Plejada polskich gwiazd w Klubie Stodoła. Sprawdź, kto wystąpi w Warszawie w pierwszej połowie 2023 roku.

In Muzyka, Wydarzenia

Finezyjny “Bal u Rafała”, wyjątkowy “Weekend z Kazikiem”, bezkompromisowy WaluśKraksaKryzys, energia prosto z Podhala w wydaniu Zakopower, a także wyjątkowy koncert Patrycji Markowskiej z gościnnym udziałem Grzegorza Markowskiego – to tylko kilka spośród bogatej oferty koncertów, które w pierwszej połowie 2023 roku odbędą się w Klubie Stodoła. Harmonogram warszawskiego klubu uzupełniły także występy artystów kabaretowych, na czele z Andrzejem Poniedzielskim oraz Joanną Kołaczkowską.

Noworoczny sezon koncertowy w warszawskiej Stodole już 13, 14 oraz 15 stycznia otworzy Ralph Kaminski. Wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków zaprasza warszawską publiczność na trzykrotny “Bal u Rafała” – koncerty w ramach trasy, promującej najnowszy album artysty. Dwie pierwsze daty zostały już całkowicie wyprzedane. Fani Ralpha Kaminskiego mają jeszcze szansę sięgnąć po ostatnią pulę biletów na koncert, zaplanowany na 15 stycznia. Warto się pospieszyć!

20 stycznia sceną Stodoły zawładnie smooth jazz na światowym poziomie! Do warszawskiego Klubu powróci Basia Trzetrzelewska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek na świecie. Wielka diwa jazzu zaprezentuje warszawskiej publiczności swoje najważniejsze utwory, w tym materiał z najnowszego albumu studyjnego „Butterflies”. Koncert Basi w Warszawie został wyprzedany. Miłośnicy jazzu wciąż mają okazję wybrać się na dwa inne koncerty wokalistki – 21 stycznia w łódzkim Klubie Wytwórnia oraz dzień później w Starym Maneżu w Gdańsku.

2 lutego na scenie Open Stage w Stodole wystąpi duet ANIELI, czyli Joanna Prykowska (niezwykły głos Firebirds) i Paweł Krawczyk (polski multiinstrumentalista i kompozytor, a także gitarzysta zespołu HEY). Wydarzenie będzie promować materiał z debiutanckiej płyty zespołu, zatytułowanej “BLASK”. Album promował utwór “Jaśniejąca”, nagrany z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej.

Trudno wyobrazić sobie repertuar Stodoły bez koncertów KULTU. W 2023 roku okazji do muzycznych spotkań z liderem zespołu będzie jednak więcej! Warszawski klub zaprasza na “Weekend z Kazikiem”, czyli dwa wyjątkowe koncerty, odbywające się dzień po dniu. 10 lutego wokalista Kultu wystąpi w stolicy wraz z poznańskim Kwartetem ProForma, a dzień później z solowym projektem “KAZIK”. Koncertowy harmonogram uzupełniły już także cztery daty corocznych koncertów Kult Akustik – w 2023 roku odbędą się 31 marca, a także 1, 14 oraz 15 kwietnia.

2 marca w Klubie Stodoła po raz pierwszy wystąpi WaluśKraksaKryzys. Pod tym ekscentrycznym pseudonimem skrywa się młody wokalista z podkrakowskiej Skały. Jeden z najciekawszych wykonawców polskiej sceny alternatywnej, który szturmem podbił polski rynek muzyczny w 2019 roku, zaprezentuje materiał z płyt „MiłyMłodyCzłowiek” oraz „ATAK”.

Tegoroczny Dzień Kobiet, przy Batorego 10, upłynie pod znakiem błyskotliwej satyry wokół spraw damsko-męskich. Wszystko za sprawą występu Andrzeja Poniedzielskiego, który już 8 marca przedstawi w Warszawie wyjątkowy program „Bywa, że…”, przepełniony inteligentną satyrą, łagodnym humorem oraz utworami o relacjach między kobietami i mężczyznami. Bilety na wyjątkowy koncert w Dniu Kobiet, dla kobiet, o kobietach i mężczyznach są dostępne w sprzedaży.

Długo kazali na siebie czekać, ale skoro nowy album już się ukazał, to czas żeby ten nowy materiał wybrzmiał w Warszawie. 12 marca Klub Stodoła przejmie uwielbiana w całym kraju ekipa z Podhala – Zakopower! Koncert odbędzie się w ramach trasy “WIDZIALNE | NIEWIDZIALNE tour”. Nie zabraknie nowych utworów, a także największych hitów formacji Sebastiana Karpiela-Bułecki.

Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings artyści postanowili połączyć siły pod szyldem KARAŚ/ROGUCKI. 16 marca projekt powróci na deski Stodoły, by promować materiał z najnowszej płyty „Czułe Kontyngenty”. Album zapowiadały single „Bezpieczny Lot” z gościnnym udziałem Julii Wieniawy, energetyczny „Zapasowy Tlen”, melancholijny „Film” czy podnoszący na duchu „Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz”.

20 marca to kolejna data, którą w swoim kalendarzu powinni zakreślić fani COMY. W Klubie Stodoła zagra bowiem KASHELL, zespół stworzony przez AbradAba oraz muzyków zespołu COMA: Dominika (Witosa) Witczaka, Marcina (Kobeza) Kobzę, Rafała (Matusza) Matuszaka i Adama (Von Marszala) Marszałkowskiego. Każdy, kto widział ich na żywo dobrze wie jaką energię potrafią  wygenerować. Wspólny projekt z AbradAbem to z jednej strony krok w stronę nowych pomysłów i rozwiązań, a z drugiej kontynuacja wszystkiego co było najlepsze w muzyce Comy. KASHELL zaprezentuje warszawskiej publiczności materiał z debiutanckiej płyty.

W październiku ubiegłego roku, Kamil Bednarek podzielił się z fanami teledyskiem do utworu „Ambasadorzy Rozrywki”, który stanowi zapowiedź klubowej trasy koncertowej, zaplanowanej na pierwszą połowę 2023 roku. W jej ramach, już 24 marca artysta wystąpi w Stodole. Jeden z najbardziej popularnych twórców polskiej sceny muzyki reggae zaplanował także koncerty we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku oraz w Krakowie. Solidna dawka energii i pozytywnych wibracji gwarantowana!

Dobra wiadomość dla wszystkich, których serca podbił ośmiominutowy singiel „OK Boomer!”. Już 25 marca w Klubie Stodoła, grupa Fisz Emade Tworzywo zagra materiał z kultowego już albumu „Ballady i protesty”, uznanego przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021 roku. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

29 marca w Warszawie zagra MYSLOVITZ. Jedna z najbardziej uznanych formacji polskiej sceny zagra w Stodole swoje największe przeboje, a także premierowy materiał z nadchodzącej płyty, którą promują single “Miłość”, “19” oraz “Pakman”. Nie zabraknie takich hitów, jak „Długość dźwięku samotności“, „Dla ciebie“, „My“, „Chłopcy“, „Scenariusz dla moich sąsiadów“, „Peggy Brown“, czy „Z twarzą Marilyn Monroe“.

Hitów pod szyldem “The Best Of” nie zabraknie w Klubie Stodoła także 2 kwietnia. Swoimi największymi przebojami z warszawską publicznością podzieli się Kasia Kowalska, jedna z najbardziej znanych i cenionych postaci na polskiej scenie muzycznej. Podczas koncertu nie zabraknie najważniejszych utworów artystki, jak „Prowadź mnie”, „antidotum”, „A to co mam”, „Spowiedź”, „Być tak blisko”, „Oto ja”, „Co  może przynieść nowy dzień”, „Coś optymistycznego”, „To co dobre”,  a także najnowszych: „Aya” czy „Alannah”.

Jego piosenki trudno nazwać tylko piosenkami, ponieważ są przejawem jawnej artystycznej fuzji, łączącej w sobie muzyczną brawurę oraz poetycką wrażliwość. Siódmy album Błażeja Króla, zatytułowany W KAŻDYM (polskim) DOMU, ukaże się dokładnie w urodziny artysty, 9 lutego. Już 16 kwietnia artysta przedstawi publiczności materiał ze swej najnowszej płyty, a także wykona największe przeboje. Artysta pożegnał się z erą „DZIĘKUJĘ” i wraca w zupełnie nowej, nieznanej dotąd odsłonie.

Barwa głosu, magnetyzująca osobowość i umiłowanie wolności przez Patrycję Markowską od lat spotykają się z ogromną sympatią fanów, sprawiając, że kolejne utwory artystki królują na listach przebojów. 20 kwietnia wokalistka wystąpi w Klubie Stodoła, w ramach trasy „WILCZY PĘD acustic/electric TOUR”. W wydarzeniu gościnnie udział wezmą Grzegorz Markowski oraz Dawid Karpiuk z formacji Dziwna Wiosna. Nie zabraknie nowych utworów z płyty “Wilczy Pęd” oraz największych hitów artystki.

Po wyprzedanym grudniowym jubileuszu w Warszawie, grupa Raz, Dwa, Trzy ogłosiła kolejny występ w Stodole. 23 kwietnia zespół zagra na deskach warszawskiego klubu wyjątkowy koncert „Człowiek czasami serce otworzy”. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich zespołów zaprezentuje piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.

Miłośnicy dobrego humoru powinni jak najszybciej zakreślić w swoim kalendarzu datę 25 kwietnia! Tego dnia w Klubie Stodoła odbędzie się muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych artystek polskiej sceny kabaretowej, znanej m.in. z kabaretu Hrabi oraz legendarnego kabaretu Potem. Podczas recitalu „Hrabina Pączek„, warszawska publiczność będzie miała okazję usłyszeć nowe piosenki artystki, przeplatane pełnymi dowcipu anegdotami. Joannie na scenie towarzyszyć będzie Łukasz Pietsch, aktor i muzyk kabaretu Hrabi.

W październiku ubiegłego roku, Ania Dąbrowska podzieliła się z fanami teledyskiem do najnowszego singla „Ktoś Inny”, wydanego po ponad dwuletniej przerwie. Tym razem artystka zaproponowała słuchaczom połączenie energetycznych, synthpopowych brzmień, zapadających w pamięć riffów i elektryzującego głosu. To właśnie ten utwór oraz największe przeboje Pierwszej Damy Polskiego Popu już 25 maja będzie można usłyszeć na żywo w Klubie Stodoła.

Koncerty w Warszawie w 2023 roku – Klub Stodoła:

 • 13, 14 oraz 15 stycznia – Ralph Kaminski
 • 20 stycznia – Basia Trzetrzelewska
 • 2 lutego – ANIELI
 • 10 lutego – Kazik & Kwartet ProForma
 • 11 lutego – KAZIK
 • 2 marca –  WaluśKraksaKryzys
 • 8 marca – Andrzej Poniedzielski
 • 12 marca – Zakopower
 • 16 marca – KARAŚ/ROGUCKI
 • 20 marca – KASHELL
 • 24 marca – Kamil Bednarek
 • 25 marca – Fisz Emade Tworzywo
 • 29 marca – Myslovitz
 • 31 marca oraz 1, 14 i 15 kwietnia – Kult Akustik
 • 2 kwietnia – Kasia Kowalska – The Best Of
 • 16 kwietnia – Błażej Król
 • 20 kwietnia – Patrycja Markowska (gościnnie: Grzegorz Markowski, Dawid Karpiuk)
 • 25 kwietnia – Hrabina Pączek
 • 25 maja – Ania Dąbrowska

Pełen harmonogram dotychczas ogłoszonych wydarzeń, które w 2023 roku odbędą się w Klubie Stodoła można znaleźć na stronie www.stodola.pl. Bilety na wszystkie koncerty dostępne w sprzedaży internetowej: www.ticketclub.pl.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu