Zuchwały, szalony, zabawny – już w styczniu „Gra Fortuny” wchodzi do kin. Guy Ritchie oraz duet Jason Statham i Hugh Grant zaserwują widzom rozrywkową szpiegowską intrygę!

In Kino

Twardziele, dla których życie ludzkie nie ma żadnej wartości, widowiskowe bójki i brawurowe pościgi to wszystko już od 13 stycznia w kinach, za sprawą najnowszego obrazu Guya Ritchiego. „Gra Fortuny” to szpiegowskie kino akcji podszyte błyskotliwym humorem w stylu „Ocean’s Eleven” i niezwykła gratka dla fanów Jasona Stathama i Hugha Granta, który tym razem wcielił się w postać bezwzględnego i przebiegłego złoczyńcy.

fot. materiały prasowe

Swój najnowszy film mógłbym podsumować trzema słowami: zuchwały, szalony i zabawny. Do tego dodam gwiazdorską obsadę i świetny scenariusz. A Hugh Grant jako Greg Simmonds to już wisienka na torcie. Zapewniam, że przy „Grze Fortuny” każdy będzie się dobrze bawił  – podsumował w jednym z wywiadów Guy Ritchie, reżyser i pomysłodawca filmu.

Główną rolę w filmie Ritchie powierzył Jasonowi Stathamowi. To już piąty, wspólny projekt tego duetu reżysersko-aktorskiego.

Znamy się doskonale, więc od początku wiedzieliśmy, czego nawzajem od siebie oczekujemy. Tym razem na planie panowała wyjątkowa atmosfera. To głównie zasługa Aubrey Plazy, która cały czas powtarzała, że gra „dziewczynę Bonda” i ciągle robiła nam jakieś żarty. Musieliśmy na nią uważać, bo była w tej kwestii niezwykle pomysłowa – wyznał Statham,  wcielający się  w rolę Orsona Fortune’a.

W „Grze Fortuny” Aubrey Plaza kreuje postać Sarah Fidel, jednej z głównych bohaterek filmu. Aktorka, podobnie jak jej bohaterka, udowodniła, że nie da sobie w kaszę dmuchać. – Wiem, że na planie wszyscy się mnie bali. Lubię stawiać na swoim i pokazałam im, kto rządzi.

fot. materiały prasowe

O czym jest „Gra Fortuny”?

Główny bohater Orson Fortune (Jason Statham) wraz ze swoją doborową ekipą musi stawić czoła cynicznemu i zdeprawowanemu do szpiku kości handlarzowi bronią Gregowi Simmondsowi (Hugh Grant). Zamierza on bowiem wprowadzić na czarny rynek najnowocześniejszą technologię masowego rażenia. Genialny plan Orsona wymaga namówienia do współpracy największego gwiazdora Hollywood Danny’ego Francesco (Josh Hartnett), który poza ekranem nie pali się do ryzykownych misji. Fortune potrafi być jednak zabójczo przekonujący, a propozycje, które składa są z gatunku tych nie od odrzucenia. Drużyna rasowych twardzieli wkracza do gry, której stawką jest przetrwanie ludzkości.

O FILMIE:

Reżyserem „Gry Fortuny” jest Guy Ritchie („Dżentelmeni”, „Porachunki”, „Sherlock Holmes”, „Przekręt”, „Król Artur: Legenda miecza”, „Aladyn”)

W filmie wystąpili: Jason Statham („Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, „Transporter”, „Niezniszczalni”, „The Meg”, „Przekręt”, „Agentka”, „Jeden gniewny człowiek”), Hugh Grant („Dżentelmeni”, „Boska Florence”, „Paddington 2”, „Notting Hill”, „Był sobie chłopiec”, „Cztery wesela i pogrzeb”), Josh Hartnett („Pearl Harbor”, „Helikopter w ogniu”, „40 dni i 40 nocy”, „Czarna dalia”, „Jeden gniewny człowiek”), Aubrey Plaza („Co ty wiesz o swoim dziadku”, „Do zaliczenia”, „Na własne ryzyko”, serial „Biały Lotos”), Cary Elwes („Piła”, „Kolekcjoner”, „Dracula”, „Robin Hood: Faceci w rajtuzach”), Bugzy Malone („Dżentelmeni”, gwiazdor brytyjskiego hip hopu)

Film w kinach od 13 stycznia 2023 roku.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu