#wtonacjirozmowy: Ewa Domańska i Ewa Makomaska o spektaklu „Czekoladki dla prezesa” który zobaczymy Teatrze Polskim w Warszawie.

In Teatr, Wywiady

Któż z nas nie zna Prezesa? O Prezesie się mówi, Prezesa się cytuje, podgląda i podsłuchuje, Prezesowi się donosi, Prezesa się czci – jawnie i skrycie, Prezesowi się schlebia i zabiega o jego życzliwe spojrzenie.

Prezes odciska na wszystkim i wszystkich swe piętno. I nikt nie jest w stanie się mu sprzeciwić. Bo Prezes to Prezes i ma zawsze rację. Ewa Domańska i Ewa Makomaska postanowiły przenieść na deski teatru zbiór opowiadań Sławomira Mrożka, w adaptacji Janusza Majcherka, których głównym bohaterem jest Prezes, a towarzyszą mu różni skromni współpracownicy jak Referent, Księgowy, Magazynier, Kasjer, Radca.

fot.w tonacji kultury

Sławomir Mrożek w cyklu opowiadań „Czekoladki dla prezesa” opisał perypetie członków Spółdzielni „Jasna Przyszłość”, oczywiście z Prezesem na czele. Z niezwykle barwnych, skrzących się charakterystycznym, abstrakcyjnym Mrożkowskim humorem opowiadań powstała uniwersalna opowieść, która jest ciągle aktualną metaforą słabości kondycji świata, a może po prostu – nazwijmy to po imieniu – słabości człowieka. Perypetie piątki bohaterów uwikłanych w codzienność i niedostrzegających beznadziejności swego położenia, nie zapominajmy zatem, z kogo się śmiejemy.

Nasza redakcja miała okazję podpatrzeć pracę reżyserek wcielających się w postacie Pani Jadzi i Pani Kazi. W międzyczasie udało nam się porozmawiać o pracy nas spektaklem, o reżyserii i wyzwaniami z jakimi się ona wiąże to i wiele ciekawych informacji usłyszycie w rozmowie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

fot.w tonacji kultury

Uwaga! Wszelkie podobieństwo bohaterów do prawdziwych postaci jest przypadkowe, a przytoczone sytuacje są fikcyjne i powstały w głowie Autora w latach sześćdziesiątych minionego wieku. Niemniej twórcy spektaklu przypominają, że zawsze i wszędzie jest jakaś Spółdzielnia i jakiś Prezes.


Sławomir Mrożek Czekoladki dla Prezesa


Reżyseria: Ewa Domańska i Ewa Makomaska
Adaptacja: Janusz Majcherek
Scenografia, kostiumy, światło: Tomasz Brzeziński
Muzyka: Piotr Łabonarski
Projekcje: Anna Flaka


OBSADA


Panna Jadzia, personalna: Ewa Domańska
Panna Kazia, sekretarka Prezesa: Ewa Makomaska
Radca zasiedziały: Adam Biedrzycki
Magazynier marzyciel: Wojciech Czerwiński
Referent z ambicjami: Marcin Jędrzejewski


PREMIERA
17.09.2022
Scena Kameralna im. Sławomira Mrożka

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu