Woronowicz, Opozda, Rocka i Bracia Kacperczyk zagrali u Mroza! Nowy serial audio Empik Go.

In Audiobooki

Polska liga piłkarska, Remigiusz Mróz oraz plejada gwiazd świata filmu i muzyki. Co mogło powstać w ramach tego spotkania? Wyjątkowy serial audio. Pierwsze dwa odcinki „Z pierwszej piłki” są już dostępne w aplikacji Empik Go.

Jak ma poradzić sobie drużyna piłkarska, która w jednej chwili traci cały skład oraz trenera? Dlaczego kobiety muszą walczyć o swoją pozycję w świecie futbolu? I wreszcie, czy pojedyncze błędy mogą kosztować życie? Odpowiedzi na te pytania poszukują główni bohaterowie „Z pierwszej piłki”, powieści autorstwa Remigiusza Mroza. Jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy powraca z zaskakującym tytułem, nie tylko dla fanów piłki nożnej. Premierze książki towarzyszy serial audio w niezwykłej obsadzie. W głównych rolach zobaczymy m.in. aktorów: Adama Woronowicza i Joannę Opozdę, muzyków: Braci Kacperczyk i Julię Rocką, komentatorów sportowych: Mateusza Borka i Przemysława Rudzkiego, a także influencera JDabrowskiego.

-„Z pierwszej piłki” to odważna powieść z wątkami kryminalnymi. Remigiusz Mróz stworzył historię rozgrywającą się w świecie futbolu, a jej bohaterowie to młodzi adepci tej dyscypliny. Zainspirowało nas to do poszukania aktorów, muzyków, influencerów i lektorów, którzy podzielają fascynację piłką nożną i sprawdzą się w tym formacie. Energia i pozytywne nastawienie braci Kacperczyk bardzo przypominały nam kreację Bena i Gaudiego, głównych bohaterów serialu. Podobnie było z Julią Rocką  – piosenkarka była naszym pierwszym wyborem do roli Kali. W serialu pojawiają się także charyzmatyczni: Joanna Opozda, JDąbrowsky czy prawdziwi komentatorzy sportowi – Mateusz Borek i Przemysław Rudzki. Młodym towarzyszy Adam Woronowicz, który w serialu gra trenera Krygiera, ale prawdziwą mentorską rolę odegrał wobec młodszych koleżanek i kolegów na planie mówi Paweł Heba, producent serialu audio i Dyrektor Kreatywny Empik Go.

Bracia Kacperczyk w nowej odsłonie

Na specjalnie zaproszenie producentów do obsady serialu audio dołączyli bracia Kacperczyk, wschodzące gwiazdy polskiej sceny alternatywnej. Muzycy, którzy są nierozłączni na scenie, i w serialu grają razem na futbolowej murawie. A wszystko za sprawą fabuły najnowszej produkcji audio Empik Go. Maciej (Ben) i Paweł (Gaudi) Kacperczyk  w „Z pierwszej piłki” wcielają się w młodych piłkarzy, którzy na boisku są niczym Lewandowski i Dembele. O swoim debiucie w pracy przy produkcji audio opowiadają tak:

-Gdy dostaliśmy propozycję nagrania audiobooka stwierdziliśmy, że musimy spróbować. Nie wiadomo, czy taka okazja się powtórzy. Choć może się powtórzy? Może świetnie się sprawdziliśmy? To doświadczenie zmusiło mnie do tego, by pójść na lekcje dykcji, żeby ją ćwiczyć, bo jednak okazuje się, że nie jest tak dobrze – wyznaje Maciej Kacperczyk.

-Dla mnie udział w tym projekcie to zupełnie coś nowego – bo nawet jako muzyk, nie pracuję głosem. To było trudne zadanie. Na szczęście współpracował z nami realizator, który pomógł nam przejść tę drogę – dodaje Paweł Kacperczyk.

Bracia Kacperczyk to nie jedyne osoby ze świata muzyki, które możemy usłyszeć w tym projekcie. W główną rolę kobiecą – córkę trenera – wciela się Julia Rocka. Młoda artystka mocno zaznaczyła swoją obecność utworem „Oficjalna wersja zdarzeń”, który został odsłuchany ponad 10 milionów razy i niedawno pokrył się złotem. Dwudziestotrzyletnia piosenkarka i aktorka podkreśla, że udział w produkcji audio dużo ją nauczył.

Udział w nagraniu produkcji audio był dla mnie dużym wyzwaniem! Na studiach aktorskich nie miałam nigdy okazji zbudować postaci tylko za pomocą głosu, a to bardzo subtelny i minimalistyczny środek wyrazu. I mimo, że mam już trochę doświadczenia w pracy w studio, bo nagrywam swoje piosenki to czuję, że przy tym projekcie rozwinęłam nowe umiejętności aktorskie i świadomość głosu mówi Julia Rocka.

„Z pierwszej piłki” to niezwykły projekt Wydawnictwa FILIA oraz Empik Go, w którym literatura przenika się ze sportem. W aplikacji dostępny jest już pierwszy odcinek, kolejne będą pojawiać się co piątek, aż do 6 grudnia 2022 r.

https://www.empik.com/go/z-pierwszej-pilki


Premiera: 9.11.2022 r.
Scenariusz: Remigiusz Mróz  
W rolach głównych: Maciej Kacperczyk, Adam Woronowicz, Julia Rocka, Joanna Opozda, Paweł Kacperczyk, czyta: Jacek Knap
W pozostałych rolach: Jan Dąbrowski, Emilia Krakowska, Grzegorz Warchoł,  Szymon Kukla, Krzysztof Szczerbiński, Wojciech Chorąży, Diana Giurow i inni
Z gościnnym udziałem: Mateusza Borka i Przemysława Rudzkiego
Scenariusz: Dorota Kobylańska i Aleksandra Szatkowska 
Reżyseria: Maciej Zych
Realizacja Dźwięku: Maciej Zych i Jan Jędrzejczyk
Kierownictwo produkcji: Dorota Kobylańska
Producent wykonawczy: MAKE IT
Producent: Paweł Heba i Anita Rochalska Empik Go

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu