#wtonacjirecenzji: „Mierzeja” to audio serial braci Miłoszewskich zrealizowany przez Empik Go. Jest to mocny thriller, w którym trup się sieje gęsto a cała akcja trzyma w takim skupieniu , że nie można się od tego oderwać.

In Audiobooki, Recenzje

Hel przed sezonem, rybacy,nieliczni wczasowicze, pracownicy korporacji na szkoleniu, dzieci na zielonej szkole, kochankowie. Z pozoru spokojna Zatoka nagle zamienia się w miejsce kwarantanny, małe piekło.Co tam się wydarzyło?

Hel dzień jak co dzień, rybacy wracają z codziennego połowu a w sieci znajdują chorego morświna. Choroba jaka dotknęła delfina jest na tyle dziwna, że postanawiają pokazać go doktor Zosi (Anna Smołowik), która pracuje w helskim fokarium. Ta jednak nie wie co jest źródłem choroby, podejrzewa, że odpowiada za to jakiś groźny wirus lub broń biologiczna zatopiona w Bałtyku, a może ktoś specjalnie skaził Zatokę, ale jaki miał w tym cel?!

Wieść o chorym morświnie roznosi się bardzo szybko i stacjonująca na Helu marynarka wojenna postanawia zamknąć cały obszar półwyspu a wszystkich ludzi, zarówno mieszkańców jak i turystów obejmuje kwarantanną. Ludzie stają się  więźniami a sytuacja zaczyna z minuty na minute robić się coraz bardziej nerwowa i napięta. Każdy snuje domysły o co chodzi, a większość bohaterów wcale nie znalazła się na Helu przypadkowo.

„Mierzeja” to  jedna z ciekawszych produkcji tego lata dostępna na platformie Empik Go, a przede wszystkim misternie poprowadzony dubbing. Wartka akcja i dobrze zarysowana intryga.

Audio serial liczy sobie 13 odcinków i w zasadzie każdy trzyma w takim samym napięciu. Doskonałe słuchowisko, w którym usłyszymy głosy między innymi Anny Smołowik, Karoliny Gorczycy, Sandry Drzymalskiej, Mateusza Damięckiego, Krzysztofa Czeczota i wielu innych. Mnogość postaci i głosów jaka przewija się przez cały serial jest naprawdę imponująca. Dochodzą jeszcze do tego dopracowane efekty dźwiękowe, dzięki którym słuchacz może poczuć się jak by był w samym środku akcji. Mimo, iż momentami może się wydawać, że Miłoszewscy troszkę za mocno „polecieli” ze scenariuszem i coś takiego nie mogło wydarzyć się naprawdę to całość jest zdecydowanie godna polecenia. Jednymi słowy dobrze opowiedziana fikcja.

Image by fxquadro on Freepik

„Mierzeja” czy warto posłuchać ?

Mnie serial wciągnął od pierwszych minut. Ogromnym atutem produkcji jest to, że nie ma ona narratora a cała historia tajemniczej kwarantanny płynie sobie jak opowieść z ust do ust. Jeśli chcecie wiedzieć co wydarzyło się na Helu tego lata to zachęcam do wysłuchania opowieści braci Miłoszewskich bo warto.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Audioriver 2023 – duże ogłoszenie polskich artystów!

To już 4. ogłoszenie line-upu jednego z najważniejszych polskich festiwali. Poznajemy kolejnych wykonawców Audioriver Festival 2023. W najnowszym ogłoszeniu

Read More...

„Metallica: 72 Seasons – Global Premiere” Helios zaprasza na wyjątkowy seans

Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał

Read More...

#wtonacjirozmowy: Artur Owczarski: „Lubię prowincjonalną Amerykę bo jest bardzo kulturowo zróżnicowana”.

Luizjańskie gumbo to złożone i aromatyczne danie, które należy spróbować będąc w Nowym Orleanie. Pełna aromatu i wyrazistego smaku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu