Teatralna platforma VOD – DRAMOX startuje 8 listopada w Polsce.

In Aktualności, Teatr

Wielkimi krokami zbliża się 8. listopada 2022 roku – data, kiedy polski rynek VOD poszerzy się o platformę wyjątkową – DRAMOX. Serdecznie zapraszamy do świata rodzimego i międzynarodowego teatru, w którym wiele godzin mogą spędzić zarówno dorośli, jak i ci młodsi widzowie. To doskonała okazja, żeby przekonać się, jak wiele emocji mogą dostarczyć spektakle, nawet oglądane na domowej kanapie. Jakie przedstawienia będą czekać na naszych widzów?

Uznane polskie reżyserki i reżyserzy, twórczynie i twórcy, obsady, które gwarantują głębokie przeżycia emocjonalne – śmiech, wzruszenie, refleksję – tego wszystkiego można z powodzeniem szukać na Dramoxie.

Potem-o-tem, Gluten sex

Zaprosimy Was na doskonałe przedstawienia offowej grupy „Potem-o-tem”, której twórcami są wyjątkowi i cenieni aktorzy młodszego pokolenia, jak np. znani z desek Teatru Narodowego Piotr Piksa i Marta Wągrocka czy laureatka Orła 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Eliza Rycembel. Choćby w niekonwencjonalnym spektaklu „Gluten sex”, wraz z Marią Sobocińską, Filipem Kosiorem, Skodo i – wyjątkową postacią sceny teatralnej w Polsce, rektorem warszawskiej Akademii Teatralnej – Wojciechem Malajkatem zabiorą widzów do futurystycznej wizji świata z 2028 roku.

Miłośnicy teatru tańca również znajdą propozycje idealne dla siebie, w repertuarze np. Sopockiego Teatru Tańca, którego szereg spektakli, takie jak między innymi „DOMówka” czy „manRay. Barbarzyńca” znajdą na Dramoxie już w dniu premiery platformy.

© Bartek Warzecha

Teatr PAPAHEMA, Proces. Rekonstrukcja

Przygotowaliśmy również szereg spektakli dla młodszych widzów, zarówno tych w wieku szkolnym, jak i dopiero poznających świat sztuki, a także teatru. Szukający kontekstów lekturowych uczniowie i nauczyciele mogą wirtualnie zajrzeć do Teatru PAPAHEMA i dowiedzieć się, jak przebiegł „Proces. Rekonstrukcja”. Natomiast na najmłodszych czekają przedstawienia Teatru Animacji w Poznaniu czy Państwowego Teatru Lalki „Tęcza”. Nic tak nie pobudza wyobraźni i nie rozwija wrażliwości młodego człowieka, jak magia animacji!

© Bartek Warzecha

Teatr Collegium Nobilium, Szklarnia

Dla widzów, którzy szukają wyjątkowego zaangażowania, które aż bije ze sceny poprzez ekrany telewizorów, smartfonów czy komputerów mamy coś specjalnego – doskonałe spektakle Teatru Collegium Nobilium – sceny Akademii Teatralnej w Warszawie. Pod okiem tak wybitnych postaci teatralnego świata, jak Agata Duda-Gracz („Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów”), Iwona Kempa („Szklarnia”), Anna Smolar („Hymny“)

czy Ewa Konstancja Bułhak („Bliżej chmur. Zaraz spadam”) powstały przedstawienia poruszające, pełne emocji i refleksji młodych ludzi nad światem, branżą teatralną, przeszłością i przyszłością.

fot. materiały prasowe

The Opera Locos, Le Théâtre Libre

To jednak nie wszystko! Dramox otwiera bowiem drzwi do teatrów z całego świata. Od 8 listopada każdy będzie miał możliwość zajrzenia na widownię np. English National Ballet i zobaczenia ponadczasowego baletu „Giselle”. Zaprosimy naszych widzów także do paryskiego Le Théâtre Libre na bawiącą do łez „The Opera Locos”. Wycieczka na drugą stronę globu jest niemożliwa? Nie ma rzeczy niemożliwych – na domowej kanapie widzowie będą mogli obejrzeć wybitnego „Gianni Schicchi” z Los Angeles Opera, gdzie występuje nie kto inny, jak sławny Plácido Domingo. Nie pozostajemy obojętni także na sztukę w potrzebie – na Dramoxie znajdują się także spektakle najlepszych teatrów ukraińskich, jak chociażby Lviv National Opera czy Odesa Vasylka Theatre. Wszystkie spektakle zagraniczne, które znajdą się na platformie, będziemy udostępniać z polskimi napisami.

Te i całe mnóstwo innych spektakli będą czekać na naszych widzów już od 8.11.2022 na platformie Dramox. Naszą misją jest nie tylko przybliżenie świata teatru i uczynienie go dostępnym na wyciągnięcie ręki. Chcemy również wspierać teatry, twórczynie i twórców, propagując polską kulturę na arenie międzynarodowej, a także pokazać polskiej widowni, jak wyglądają spektakle za granicą.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu