#wtonacjirozmowy: Marcin Grzelak. To są czasy z mojego dzieciństwa..

In Literatura, Wywiady

„Pułapka na anioły” to wyjątkowy debiut Marcina Grzelaka, to swoisty powrót do przeszłości.

Książkę cechują wyjątkowe kreacje głównych bohaterów. To historia o samoakceptacji, podziałach w których znajdziemy coś także w czasach współczesnych. W książce przenosimy się w lata 80-te, do niewielkiej robotniczej miejscowości, gdzie mieszka jedna z wielu “typowych” polskich rodzin tego okresu. Agresywny ojciec, który nie żałuje pasa i pięści, uległa matka i 7-letni Wojtek, osiedlowa ofiara, która nie raz obrywa na podwórku. Myślę, że to historia jakich być może było wiele w tamtym okresie.

To historia, która ma ogromny ładunek emocji, od których nie sposób uciec, to uczucia które czytelnika zostawią z rozdartym sercem … To lektura warta uwagi, do której przeczytania gorąco Was zachęcam. Nie będzie łatwo, ale na pewno będzie emocjonalnie. Ta historia na długo zostaje w pamięci. Na pewno jest to bardzo udany debiut Marcina Grzelaka i warto śledzić dalsze nowości od autora bo wyglądają one naprawdę ciekawie.

fot.Pixabay

 Miałem okazję spotkać się i porozmawiać z Marcinem o jego debiucie . Z rozmowy dowiecie się m.in. czy pisanie „Pułapki na anioły” było łatwe oraz czy poprzez tą książkę autor chciał przepracować niektóre doświadczenia życiowe. To i wiele innych ciekawych informacji usłyszycie w rozmowie.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

fot. Pixabay

O książce

Przejmująca ballada o chłopcu, którego do snu nie kołysały anioły…
Niewielka robotnicza miejscowość u schyłku komuny, w niej jedna z wielu polskich rodzin. Agresywny ojciec milicjant, uległa matka i siedmioletni Wojtek, osiedlowa ofiara, niosący piętno bycia synem „pedała”. Zło pleni się w tej rodzinie jak zaraza, a chłopiec przed traumą ucieka do świata, w którym czeka na niego niespodziewana przyjaźń… Czy zdoła ocalić siebie?


Ta wyblakła pocztówka z lat osiemdziesiątych to poprowadzona bez złudzeń i sentymentów opowieść o rezygnacji, ranach, których nie sposób zszyć słowem, i beznadziei lat minionych.

Marcin Grzelak – urodzony w 1978 roku. Pochodzi ze Złocieńca, ukończył Akademię Morską w Szczecinie, gdzie mieszka i pracuje. Zawodowo manager w branży transportu i logistyki. Pasjonat muzyki, literatury i fotografii, zagorzały fan koszykówki oraz wędkarstwa. „Pułapka na anioły” jest jego literackim debiutem.

FACEBOOK

INSTAGRAM

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Black Week w Audiotece – tysiące audiobooków w promocyjnych cenach

Audioteka, w ramach tegorocznego Black Friday, przygotowała dla swoich klientów aż tydzień obniżek. Black Week w Audiotece to tysiące audiobooków dostępnych z

Read More...

Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga” – tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie. Film w polskich kinach od 30 grudnia, już od dziś w wybranych kinach pokazy specjalne.

Czy „Fabelmanowie” Stevena Spielberga zrobią wielkie zamieszanie podczas Oscarów – dowiemy się dokładnie za dwa miesiące! Już 30 grudnia

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu