Festiwal ClassiX Online

In Aktualności, Wydarzenia

Pierwsza połowa roku obfitowała w niespodzianki, niekoniecznie miłe. Marcowa edycja Festiwalu ClassiX w Brodnicy została odwołana, a losy wydarzenia stanęły pod znakiem zapytania.

Z jednej strony dostaliśmy wszyscy czas na zatrzymanie się i skonfrontowanie się z samym sobą zamkniętym w czterech ścianach, z drugiej zaś strony trzeba było znaleźć sposób na kontynuowanie działalności kulturalnej, by nie zaprzepaścić pracy, która została już wykonana.

Tak narodził się pomysł na ClassiX Online – przestrzeń, w której nasi dotychczasowi i nowi odbiorcy mają dostęp do dobrej rozrywki, treści ambitnych i wartościowych, natomiast artyści mają możliwość pokazania swojej twórczości. Odwiedzaliśmy naszych muzycznych przyjaciół, graliśmy z nimi lub ich nagrywaliśmy, rozmawialiśmy szukając tematów, które warto poruszyć i o których trzeba mówić.

Trasę ClassiX Online rozpoczęliśmy w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, gdzie grupa młodych studentów Akademii Muzycznej, tworząca zespół wokalny ⅚,  porwała nas w muzyczne tango a’capella.  Mat Kwiatkowski wraz z zespołem DISKOPOLIS stworzył antyvirusowy projekt muzyczny, łączący jazz, elektronikę i disco.

W kolejnych tygodniach zaskakiwaliśmy widzów treścią, której z pewnością nie spodziewali się spotkać w ramach naszego Festiwalu. W muzyczną podróż po ludowych przyśpiewkach zabrał nas Sebastian Wypych z projektem “Polska Enter”. Dzięki uprzejmości twórców zaprezentowaliśmy film “Najmniejsza Wspólna Wielokrotność” Olo Walickiego i Konrada Kulczyńskiego, będący nie tyle filmem dokumentalnym o zespole “Llovage”, co muzyczną opowieścią o relacji dwóch przyjaciół opowiedzianą dźwiękiem.

“Podziemie Nadziei” – kolejny prezentowany przez nas dokument – opowiadał o medycznym zastosowaniu marihuany i kontrowersji jaką ten temat wywołuje wśród Polaków.  W ramach naszych cotygodniowych spotkań, zorganizowaliśmy również eko-panel dyskusyjny poprowadzony przez eksperta Marcina Tischnera na temat “Food and Zero Waste”. Poruszając trudne i społecznie zaangażowane tematy chcieliśmy pokazać, że ClassiX Online to miejsce na dyskusję i  wielopłaszczyznową edukację.

Przed nami kolejne spotkania, rozmowy i pokazy filmowe, panele i warsztaty. Początek października obfitować będzie w pokazy filmów, m.in. filmu “Nasza Klątwa” Magdy Hueckel i Tomka Śliwińskiego, czy cyklu filmowych opowiadań o sztuce “Get Inspired” wyprodukowanych przez Fundację Mai i Mata Kwiatkowskich. Nasłuchujcie i bądźcie z nami! Więcej szczegółów znajdziecie na naszym Facebooku, Instagramie i kanale YT @festiwalclassix

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji Ktoś rozpoczął polowanie…Recenzja książki “Polowanie na psy” Mieczysława Gorzki.

Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Na początku grudnia

Read More...

#wtonacjirozmowy: Sylvia Wilczyńska o „Naznaczonych”-„Lubię łamać schematy i podróżować pomiędzy różnymi gatunkami”

„Naznaczeni” to kontynuacja wielowątkowego kryminału „Topielice” z elementami mitologii słowiańskiej wydanej przez Wydawnictwo Lira. Drugi tom serii z prokurator

Read More...

#wtonacjipromocji: Nadchodzi czas Uwalniania!

Odkryj przejmującą historię o dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i niezwykłej odwadze. Już wkrótce premiera bezkompromisowej i szczerej do bólu powieści –

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu