#wtonacjirozmowy: Agnieszka Więdłocha i Vanessa Aleksander o pierwszej polskiej komedii Viaplay Originals. „Klątwa”

In Wywiady

Viaplay rozpoczęło zdjęcia do pierwszej polskiej komedii „Klątwa”. Ciepła, zabawna i przewrotna historia opowiadająca o sile kobiet, siostrzanej miłości i rodzinnych więzów.

Film powstaje na podstawie scenariusza Julity Olszewskiej („W spirali”, „Alicja i żabka”). Za reżyserię odpowiada Tomasz Konecki, twórca ponadczasowych hitów – „Lejdis”, „Testosteron” oraz „Ciało”. Produkcją filmu zajmuje się Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka oraz Ingę Kruk.

Agnieszka Więdłocha i Vanessa Aleksander to jedne z najbardziej rozpoznawalnych aktorek młodego pokolenia. Mogliśmy je zobaczyć w takich filmach jak „Planeta Singli”, „Kobieta sukcesu”, „Marzec’68” czy „Sala samobójców. Hejter”. Nasza redakcja miała okazję podpatrzeć pracę aktorek wcielających się w postacie Moni i Nastki. W międzyczasie udało nam się porozmawiać o pracy nad filmem co sądzą o swoich bohaterkach oraz czy wierzą w przesądy i klątwy.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

„Klątwa” jest komedią opowiadającą o losach Moni i Nastki – sióstr, których droga przez życie usiana jest wieloma przeszkodami. Główne bohaterki mają niesamowitego pecha – gdy tylko wydaje się, że wszystko ułoży się po ich myśli, zdarza się coś, co całkowicie rujnuje ich plany. Zmęczone kolejnymi przeciwnościami udają się w jedyne miejsce, które obie uznają za bezpieczne – do domu rodzinnego. Podczas wieczornej degustacji babcinych nalewek dziewczyny poznają sekret – to nie pech je prześladuje, ale klątwa nałożona na ich rodzinę kilkaset lat wcześniej przez samego papieża.

fot. Karolina Grabowska

Twórcy o filmie „Klątwa”

„Komedii opowiadających o perypetiach rodzinnych powstało już bardzo wiele. Tę, wyróżnia jednak tajemnicza historia rodzinna, która motywuje wszystkie zachowania naszych bohaterek. To w JEJ cieniu rodzi się świetny humor sytuacyjny jak i dialogowy. To ONA pcha nasze bohaterki do karkołomnych czynów i wpływa na przemianę ich postaci. Myślę, że ten świetny pomysł czyni z tego filmu atrakcyjną pozycję dla wszystkich miłośników komedii.” – dodaje Tomasz Konecki, reżyser filmu „Klątwa”.

„Każdy z nas boryka się z mniejszym lub większym pechem, czasami wszystko zależy od narracji. Chcemy, żeby naszym bohaterkom skończył się „pech” – są fajne, potrafią kochać, są dobrymi ludźmi, ale zafiksowały się na tym jak im źle i że są prześladowane. Film odpowiada na pytanie czy pech istnieje? Jeśli istnieje, to czy da się go kontrolować? Oraz czy pech może być usprawiedliwieniem naszych marnych decyzji?” – mówi o projekcie Julita Olszewska, autorka scenariusza.

W rolach głównych występują aktorki młodego pokolenia – Agnieszka Więdłocha („Planeta Singli”, „Czas Honoru”) oraz Vanessa Aleksander („Sala samobójców. Hejter”, „Rojst”). W pozostałych rolach widzowie zobaczą: Danutę Stenkę („Nigdy w życiu”, „Sala samobójców. Hejter”, „Katyń”), Annę Nehrebecką („Kruk”, „Król”, „Chce się żyć”), Iwonę Bielską („Wesele”, „Kler”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”), a także Rafała Rutkowskiego („Lejdis”, „Planeta Singli”, „Listy do M 2”), Piotra Trojana („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Rojst”) oraz Philippe Tłokińskiego („Kurier”).

„Klątwa jest pierwszą polską komedią Viaplay Originals. Wspaniale, że udało się nam pozyskać fantastyczna obsadę i doświadczonych twórców” – podkreśla Małgorzata Jurczak, producent wykonawczy ze strony Viaplay

O Viaplay Group

Grupa Viaplay (Viaplay Group AB) to czołowy gracz na rynku międzynarodowego streamingu. Serwis streamingowy Viaplay jest dostępny we wszystkich krajach nordyckich i bałtyckich, a także w Polsce, w Stanach Zjednoczonych i w Holandii. W Wielkiej Brytanii platforma Viaplay zostanie uruchomiona w 2022 roku. Następnie, do końca 2023 roku, usługa będzie wprowadzona w Kanadzie, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Każdego dnia milionom klientów zapewniamy pozytywne emocje i wyjątkową ofertę rozrywkową, w tym własne produkcje Viaplay Originals, a także bezkonkurencyjną ofertę transmisji sportowych na żywo. Usługi Grupy Viaplay obejmują streaming, kanały telewizyjne i radiowe, a także firmy produkcyjne. Naszym celem jest opowiadanie historii, które poruszają widzów oraz poszerzają horyzonty. Viaplay Group jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm (‘VPLAY B’).

Polub nas na:
viaplaygroup.com / Facebook / Twitter / LinkedIn / Instagram

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu