Wyjątkowy serial dokumentalny ‘Human to Human’ o losach ukraińskich uchodźców już w czwartek 24 listopada na platformie streamingowej Viaplay. Zobacz zwiastun produkcji.

In Seriale

‘Human to Human’ to seria 10 mini-filmów dokumentalnych, skupiających się na losach uchodźców z Ukrainy i Polakach – wolontariuszach, aktywistach i zwykłych ludziach, którzy wspierają ich już od wielu miesięcy. W produkcję zaangażowali się uznani twórcy filmów dokumentalnych, a jeden z odcinków wyreżyserował Paweł Deląg. Produkcja ‘Human to Human’ trafi na Viaplay już 24 listopada – zarówno w Polsce jak i we wszystkich pozostałych krajach, na których platforma jest dostępna. Zobacz zwiastun produkcji.

Człowiek człowiekowi nadzieją

Seria filmów dokumentalnych ‘Human to Human’ skupia się nie tylko na dramatycznych losach osób uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy, ale również pokazuje emocje, radości i trudności z jakimi muszą się mierzyć pomagający im Polacy. Produkcja wykracza daleko poza ramy najczęstszych przekazów medialnych, przedstawiających działania zbrojne na froncie i tragedię cywili. ‘Human to Human’ wyławia z tłumu pojedynczych ludzi, ukazując przeżycia uchodźców z perspektywy ludzi, którzy choć wywodzą się z innego kraju, pozostają nam niezmiennie bliscy. Równie istotne miejsce w serii mini-dokumentów zajmują Polacy – od wolontariuszy z organizacji ‘Zupa na granicę’ przez parę, która pod swój dach przyjęła czwórkę rodzeństwa po mężczyznę, który pomagał wywozić zwierzęta ze strefy konfliktu.

fot.materiały prasowe

Produkcja dostępna w 11 krajach

Już w czwartek 24 listopada seria mini-dokumentów ‘Human to Human’ będzie miała swoją premierę za pośrednictwem platformy Viaplay nie tylko w Polsce, ale również w 10 innych krajach europejskich. W ten sposób również widzowie z krajów, do których nie dotarło tak wielu uchodźców jak do Polski, będą mieli możliwość unikalnego wglądu w losy pojedynczych osób uciekających przed wojną oraz wolontariuszy z Polski, którzy pospieszyli im na pomoc. ‘Human to Human’ przywraca wiarę w ludzi i pokazuje bohaterów naszych czasów, którzy poświęcają czas, energię i własne pieniądze, by bezinteresownie wspierać ludzi w potrzebie. To swojego rodzaju lekcja człowieczeństwa, która na długo zapadnie w pamięć wszystkim widzom.

fot.materiały prasowe

Produkcja

Pomysłodawcą produkcji jest laureat Krakowskiego Festiwalu Filmowego Kacper Lisowski, który stworzył również kilka odcinków ‘Human to Human’. Serię realizuje Paprika Studios, należąca do Viaplay Studios, a producentem serii z ramienia firmy jest Kristoffer Rus. Szefową produkcji jest Agnieszka Knysak-Sandecka, a za produkcję liniową odpowiada Karolina Kajdanowicz. Produkcję nadzorowała producentka wykonawcza Viaplay na Polskę Barbara Wiśniewska-Grzesiak. Za reżyserię odcinków odpowiadają: Kacper Lisowski, Zuzanna Solakiewicz, Krystyna Wałajtys-Łonisk i Paweł Deląg.

fot.materiały prasowe

Dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny ‘Human to Human’ będzie dostępny od 24 listopada wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Black Week w Audiotece – tysiące audiobooków w promocyjnych cenach

Audioteka, w ramach tegorocznego Black Friday, przygotowała dla swoich klientów aż tydzień obniżek. Black Week w Audiotece to tysiące audiobooków dostępnych z

Read More...

Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga” – tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie. Film w polskich kinach od 30 grudnia, już od dziś w wybranych kinach pokazy specjalne.

Czy „Fabelmanowie” Stevena Spielberga zrobią wielkie zamieszanie podczas Oscarów – dowiemy się dokładnie za dwa miesiące! Już 30 grudnia

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu