Największe wydarzenie literackie tej jesieni!

In Aktualności, Literatura, Wydarzenia

Setki oczekiwanych premier, ponad 50 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, branżowe webinary oraz atrakcyjne promocje książkowe – już 14 października rozpocznie się druga edycja Wirtualnych Targów Książki Empiku.

Jesienna odsłona książkowego e-wydarzenia potrwa aż 12 dni, a program premierowych spotkań autorskich będzie bardzo urozmaicony – m.in. z Wojciechem Mannem, Elżbietą Cherezińską, Michałem Nogasiem, Rafałem Paczesiem, Wojciechem Chmielarzem, Jakubem Szamałkiem, Wojciechem Jagielskim, Reginą Brett czy Jeffreyem Archerem.

Wirtualne Targi Książki to wydarzenie zainicjowane wiosną bieżącego roku przez Empik, skupiające najważniejsze premiery książkowe sezonu. Po sukcesie pierwszej edycji, podczas której wirtualne stoiska odwiedziło ponad 60 tysięcy osób, postanowiono wydłużyć targi do 12 dni i rozwinąć ich formułę. Jesienią czytelnicy będą mogli m.in. wziąć udział w ponad 50-ciu spotkaniach online z autorami premierowych tytułów, otrzymać książki z autografami oraz skorzystać ze specjalnych promocji. Wirtualna przestrzeń wydarzenia zostanie podzielona na trzy specjalne strefy: Przecinek i Kropka dla najmłodszych czytelników, młodzieżową #sieczyta oraz dedykowaną literaturze pięknej i reportażowi strefę Apostrof. Organizatorzy zadbali również o wydarzenia przeznaczone dla wydawców – z myślą o nich zaplanowano m.in. serię webinarów poruszających najbardziej aktualne tematy branżowe. W ramach Targów będzie także działać sekcja książek cyfrowych, czyli e- i audiobooków.

Głośne premiery z udziałem autorów

Podczas WTK odbędzie się kilkadziesiąt ogólnodostępnych spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami. Relacje na żywo, tłumaczone na język migowy, będą dostępne na profilach Empiku na platformach Facebook i Instagram. Podczas wirtualnych spotkań uczestnicy będą mogli zadawać autorom pytania, a w czasie wybranych wywiadów online organizatorzy czasowo udostępnią linki, pod którymi będzie można zdobyć książki z autografami autorów.

Udział w jesiennej edycji Wirtualnych Targów Książki potwierdził między innymi Wojciech Mann, kultowy dziennikarz muzyczny, który ujawni więcej szczegółów o swojej najnowszej książce “W tonacji Manna” (Wydawnictwo Znak). Osoby ciekawe świata będą mogły zadać pytania Michałowi Nogasiowi podczas wirtualnej rozmowy o jego najnowszej pozycji – „Z niejednej półki” (Wydawnictwo Agora). W nowym tytule dziennikarz dzieli się wywiadami z czołówką światowych twórców i twórczyń, m.in. Margaret Atwood, Swietłaną Aleksjijewicz, Dorotą Masłowską czy Orhanem Pamukiem. Podczas WTK odbędzie się również premiera książki „Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia” (Znak), zbioru reportaży Wojciecha Jagielskiego o miejscach od których zależy więcej, niż można sądzić.

Z kolei czytelnicy zainteresowani debiutami wydawniczymi będą mogli sięgnąć po pierwszą powieść Rafała Paczesia, jednego z najpopularniejszych polskich stand-up’erów. W powieści „Grube wióry” (Wydawnictwo Agora) performer, którego występy na platformie Youtube zyskały już ponad 50 milionów wyświetleń, z dystansem i humorem pisze o kondycji współczesnych mężczyzn.

W kalendarzu WTK przewidziane są spotkania z cenionymi autorami różnych gatunków literackich. Czytelnicy sensacyjnych historii będą mogli wziąć udział w premierach online m.in. „Prostej Sprawy” (Marginesy), najnowszej książki Wojciecha Chmielarza osadzonej w malowniczych Karkonoszach oraz „Gdziekolwiek spojrzysz” (WAB), ostatniej części trylogii „Ukryta sieć” autorstwa Jakuba Szamałka. Miłośnicy powieści historycznych zaś docenią możliwość zapoznania się z ostatnim, piątym tomem serii „Odrodzone Królestwo” (Zysk i Ska) Elżbiety Cherezińskiej.

Fani powieści detektywistycznych będą mogli wirtualnie spotkać się z Jeffreyem Archerem, którego tytuły do tej pory zostały wydane w 97 krajach świata. Okazją będzie premiera książki otwierającej nowy cykl, inspirowany „Kroniką Cliftonów” – „Nic bez ryzyka” (Dom Wydawniczy Rebis). Wśród zaproszonych zagranicznych pisarzy jest również Regina Brett, powracająca z tytułem „Trudna miłość. Mama i ja” (Insignis), w którym mierzy się z niełatwą relacją rodzica z dzieckiem.

To tylko pierwsze nazwiska na długiej liście wydarzeń, które odbędą się w ramach Wirtualnych Targów Książki. Empik zapowiada, że odbędzie ich w sumie ponad 50. Kolejnych twórców poznamy na początku października.

Ponad pół miliona widzów spotkań w pierwszej edycji WTK

Innowacyjna formuła Wirtualnych Targów Książki spotkała się z dużym zainteresowaniem fanów literatury. Podczas wiosennej edycji 33 spotkania autorskie zgromadziły ponad 640 tysięcy unikalnych widzów. Duże rabaty i oferty specjalne wydawnictw spowodowały, że w czasie 7 dni czytelnicy zamówili ponad 120 tysięcy egzemplarzy książek.

Wirtualne Targi Książki to format, który idealnie sprawdził się w nowej rzeczywistości, a co najważniejsze otworzył to wydarzenie dla wielokrotnie większej liczby uczestników. Ponad 600 tysięcy widzów tylko potwierdza, jak ważną częścią naszego życia pozostaje kultura, niezależnie od okoliczności. Jesienną edycję wydarzenia uznaliśmy za okazję do rozwinięcia formuły, by zapewnić odwiedzającym jeszcze więcej wrażeń literackich. Przez 12 dni wraz z ponad 100 wydawcami zaprezentujemy kilkaset nowości książkowych, zaoferujemy tysiące książek w atrakcyjnych cenach i zaprosimy na ponad 50 spotkań autorskich. Spodziewamy się, że WTK w październiku, jako największe wydarzenie książkowe tej jesieni, zgromadzi jeszcze większą publiczność.

Michał Tomaniak, dyrektor działu Książka Empiku.

Druga edycja Wirtualnych Targów Książki odbędzie się w dniach 14-25 października. Spotkania autorskie będą odbywać się na profilach Empiku na platformach Facebook (https://www.facebook.com/Empikcom) oraz Instagram (https://www.instagram.com/empikcom). Wszystkie wydarzenia w ramach Wirtualnych Targów Książki będą ogólnodostępne, bezpłatne i nie wymagają zapisów. Dokładny harmonogram spotkań i akcji towarzyszących będzie aktualizowany na stronie: empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Demon, który wraca – Abyzou już 10 lutego w kinach

Owiana posępną legendą, demoniczna istota o imieniu Abyzou w żydowskiej tradycji obwiniana była o powodowanie poronień i śmierć niemowląt.

Read More...

PALUCH / SŁOŃ w Klubie Stodoła!

13 kwietnia 2023 w Klubie Stodoła wystąpią czołowi reprezentanci polskiej sceny hip-hop - PALUCH oraz SŁOŃ! Bilety na wydarzenie dostępne w

Read More...

#wtonacjipromocji: BROS. Kiedy chłopak spotyka… Chłopaka. Komedia romantyczna jakiej jeszcze nie było już od 9 lutego 2023 na DVD!

Inteligentna i szczera komedia napisana przez znanego komika – Billy’ego Eichnera to pierwsza w historii, wyprodukowana przez duże studio

Read More...

One commentOn Największe wydarzenie literackie tej jesieni!

  • Prawdziwy przyjaciel wnosi więcej w nasze szczęście niż tysiąć wrogów w nasze nieszczęście. M. von Ebner-Eschenbach.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu