tak dobrze znany. Zajmuję się tworzeniem filmów już od przeszło 20 lat, ale mimo to praca nad „Batmanem” była dla mnie czymś zupełni nowym – przyznaje producent Dylan Clark. Jest w tym coś ekscytującego, ale jest też i trochę strachu wynikającego z wkraczania w świat olbrzymiej tradycji. To postać, którą wszyscy znamy od dzieciństwa, co sprawia że musieliśmy podejść do tego z dużą pokorą. Chcieliśmy żeby nasz film był jak najlepszym doświadczeniem dla fanów, więc nieustannie musieliśmy zadawać sobie pytanie o to jak może on wpisać się w kanon opowieści o Batmanie. Czy jesteśmy w stanie pokazać coś, czego nie można było zobaczyć wcześniej?

80 lat tradycji nie tylko stworzyło Batmana, ale też cały świat wokół niego. Gotham City to miejsce, w którym spotkać można najbardziej ikoniczne czarne charaktery w historii komiksu, a samo w sobie jest być może najbardziej uwielbianą przez fanów gatunku lokacją. To w końcu też świat dający duże możliwości twórcom. Peter Craig opowiada – chcieliśmy, żeby Gotham było naprawdę żywe, żeby jego zepsucie było naprawdę widoczne na każdym poziomie. Czymś niesamowitym było dla mnie obserwowanie w jaki sposób ta historia nabiera swoich fizycznych kształtów. Stojąc razem z Batmanem na szczycie niedokończonego wieżowca i patrząc na Gotham widzimy je w takim sam sposób, jak on je widział – jako miejsce niebezpieczne, zepsute, ale mimo wszystko warte ocalenia.

fot. materiały prasowe

Batman zadebiutował w polskich kinach 4 marca 2022 roku

Twórcy mieli do wyboru całe bogactwo postaci należących do kanonu świata Gotham i bynajmniej nie chcieli być skąpi. Zobaczyć więc możemy Pingwina (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro), czyli szefa całego przestępczego światka, czy też Selinę Kyle znaną jako Kobieta-Kot (Zoë Kravitz). Oczywiście nie mogło zabraknąć również najwierniejszych pomocników Batmana, a więc porucznika Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) i Alfreda Pennywortha (Andy Serkis).

Ostatecznie Reeves stawia swojego bohatera przeciwko jednemu z najbardziej szalonych umysłów Gotham – Riddlerowi. Człowiek-Zagadka bezbłędnie zagrany przez Paula Dano nie jest jednak człowiekiem ubranym w pstrokaty strój usiany znakami zapytania, a w jego zagadkach nie ma nic śmiesznego. Jak tłumaczy Reeves – chciałem oprzeć się na wczesnych historiach tworzonych przez Boba Kane’a i Billa Fingera, w których Batman działał jako detektyw, a wszystkie przestępstwa których był świadkiem stawały się środkiem do opisu Gotham. Wpadłem więc na pomysł, aby stworzyć nową interpretację Człowieka‑Zagadki jako seryjnego mordercy, który atakuje tak zwane filary społeczeństwa, a po każdym zabójstwie, pozostawia po sobie ślad, w którym w pewien sposób ujawnia prawdę o tych osobach. W ten sposób historia Batmana w tym filmie staje się powolnym odkrywaniem wszystkich mroków skorumpowanego Gotham, a ponieważ wszystkie zagadki pozostawiane przez Riddlera są adresowane właśnie do niego, cała sprawa staje się też bardzo osobista. Ostatecznie nie jest to Batman mający wszystko pod kontrolą – dodaje Reeves. To Batman, który nieustannie musi improwizować.

fot. materiały prasowe

Batman zadebiutował w polskich kinach 4 marca 2022 roku. Zobaczyło go prawie 1 000 000 widzów. Już 27 maja ukaże się na nośnikach 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD.

DodatEK specjalnY w wydaniu DVD:

  • Prawdziwe ikony

ponad 2 godziny Dodatków specjalnych w wydaniach Blu-ray steelbook i 4k ultra hd steelbook:

  • Tak narodziła się zemsta – dokument z planu z udziałem twórców
  • Sceny usunięte z komentarzem reżysera
  • Anatomia pościgu samochodowego z Batmobilem
  • Batman: Geneza
  • Stając się Kobietą-Kotem
  • I więcej!

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, Universal Pictures Home Entertainment a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder, Dolina Bogów czy Mistrz oraz kontentu dla platform VOD.

Warner Bros. Entertainment Światowy lider na rynku filmów wideo. Obsługuje największą sieć dystrybucyjną, która oferuje najszerszy wybór filmów na świecie. Biblioteka Warner Bros. Entertainment zawiera najnowsze produkcje komercyjne oraz klasyki wyprodukowane przez Warner Bros. Pictures i HBO.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu