Listopadowe TOP 10 Audioteki Najczęściej słuchane audiobooki i podcasty

In Audiobooki

Obraz autorstwa wayhomestudio na Freepik

W listopadzie w powietrzu czuć już zbliżającą się zimę. Nic więc dziwnego, że słuchaczom Audioteki udzielił się zimowy nastrój i w minionym miesiącu najchętniej sięgali po Stację arktyczną Zebra – superprodukcję w gwiazdorskiej obsadzie. Wśród podcastów na szczycie utrzymał się Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów.

TOP 10 audiobooków

Najpopularniejszym słuchowiskiem listopada była Stacja arktyczna Zebra, czyli historia atomowej łodzi podwodnej, wyruszającej na pomoc zniszczonej stacji badawczej na Biegunie Północnym, autorstwa Alistaira MacLeana. W superprodukcji, możemy usłyszeć m.in. Krzysztofa Stelmaszczyka (Testosteron, W głębi lasu), Zbigniewa Zamachowskiego (Trzy kolory, Shrek) czy Michała Żurawskiego (Chrzciny, Kruk). Na drugim miejscu znalazł się Krwawy księżyc, czyli trzynasta już część kryminalnej serii o detektywie Harry’m Hole’u, autorstwa Jo Nesbø. Podium zamyka najchętniej słuchana superprodukcja października – „Wichrowe wzgórza”.

– Listopad upłynął pod znakiem klasyki i powrotów do ulubionych serii. „Wichrowe wzgórza” dostarczyły pełnego wachlarza emocji, a powrót Harry’ego Hole’a z pewnością był wcześniejszym, świątecznym prezentem dla fanów serii. Warto także wyróżnić „Kołysankę” Macieja Siembiedy, który – jak zawsze – zręcznie łączy literacką fikcję z faktami – mówi Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist, Audioteka.

1.   „Stacja arktyczna Zebra”, Alistair MacLean, wydawca: Audioteka;

2.   „Krwawy księżyc”, Jo Nesbø, Wydawnictwo Dolnośląskie;

3.   „Wichrowe wzgórza”, Emily Bronte, wydawca: Audioteka;

4.   „Kopernik. Rewolucje”, Wojciech Orliński, wydawca: Agora;

5.   „Kołysanka”, Maciej Siembieda, wydawca: Agora;

6.   „Lilie”, Mieczysław Gorzka, wydawca: Skarpa Warszawska;

7.   „Naku*wiam Zen”, Maria Peszek, Wydawnictwo Marginesy;

8.   „Na zachodzie bez zmian”, Erich Maria Remarque, Dom Wydawniczy REBIS;

9.   „Skrzynia pełna dusz”, Marcin Mortka, wydawca: Sine Qua Non;

10. „Dzieci z Bullerbyn”, Astrid Lindgren, Wydawnictwo Jung-off-ska.

TOP 10 podcastów

Popkultura, psychologia, a także… zbrodnia – to najpopularniejsze tematy podcastów słuchanych w listopadzie. Pozycję lidera zestawienia najczęściej słuchanych audycji utrzymała Anna Gacek ze swoim podcastem Sweet Teens, natomiast na drugi stopień podium awansowała Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS. Trzecie miejsce należy do podcastu Znikający Świat, którego autorka, Małgorzata Gołota, zagląda do miejsc, które – wskutek zmian klimatu – znikają z powierzchni Ziemi. Wśród nich są jeziora, rzeki, wyspy, miasta, a nawet państwa. Autorka wskazuje również jakie działania musimy podjąć, by zatrzymać postępujące zmiany klimatu.

1.   „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka;

2.   „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;

3.   „Znikający Świat”, autorka: Małgorzata Gołota;

  • „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
  • „Akta grozy: Warrenowie”, wydawca: Audioteka;
  • „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
  • „Kasia Babis tłumaczy internet”, wydawca: Audioteka;
  • „Lady Killers. Jak mordują kobiety”, wydawca: Audioteka;
  • „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;
  •  „Ten podcast filmowy”, autorzy: Konrad Korkosiński, Piotr Maszorek.

***

Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce.  Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Demon, który wraca – Abyzou już 10 lutego w kinach

Owiana posępną legendą, demoniczna istota o imieniu Abyzou w żydowskiej tradycji obwiniana była o powodowanie poronień i śmierć niemowląt.

Read More...

PALUCH / SŁOŃ w Klubie Stodoła!

13 kwietnia 2023 w Klubie Stodoła wystąpią czołowi reprezentanci polskiej sceny hip-hop - PALUCH oraz SŁOŃ! Bilety na wydarzenie dostępne w

Read More...

#wtonacjipromocji: BROS. Kiedy chłopak spotyka… Chłopaka. Komedia romantyczna jakiej jeszcze nie było już od 9 lutego 2023 na DVD!

Inteligentna i szczera komedia napisana przez znanego komika – Billy’ego Eichnera to pierwsza w historii, wyprodukowana przez duże studio

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu