#wtonacjirozmowy. Franciszek Piątkowski „Mamy swoją piękną historię już absolutnie zbadaną a na tyle tajemniczą by ją studiować…”

In Literatura, Wywiady

fot. Miny Robimy/Konrad Drobek

Seria „Powiernik” to początek bardzo interesującej podróży w świat wielorakich bóstw, które kształtowały kulturę i życie codzienne naszych przodków.

Wierzenia słowiańskie fascynują ludzi od prawie dwóch stuleci. Kwestia słowiańskiej religii jest źródłem różnych hipotez, kontrowersji czy gorących sporów. Nie można zapominać, że legendy, mity, czy podania opowiadały o tym, w co ludzie kiedyś wierzyli. To, co dla nas jest fikcją literacką, kiedyś było jednym z obszarów istnienia człowieka.

Głównym bohaterem jest Marek Lichocki, adwokat wiodący dostatnie i szczęśliwe życie. Pewnego dnia na jego drodze staje Pan Jan Rokicki, który przedstawia mu nieco szaloną, acz dobrze płatną propozycję. Wkrótce okazuje się, że wokół Marka dzieją się niezwykłe rzeczy, a świat bogów i demonów jest bardziej rzeczywisty niż mu się zdawało. Dowiaduje się także o swoim przeznaczeniu.
Seria „Powiernik” to wyjątkowa saga, do której zaprasza nas autor. Świat i bohaterowie wykreowani przez Franciszka Piątkowskiego wciągają od pierwszych stron, a fabuła pobudza wyobraźnię i daje do myślenia. Pozycja godna polecenia wszystkim tym, którzy interesują się słowiańską historią.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Franciszkiem Piątkowskim. W trakcie wywiadu omówiliśmy kwestię naszych wierzeń oraz dlaczego mając tak bogatą spuściznę nikt o niej nie uczy a raczej jest ona ukrywana. Jak widać bogowie Słowian przyciągają badaczy i czytelników więc może warto głośniej o niej mówić.

O książce

„Młody mecenas był coraz bardziej zaintrygowany. Coś zaczęło się dziać, jeszcze dobrze nie wiedział co. Dotąd była tylko historia, zioła, czytanie znaków, szykowanie obrzędów, obcowanie z naturą. Teraz pojawiła się tajemnica. I to jakaś zakazana tajemnica. Rokicki był zachwycony czymś, co Marek mu opowiedział, ale co to było? I dlaczego Rokicki dotychczas to przed nim ukrywał? Co ma się wydarzyć na Szczodre Gody?
Powiernik odpowie Wam na te wszystkie pytania, pod warunkiem, że uwierzycie i poczujecie ten tajemniczy boski świat.”

Obraz YES I Love the Nature z Pixabay

O Autorze:

Franciszek Piątkowski – mąż Karoliny, tata Zuzanny i Zofii z wykształcenia prawnik, z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański. Z pasji pisarz i autor pierwszej nowoczesnej powieści rodzimowierczej pt. Powiernik, jej kontynuacji pt. Widzący oraz dwóch zbiorów opowiadań Powiernik – Bogowie i stwory, Widzący -Bogowie i Stwory. Miłośnik klimatów śródziemnomorskich i latynoamerykańskich, owoców morza i historii, z naciskiem na historię dawnych Słowian. Muzycznie osadzony w neoprogrocku, powermetalu i folku.

Obraz Daniel z Pixabay

Facebook: https://www.facebook.com/Powiernikpowiesc

Instagram: https://www.instagram.com/uniwersum.powiernika/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu