Do lineupu Olsztyn Green Festival 2023 dołączają: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła

In Muzyka, Wydarzenia

Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce – Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r.. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 

Nad brzegiem największego olsztyńskiego jeziora Ukiel staną dwie wielkie sceny muzyczne. Do tego miejska plaża, mnóstwo wodnych atrakcji i letnia magia zielonego Olsztyna-stolicy Warmii i Mazur. Ta wymarzona sceneria muzycznego szaleństwa dopełnia fantastyczne wrażenia muzyczne, z których słynie Olsztyn Green Festival – zapowiadają Anna Pruszyńska i Jacek Zmiczerewski z Agory, organizatorzy festiwalu  

Do grona artystów występujących podczas Olsztyn Green Festivalu 2023 dołączają: 

Błażej Król znany ze sceny muzycznej jako Król, dał się poznać światu za sprawą założonego w 2001 roku zespołu Kawałek Kulki, od razu sygnalizując, jakie muzyczne rejony będą w kręgu jego zainteresowań: gitarowe melodie zgrabnie łączyły się z wpływami muzyki elektronicznej. Elektronika została jeszcze bardziej podrasowana w drugim jego muzycznym projekcie, jakim był duet z Maurycym Górskim, czyli UL/KR. To spotkanie elektroniki z muzyka gitarowa było wydarzeniem na rodzimym rynku muzycznym, a piosenki „z bulgoczących bagien” jak mówili o swojej debiutanckiej płycie sami muzycy zostały wyróżnione przez „Gazetę Wyborczą” tytułem najlepszej płyty roku. 

Odbiciem stylistycznych poszukiwań Błażeja Króla są wydawane od 2014 płyty sygnowane już tylko jego nazwiskiem. Za każdym razem, w różny sposób będące ilustracją muzycznych fascynacji artysty syntezatorowym brzmieniem rodem z lat osiemdziesiątych, miały jeden wspólny mianownik: eteryczne teksty mające posmak estetyki piosenki poetyckiej, czy poezji śpiewanej. 

Nowi artyści festiwalu

W lutym 2023 roku światło dziennie ujrzał siódmy w dorobku artysty album studyjny „W każdym (polskim) domu” 

Sorry Boys – początki zespołu, który powstał w Warszawie w 2006, to tradycyjne rockowe piosenki. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” trafiła do słuchaczy i słuchaczek 4 lata później. Kolejny krążek wydany w 2013 roku i zatytułowany „Vulcano” zdradził muzyczną rewolucje, jaką przeszedł zespół – brzmienie stało się bardziej niejednoznaczne, a stricte rockowe melodie ustąpiły miejsca coraz bardziej zaznaczających swoją obecność instrumentom elektronicznym. Do tego głos, charyzma i sceniczne kreacje wokalistki zespołu – Beli Komoszyńskiej. To był ten moment w polskiej muzyce rozrywkowej, w którym zyskała ona bardzo wyrazisty zespół o osobliwym charakterze muzycznego pisma. Zespół, porównywany często z Florence and the Machine, ubarwił swoim kolorytem szeroko pojęty polski pop, a zakochani i zakochane w wokalnej ekstrawagancji Bjórk oraz Tori Amos mogli rozsmakowywać się w piosenkowych uniesieniach Beli Komoszyńskiej. Ubiegły rok przyniósł piąty w dyskografii album zespołu „Renesans”. 

Piotr Zioła głośnym debiutem „Revolving door” datowanym na 2016, szturmem zapewnił sobie nagrodę Fryderyka, a pochodzący z tego krążka utwór „Safari” stał się platynową płytą. Tak jak równie niespodziewanie pojawił się na rodzimej scenie, równie niespodziewanie z niej zniknął każąc na siebie czekać kilka kolejnych lat. Jego błyskotliwie rozpoczęta kariera wisiała na włosku, kiedy przyszło mu zmagać się przez te lata milczenia z chorobą afektywną dwubiegunową. Ta kilkuletnia cisza zostało przerwana wydaną w ubiegłym roku płytą „Wariat”. Już sam tytuł to swoista instrukcja obsługi nowego wydawnictwa, na którym Piotr Zioła daje upust zmaganiom jakie towarzyszyły mu podczas trudnego okresu choroby. Nowe wydawnictwo to wielowarstwowy, niejednoznaczny i zniuansowany dźwiękowy i tekstowy notatnik ostatnich kilku lat Piotra Zioły. 

Wyjątkowy line up Olsztyn Green Festival

Wymienieni artyści i artystki dołączają do już ogłoszonych muzyków: Dawida Podsiadło, Zalewskiego, Brodki, Nosowskiej, Karasia/Roguckiego, Rat Kru, Kacperczyka, WaluśKraksaKryzys, Ofelii i Rubensa.  

Dwójka tegorocznych artystów Olsztyn Green Festival to absolutni faworyci wśród ogłoszonych niedawno nominowanych do polskiej nagrody muzycznej „Fryderyki”. Najwięcej nominacji – po sześć, w kategoriach muzyki rozrywkowej zdobyli Rubens i Dawid Podsiadło. Rubens za debiutancki album” Piosenki, których nikt nie chce” został wytypowany w takich kategoriach jak: Album Roku Indie Pop, Fonograficzny Debiut Roku, Utwór Roku za piosenkę „Wszystko OK?”, a sam artysta otrzymał nominację jako Artysta Roku, Producent Roku i Autor Roku. 

Dawid Podsiadło za krążek „Lata Dwudzieste” otrzymał nominację w kategorii Album Roku Pop, a pochodząca z niego piosenka „Mori” będzie ubiegać się o miano Utworu Roku. W kategorii Najlepsze Nagranie Koncertowe nominowany został album „Leśna Muzyka”, a artysta ma także szansę na nagrodę jako Kompozytor Roku (wraz z Jakubem Galińskim), Autor Roku i Artysta Roku. 

Ogłoszenie tegorocznych Fryderyków nastąpi 22 kwietnia. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki. 

I rzecz najważniejsza: to jeszcze nie koniec ogłoszeń artystów i artystek Olsztyn Green Festiwal 2023!  

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który ściąga do Olsztyna 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię. To idealna propozycja dla osób, które cenią kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, relaks nad jeziorem – plan na przedłużony wakacyjny weekend pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń! 

Organizatorem wydarzenia są Agora S.A. i Wyborcza.pl. 

Współorganizator – Urząd Miasta w Olsztynie. 

Olsztyn Green Festival 2023 – bilety 

Karnet:

  • 3-dniowy – 449 zł, 
  • bilet jednodniowy – 229 zł  

Bilety dla dzieci: 

  • z posiadania biletów zwolnione są dzieci do lat 5. 
  • dzieci od 6. do 12. roku życia obowiązuje zniżka 50% ceny biletu. 

Bilety dostępne poprzez: goingapp.plebilet.plkicket.combiletomat.pl

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na: https://www.facebook.com/olsztyngreenfest

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu