Atrakcje Targów Książki Empiku w najbliższych dniach. Z jakimi autorami można spotkać się online?

In Literatura, Wydarzenia

W środę rozpoczęły się Targi Książki Empiku – trwające dwa tygodnie wielkie święto literatury. Codziennie na 5 targowych scenach goszczą topowi autorzy, którzy dzielą się z publicznością emocjami towarzyszącymi premierom ich nowych książek. Spotkania autorskie odbywają się online – można je śledzić na żywo z każdego miejsca w Polsce. Kto pojawi się na Targach w najbliższych dniach? Na pytania internautów odpowiedzą m.in. Suchecka, Flanagan, Chmielarz, Kurczab-Redlich, Smirnoff, Severski, Grzebałkowska i Winnicka, Jadowska, Dehnel, Krajewski, Zabużko, Rogacin i Bodnar.

Wszystkie wydarzenia w ramach Targów transmitowane są na żywo w kanałach online – na fanpage’u Empiku na Facebooku lub na profilu @Empikcom na Instagramie. Szczegółowy program spotkań autorskich dostępny jest na stronie: Empik.com/targi-ksiazki. Targi Książki to nie tylko czytelnicze inspiracje i szansa na poznanie nowości wydawniczych, lecz również atrakcyjne promocje. Rabaty sięgają -50% na Empik.com i -30% w salonach dla użytkowników Empik Premium i Empik Premium Free.

Scena Główna

Na Scenie Głównej Targów Książki Empiku prezentowane są najciekawsze premiery gatunkowe – thrillery, kryminały, powieści obyczajowe – i nie tylko. W najbliższych dniach nie zabraknie na niej prawdziwych literackich gwiazd z Polski i zagranicy.

Już w sobotę 21 maja o godz. 14:00 laureatka prestiżowej dziennikarskiej nagrody Grand Press, Justyna Suchecka, opowie o książce „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze” (Wydawnictwo W.A.B.) – uczącej pierwszej pomocy psychologicznej. Rozmówcy i rozmówczynie Sucheckiej dzielą się w niej swoimi doświadczeniami: jak radzić sobie z kryzysami i stresem, gdzie szukać pomocy i jak udzielać jej innym.

Kilka godzin później, o 18:00, na scenie pojawi się mistrz literatury szpiegowskiej, Vincent V. Severski. Tym razem, w powieści „Plac Senacki, 6 PM” (Wydawnictwo Czarna Owca) pisarz przenosi czytelników do 1990 roku, gdy ZSRR chylił się już ku upadkowi. Z bazy Zapadnaja Lica na dalekiej północy kraju wypływa najpotężniejszy okręt podwodny Dymitr Doński, z ogromnym arsenałem atomowym na pokładzie. Jaka będzie reakcja ówczesnych mocarstw? O swoich inspiracjach i procesie twórczym pisarz opowie podczas spotkania autorskiego.

Następnego dnia, w niedzielę 22 maja w samo południe na czytelników czekać będzie John Flangan, twórca bestsellerowych młodzieżowych serii „Zwiadowcy” i „Drużyna”. To właśnie kontynuacja tej drugiej, „Morska pogoń. Drużyna. Tom 9” (Wydawnictwo Jaguar) będzie okazją dla fanów australijskiego pisarza do zadania mu pytań.

O godz. 14:00 na Scenie Głównej pojawi się Aneta Jadowska, autorka książki „Afera na tuzin rysiów” (Wydawnictwo SQN). Powieść jest wielkim powrotem Nikity, znanej z trylogii nazwanej od jej imienia. Pisarka zdradzi, co skłoniło ją do kontynuowania przygód młodej łowczyni potworów i jakie niespodzianki przygotowała dla fanów serii?

Po weekendzie Targi Książki Empiku wcale nie zwalniają tempa. Już w poniedziałek 23 maja o godz. 18:00 w targowym studiu zagości Marek Krajewski, który powraca z powieścią szpiegowską „Czas zdrajców” (Wydawnictwo Znak) – kontynuacji przebojowej serii o Edwardzie „Łyssym” Popielskim. Jakie niebezpieczeństwa Drugiej Rzeczpospolitej będą na niego czyhać tym razem? Być może pisarz uchyli rąbka tajemnicy.

A już we wtorek 24 maja o godz. 18:00 na Scenie Głównej pojawi się laureat Bestsellera Empiku 2021 Wojciech Chmielarz. Jeden z najpoczytniejszych współczesnych polskich pisarzy zaprezentuje publiczności książkę „Długa noc” (Wydawnictwo Marginesy) – szóstą część cyklu o komisarzu Jakubie Mortce i nowe otwarcie dla kolejnych powieści.

Scena Apostrof

Dzięki wydarzeniom w ramach Sceny Apostrof czytelnicy będą mieli okazję posłuchać o najciekawszych, premierowych reportażach i literaturze pięknej oraz wziąć udział w dyskusji podczas interaktywnych spotkań autorskich online.

W sobotę 21 maja od godz. 16:00 polscy czytelnicy będą mogli zadawać pytania Karin Smirnoff. Pisarka zaprezentuje książkę „Pojechałam do brata na południe” (Wydawnictwo Poznańskie), uznaną za najlepszą szwedzką powieść 2018 roku przez krajowe Stowarzyszenie Księgarzy, która właśnie po raz pierwszy ukazała się w języku polskim.

Tego samego dnia, o godz. 20:00 odbędzie się spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską i Ewą Winnicką, autorkami książki „Jak się starzeć bez godności” (Wydawnictwo Agora). To dowcipny antyprzewodnik po starzeniu się i społecznych oczekiwaniach z nim związanych – pozycja obowiązkowa dla fanów podcastu „Jak się starzeć bez godności” i nie tylko.

W niedzielę 22 maja o godz. 16:00 gościem Targów Książki Empiku będzie Jacek Dehnel, który opowie o „Niewidzialnych bibliotekach” (Wydawnictwo Literackie) – zbiorze ponad sześćdziesięciu opowieści. Każda z nich zaskakuje – są wśród nich listy miłosne, łamigłówki, świadectwa nieograniczonej wyobraźni, z dużą dozą szaleństwa, groteskowych żartów i niespodzianek.

Na ciekawe rozmowy o literaturze warto zarezerwować sobie również wieczory po weekendzie. W środę 25 maja o godz. 18:00 w studiu Empiku zagości Adam Bodnar, który przez niemal sześć lat pełnił rolę Rzecznika Praw Obywatelskich. W dniu spotkania ukaże się książka „Nigdy nie odpuszczę. Adam Bodnar w rozmowie z Bartoszem Bartosikiem” (Wydawnictwo Agora), wokół której toczyć się będzie targowa dyskusja.

Scena Zrozumieć świat

W ostatnich tygodniach literatura faktu dotycząca sytuacji geopolitycznej na Wschodzie Europy zagościła na szczytach listy najpopularniejszych książek na Empik.com, a tytuły z tej kategorii notowały gigantyczne wzrosty liczby odsłon. W odpowiedzi na to zainteresowanie czytelników, organizatorzy włączyli do programu Targów Książki Empiku wydarzenia w ramach Sceny Zrozumieć świat. Gości ona topowych autorów, którzy na łamach książek dzielą się z polskimi czytelnikami swoją wiedzą i refleksjami o sytuacji geopolitycznej, Rosji i Ukrainie.

W poniedziałek 23 maja o godz. 20:00 na scenie pojawi się Oksana Zabużko, autorka zbioru esejów „Planeta Piołun” (Wydawnictwo Agora). Pisarka z zaangażowaniem przygląda się w nim obecnej Ukrainie, podejmując jednocześnie dialog z innymi kulturami.

We wtorek 24 maja o tej samej godzinie, na internautów czekać będzie Wojciech Rogacin, biograf Wołodymyra Zełenskiego – polityka i przywódcy, którego nazwisko od kilku miesięcy jest na ustach całego świata. Ci, którzy chcieliby lepiej poznać historię prezydenta Ukrainy, powinni sięgnąć po książkę „Zełenski. Satyryk. Aktor. Prezydent” (Wydawnictwo Wielka Litera). A jeśli podczas lektury nie znajdą odpowiedzi na wszystkie frapujące pytania, spotkanie z autorem może być dobrą okazją do rozwiania wszelkich wątpliwości.

A już w najbliższą środę o godz. 20:00 scena należeć będzie do Krystyny Kurczab-Redlich – autorki bestsellerowej biografii Władimira Putina „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” (Wydawnictwo W.A.B.). Podbiła ona listę najchętniej kupowanych książek w Empiku i wciąż niezmiennie utrzymuje się w TOP10 zestawienia. Wydarzenie z udziałem reportażystki pozwoli poznać lepiej jeden z najpoczytniejszych obecnie tytułów.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji.„Wenecja. Od Marco Polo do Casanovy” – Odkryj Historię Miasta, Które Zbudowało Świat

Czy wiesz, gdzie powstały pierwsze kawiarnie? Które miasto zapoczątkowało turystykę? Jeśli odpowiedź brzmi „Wenecja”, to już uchyliliśmy rąbka tajemnicy

Read More...

Helios zaprasza na Mikołajkowy Maraton Grozy !

Z myślą o kinomanach, którzy chcieliby spędzić tegoroczne Mikołajki w nieco mniej tradycyjny sposób, Helios przygotował wyjątkowe, filmowe wydarzenie...

Read More...

Uroczysta premiera filmu „Simona Kossak” z udziałem gwiazd. Wywiady z twórcami i obsadą filmu oraz fotorelacja.

W środowy wieczór, 20 listopada 2024 roku, warszawskie kinie Helios odbyła się uroczysta premiera filmu „Simona Kossak”, w reżyserii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu