Boom na audioseriale! Poznaj najnowsze pozycje Audioteki

In Aktualności, Audiobooki

W ostatnich latach audioseriale przeżywają renesans. Zmiana nawyków w konsumowaniu treści rozrywkowych, wzrost popularności platform streamingowych, a także nowe podejście twórców do realizacji audioprodukcji sprawiły, że obecnie na rynku mamy do wyboru wiele tytułów, które już teraz zyskały miano kultowych.

Wśród nich znajdziemy propozycje Audioteki m.in.: Dorwać gangstera, Animę czy Jedno słowo, które w ostatnim, wakacyjnym czasie były odtwarzane szczególnie intensywnie. Ale na zainteresowanie słuchaczy czekają kolejne, takie jak chociażby komedia Siekierki, czyli działkowy przewrót pałacowy, która już 24 sierpnia br. będzie miała swoją premierę.

Skąd tak duże zainteresowanie audioserialami?

Pojawienie się platform streamingowych, a wraz z nimi nowej jakości na rynku serialowym na nowo zdefiniowały ten format nie tylko w branży filmowej, ale także audio. Dla wzrostu jego popularności nie bez znaczenia były także lockdowny i szukanie rozrywek w domowym zaciszu.

– Audioserial, jeśli chodzi o więź i poczucie jedności z bohaterem, nie ustępuje produkcjom telewizyjnym, angażując odbiorców na długie tygodnie komentuje Monika Bazdyga, Head of Marketing w Audiotece. I dodaje – Obserwując globalne trendy i wzrost zainteresowania audio-opowieścią w odcinkach, już w 2013 roku, jako pierwsi w Polsce, postawiliśmy właśnie na ten format. „Święty Chaos”, napisany przez Cezarego Harasimowicza, spotkał się wówczas z bardzo dobrym odbiorem rynku i słuchaczy, a my zyskaliśmy argumenty do tworzenia podobnych produkcji w przyszłości. Dziś, nasi użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 40 autorskich tytułów dostępnych w naszej bibliotece, a na ten rok mamy zaplanowane premiery kolejnych 3.

Image by wayhomestudio on Freepik

Audioseriale dla każdego

Rozbudowana i wielowątkowa fabuła, rosnące przez kilka odcinków napięcie oraz poczucie przywiązania do głównych bohaterów są charakterystyczne dla seriali, ale w produkcjach audio odczuwalne ze zdwojoną siłą. I to niezależnie od gatunku, który reprezentują. A tych w Audiotece jest sporo – od kryminałów i thrillerów, przez seriale obyczajowe, komedie czy science – fiction.

Wsród ostatnich nowości, które zyskały status kultowych, znajdziemy m.in. Dorwać gangstera, Animaj czy Jedno słowo, w tym dwie pierwsze doczekały się już kolejnych sezonów.  

Premierowa produkcja Dorwać gangstera 2 autorstwa Artura Górskiego, byłego redaktora naczelnego magazynu „Focus Śledczy”, współtwórcy bestsellerowej serii „Masa o polskiej mafii” oraz reportażu „Ruska Mafia”, gwarantuje najwyższy poziom suspensu i kryminalnej rozrywki.

Audioseriale które warto posłuchać

W drugiej części audioserialu “Dorwać gangstera”, Tima (w tej roli niezmiennie Janusz Chabior) – niespełniony muzyk i mafijny kiler działający na rzecz jednej z grup przestępczych Leningradu – sam stanie się celem konkurencyjnego gangu. Tym razem o bezwzględnym i skutecznym egzekutorze usłyszy Europa…

Najnowszy audioserial w reżyserii Szymona Kuśmidera to kontynuacja kultowej pierwszej części „Dorwać gangstera”. W thrillerze, obok Janusza Chabiora, usłyszymy Hannę Skargę, Jerzego Schejbala, Adama Cywkę, Mariusza Jakusa, Marcina Bosaka i innych.

Cały sezon audioserialu dostępny jest w aplikacji Audioteki od 12.08.2022 r.

Anima 2. Powrót

Kilka dni po zniknięciu aspiranta Willera, zajmującego się sprawą zaginięć 25 mieszkańców małej osady na Podlasiu, jego żonę budzi telefon w środku nocy. Co działo się z policjantem i kto lub co stoi za zniknięciem mieszkańców podlaskiej wsi?

Anima 2. Powrót to kontynuacja pierwszej części audioserialu, który spotkał się z ogromnym entuzjazmem wśród słuchaczy Audioteki zyskując ocenę 4,5/5 (na podstawie 687 opinii[1]).  Na potrzeby produkcji stworzona została, wprowadzająca nastrój niezwykłej dramaturgii, oryginalna muzyka skomponowana Wojciecha Błażejczyka.

W główną rolę ponownie wciela się Łukasz Simlat, a towarzyszą mu m.in. Filip Pławiak, Barbara Jonak, Anna Smołowik, Maria Pakulnis czy Maria Maj. Audioserial autorstwa Kingi Krzemińskiej, w reżyserii Krzysztofa Komandera to pełna grozy i napięcia opowieść o sile tego, czego nie widzimy i czego boimy się najbardziej.

Jedno słowo

Co odróżnia przypadek od przeznaczenia? Czy pani Prezydent może się zakochać, a kłamstwo popłaca? Te i wiele innych pytań, na które trudno znaleźć odpowiedzi, rodzi się w głowach głównych bohaterów audioserialu komediowego „Jedno słowo” – Anny i Czesława, w których role wcielają się Magdalena Różczka, znana słuchaczom Audioteki już m.in. z produkcji „Mistrz i Małgorzata” oraz Paweł Deląg. Jak rozwinie się historia ich miłości? Kto w ich otoczeniu okaże się fałszywy oraz dlaczego nie warto kłamać?

Audioserial autorstwa Krzysztofa Kulpińskiego, w reżyserii Beaty Kawki jest ośmioodcinkową historią miłosną, ale w pewnym sensie również polityczną i z całą pewnością obyczajową. W pierwszoplanowe postaci, oprócz Magdaleny Różczki i Pawła Deląga wcielają się Mariusz Drężek, Laura Breszka, Michalina Łabacz i Wojciech Zieliński.

Siekierki, czyli działkowy przewrót pałacowy

W ramach formatu, Audioteka proponuje także nowości. 24 sierpnia swoją premierę będzie miał audioserial Siekierki, czyli działkowy przewrót pałacowy, który z pewnością spodoba się słuchaczom szukającym lekkiej, wakacyjnej rozrywki.

Długi, gorący weekend pod koniec lata. Kto tylko może (lub musi) ucieka w objęcia natury na działkach ROD, położonych malowniczo nad brzegiem warszawskiego Jeziorka Czerniakowskiego. Dla niektórych to małe wakacje, podczas których można spróbować naprawić nadwątlone stosunki rodzinne, dla innych codzienność przy pieleniu grządek (na przykład konopi indyjskich) lub paleniu śmieci w ognisku. Dla jeszcze innych to przymusowe wygnanie z luksusów życia w mieście. Ot, słodka, letnia, tymczasowa rzeczywistość… która słodka być przestaje, gdy, ku zaskoczeniu wszystkich, zmienia się w stan permanentny i walkę o przetrwanie.

Superprodukcja Audioteki to serial autorstwa Karoliny Poryzały i Magdaleny Braniewskiej. Komedia w reżyserii Sebastiana Konrada opowiada o ludziach z różnych światów, którzy nagle zostają odcięci od świata i muszą sobie pomagać. W rolach głównych występują m.in.: Barbara Kurdej-Szatan, Mateusz Damięcki, Marcin Troński czy Elżbieta Jarosik.

*** O Audiotece ***

Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce.  Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu