Pierwsza edycja Nano Film Festival – festiwalu filmowego Roberta Glińskiego

In Wydarzenia

ZGŁOŚ FILM KRÓTKOMETRAŻOWY NA NANO FILM FESTIVAL

Zbliża się termin końcowy zgłaszania filmów krótkometrażowych na pierwszą edycję Nano Film Festival. Inicjatorem Festiwalu jest Robert Gliński – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, wykładowca reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi i w Gdyni.

„Gatunek Nano – krótki film fabularny jest na topie. Jego popularność będzie rosła. Po kamerę, a czasem po komórkę, sięgają nowi fani kina, by opowiadać o swoim świecie: o miłościach, marzeniach i obsesjach” mówi były rektor łódzkiej filmówki.


Festiwal przyjmie jedyny w swoim rodzaju charakter. Jury nie chce jedynie oceniać powstających dzieł. Liczy się rozwój, praca nad warsztatem, wymiana doświadczeń. Po każdym pokazie konkursowym  zaprezentowane filmy, zostanę omówione. Robert Gliński podzieli się z autorami oraz publicznością swoimi uwagami. Pokazom będą towarzyszyć warsztaty oraz wykłady mistrzowskie.

Pierwsza edycja Nano Film Festival

Dziś powstaje dużo krótkich fabuł. Kręcą profesjonaliści, studenci, fani, hobbyści, amatorzy. To produkcje realizowane w szkołach filmowych jako dyplomy, w ramach konkursów czy specjalnych projektów lub niezależnych inicjatyw. Są i komedie, i dramaty, i gatunki wymykające się definicjom. Popularność krótkich fabuł rośnie i będzie rosnąć. Rozwój Internetu, nowe portale i aplikacje pozwalają Twórcom dotrzeć do szerszej publiczności. Krótkometrażowy film fabularny staje się lustrem współczesności, co wcale nie znaczy że to forma łatwa i oczywista.

Jak zauważa Dyrektor Festiwalu: „Pisząc scenariusz, pracując nad scenopisem, potem w czasie zdjęć czy w trakcie montażu, autorzy zderzają się z problemami krótkiej fabuły. Bo opowiedzieć obrazami coś krótko, a jednocześnie sensownie to nie lada sztuka. Czym krótka fabuła różni się od długiej? Czy reżyseria filmu krótkiego polega na tym samym, co filmu o długiej fabule? Jakie zasady rządzą dramaturgią krótkometrażowej fabuły?  Będę wspólnie z autorami zastanawiać się, co zrobić, aby ich krótkie filmy były coraz lepsze”.

Festiwal odbędzie się między 21 a 23 października 2022 roku w Krakowie, w kinie Kijów. Widzowie zostaną zaproszeni również na platformę Playkraków, na której zostaną zaprezentowane wybrane tytuły.

Autorzy krótkich metraży mogą przesyłać filmy do 30 września 2022 r.

Konkursowe filmy oceniać będzie jury, które przyzna nagrody w kategoriach: najlepszy reżyser/ najlepsza reżyserka, najlepsza kreacja aktorska, najlepsze zdjęcia, najlepsza muzyka oryginalna. Za najlepszy film, swoją nagrodę wręczy również publiczność.

„Termin nanometr jest używany często w atomistyce. Mam nadzieję, że krótkie filmy pokazane na naszym festiwalu będą miały siłę atomu!” – Robert Gliński.

Linki:

Formularz zgłoszeniowy: https://www.nanofilmfestival.com/zglos-film/
Regulamin: https://www.nanofilmfestival.com/regulamin/
Strona Nano Film Festival: https://www.nanofilmfestival.com/
Facebook: https://www.facebook.com/nffcracow
Instagram: https://www.instagram.com/nanofilmfestival/

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Demon, który wraca – Abyzou już 10 lutego w kinach

Owiana posępną legendą, demoniczna istota o imieniu Abyzou w żydowskiej tradycji obwiniana była o powodowanie poronień i śmierć niemowląt.

Read More...

PALUCH / SŁOŃ w Klubie Stodoła!

13 kwietnia 2023 w Klubie Stodoła wystąpią czołowi reprezentanci polskiej sceny hip-hop - PALUCH oraz SŁOŃ! Bilety na wydarzenie dostępne w

Read More...

#wtonacjipromocji: BROS. Kiedy chłopak spotyka… Chłopaka. Komedia romantyczna jakiej jeszcze nie było już od 9 lutego 2023 na DVD!

Inteligentna i szczera komedia napisana przez znanego komika – Billy’ego Eichnera to pierwsza w historii, wyprodukowana przez duże studio

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu